Koronawirus: InPost i DPD wydały rekomendacje dla klientów
Koronawirus: InPost i DPD  wydały rekomendacje dla klientów
Mar
12
2020
Koronawirus: InPost i DPD wydały rekomendacje dla klientów
Rekomendacje Inpost:
Warto robić zakupy przez Internet, ponieważ zachowanie szczególnych środków ostrożności, zwłaszcza unikanie skupisk ludzkich oraz kontaktów z osobami zainfekowanymi, może pozwolić na ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa - informuje InPost.
Ma czas spodziewanego wzrostu zachorowań InPost rekomenduje korzystanie z paczkomatów jako jednej z najbezpieczniejszych form dostawy. W ten sposób można ograniczyć kontakt pomiędzy kurierem a odbiorcą, a korzystając z aplikacji mobilnej nie musimy dotykać panelu sterującego paczkomatem.

Informacja z DPD:
W związku z czasowym zamknięciem szkół, przedszkoli, żłobków, uczelni wyższych oraz rekomendowanym przez samorządy zamknięciem ośrodków i instytucji kultury, poradni szkolno – pedagogicznych, obiektów sportowych, ogrodów zoologicznych, uprzejmie informujemy, że przesyłki adresowane do placówek, które zostały lub zostaną zamknięte, będą automatycznie zwracane do nadawcy.

DPD wydało komunikat że jak dotąd „"nie ma ani jednego przypadku kuriera diagnozowanego pod kątem infekcji spowodowanej koronawirusem”. Jeśli jednak taki by się pojawił, firma zamierza działać zgodnie z polskimi przepisami.
Udostępnij: