Jak wysłać paczkę kurierem?
Poniżej przedstawiamy 5 kroków, dzięki którym zrealizujesz tanie wysyłki kurierskie za pośrednictwem naszego portalu WysylajTaniej.pl.

Spakuj paczkę


Jeśli chcesz nadać paczkę kurierem, przygotuj przesyłkę do transportu.
Spakuj ją zgodnie z wytycznymi firm przewozowych. Pamiętaj, aby przedmioty w środku były zabezpieczone w taki sposób, żeby uniemożliwić ich przemieszczanie się. Dzięki temu, chronisz paczkę przed uszkodzeniem

zapakowana paczka
niestandardowa przesyłka

Zmierz i zważ

Dokonaj pomiarów i zważ wysyłany towar. Przesyłkę mierzy się w najdalej oddalonych do siebie punktach. Warto wiedzieć, że przesyłka, która nie jest w pudełku sześciennym lub w kopercie kurierskiej, jest przesyłką niestandardową. Jeśli niestandardową paczkę chcesz wysłać kurierem, należy to zaznaczyć w formularzu nadania.
Wypełnij formularz
Możesz szybko nadać paczkę, wypełniając udostępniony formularz paczki. Wprowadź wymiary, wagę, rodzaj paczki, dane nadawcy i odbiorcy oraz inne dane potrzebne do realizacji zamówienia. Postępuj zgodnie z formularzem. Jeśli nie masz drukarki, to w usługach dodatkowych zaznacz "nadanie bez drukowania listu".
Śledzenie paczki
płatnosci online za paczkę

Opłać przesyłkę

Na końcu formularza system przekieruje Cię do płatności online, gdzie będziesz mógł opłacić przesyłkę. WysylajTaniej.pl posiada też funkcje umożliwiającą opłacenie przesyłki przez inną osobę.

Przekaż paczkę dla firmy kurierskiej


Sprawdź cennik paczek i zamów kuriera do domu . Możesz też wybrać punkt stacjonarny i zanieść tam nadawaną paczkę. Porównując koszty dostawy, szybko znajdziesz najkorzystniejszą ofertę kurierską. Jeśli nie zaznaczyłeś usługi "nadanie bez drukowania listu", wydrukuj list przewozowy i załącz go do paczki.
jak wysłać kurieriem