PORADNIK KURIERSKI

Czego nie można wysłać kurierem ?

Klienci często zastanawiają się co można a czego nie można przesyłać korzystając z usług firmy kurierskiej. Postanowiliśmy Państwu przestawić listę przedmiotów, które najczęściej pojawiają się na liście rzeczy wyłączonych z przewozu (niedozwolonych).

 

 • Przedmioty drogocenne, wyroby jubilerskie, dzieła sztuki, antyki, numizmatyki,  biżuterie, dzieła sztuki jak i również gotówkę, papiery wartościowe i inne dokumenty o charakterze płatniczym.
 • Wszystkie materiały, które mogą być niebezpieczne w czasie transportu,  broń, amunicja, substancje chemiczne, biologicznie aktywne.
 • Żywność łatwo psującą się, wymagającą specjalnych warunków przewozu
 • zwierzęta żywe
 • zwłoki zwierzęce, zwłoki ludzkie
 • narkotyki i substancje psychotropowe,
 •  tytoń i produkty tytoniowe
 • napoje alkoholowe
 • leki które wymagają specjalnych warunków transportu
 • rośliny, nasiona
 • futra
 • kość słoniowa i wykonane z niej wyroby
 • inne towary, które swoimi właściwościami mogą stanowić zagrożenie dla osób mających z nimi styczność lub mogące uszkodzić i zniszczyć inne przesyłki
 • wszystkie inne towary, których przewóz jest zabroniony na podstawie obowiązujących przepisów prawnych
 • żywność łatwo psującą się, wymagającą specjalnych warunków przewozu
Warto mieć świadomość, że kiedy zdecydujemy się na wysyłkę firmą kurierską towar zabroniony kurier może odmówić wykonania usługi. W przypadku kiedy przesyłka z zabronioną zawartością zostanie uszkodzona lub zagubiona przez firmę kurierską, to jesteśmy narażeni na utratę jakichkolwiek podstaw do roszczeń odszkodowawczych. Warto więc o tym pamiętać i nie podejmować ryzyka. 

Poniżej przedstawiamy jak podczas nadawania przesyłki za pośrednictwem serwisu tanich przesyłek kurierskich wysylajtaniej.pl system na podstawie wyboru przez klienta zawartości przesyłki określa czy jest możliwość jego przewozu czy też jest to przedmiot zabroniony do przewozu.

Bez tytułu

Jak dobrze zapakować przesyłkę?

Pakowanie paczki przeznaczonej do wysyłki nie jest taka prostą sprawą jak mogło by się wydawać. W rzeczywistości tak jest pod warunkiem, że wysyłamy nie tłukący się, odporny na zniszczenia przedmiot (na przykład książka). Jeśli jednak przedmiot jest kruchy, delikatny, nieforemny zapakowanie go do paczki jest dość trudnym zadaniem.

Należy zdać sobie sprawę z tego, iż paczka, w której znajdzie się przedmiot będzie przestawiana, rzucana, okręcana, poddawana obciążeniom i wielu innym działaniom, które można podsumować słowami: transport i dostarczenie do adresata. Aby przedmiot dotarł w całości, należy solidnie go zabezpieczyć.

Idealnym opakowaniem jest twardy i dość gruby karton. Jego wielkość dobieramy tak, aby po włożeniu do niego przedmiotu pozostało trochę miejsca na wypełnienie. Jego celem jest zabezpieczenie przed przesuwaniem się przedmiotu. Wypełnieniem mogą być pogniecione gazet, folia bąbelkowa, inny – mniejszy karton.

– wkładamy trochę wypełnienia na spód paczki
– wkładamy przedmiot, który chcemy wysłać
– otaczamy go wypełnieniem
– dodajemy wypełnienie „na wierzchu”. Musi go być na tyle dużo, aby nie było pustych miejsc, a karton zamykał się z lekkim oporem.

Po zapakowaniu całości zamykamy karton (nie zaklejając go) Podnosimy paczkę i delikatnie nią potrząsamy. Jeśli przedmiot w środku się porusza – dodajemy wypełnienia.
Bez tytułu Zapakowaną paczkę oklejamy taśmą samoprzylepną. Nie jest wskazane stosowanie sznurków do wiązania – mogą się rozwiązać. Zwracamy uwagę na to, by każdy róg, każda krawędź była oklejona. Dodatkowo można okleić paczkę „na krzyż”. Paczka jest przygotowana do wysyłki.

Szczegółowe informacje o sposobach pakowania można też uzyskać na stronie Wysylajtaniej.pl w zakładce zasady pakowania

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.