Aby nadać paczkę kurierem:
Spakuj paczkę
Przygotuj przesyłkę do transportu.
Spakuj ją zgodnie z wytycznymi firm przewozowych. Pamiętaj, aby przedmioty w środku były zabezpieczone w taki sposób, aby uniemożliwić ich przemieszczanie się oraz aby paczka nie mogła uszkodzić się lub innych paczek.
zapakowana paczka
niestandardowa przesyłka
Zmierz i zważ Dokonaj pomiarów i zważ.
Przesyłkę mierzy się w najdalej oddalonych do siebie punktach. Należy w tym miejscu wiedzieć, że przesyłka, która nie jest w pudełku sześciennym lub kopercie kurierskiej jest przesyłką niestandardową i należy to zaznaczyć w formularzu nadania.
Wypełnij formularz
kliknij nadaj paczkę.
W kolejnych krokach wprowadź wymiary, wagę rodzaj paczki, dane nadawcy i odbiorcy, oraz inne dane potrzebne do realizacji zamówienia. Postępuj zgodnie z formularzem. Jeśli nie masz drukarki to w usługach dodatkowych zaznacz "nadanie bez drukowania listu"
nonitorowanie paczki
płatnosci online za paczkę
Opłać przesyłkę Płatności online
Na końcu formularza system przekieruje Cię do płatności online, gdzie będziesz mógł opłacić przesyłkę. Wysyłajtaniej posiada też funkcje umożliwiającą opłacenie przesyłki przez inną osobę.
Przekaż paczkę dla firmy kurierskiej
Daj paczkę dla kuriera lub zostaw w punkcie.
Jeśli nie zaznaczyłeś usługi "nadanie bez drukowania listu" to wydrukuj list przewozowy i załącz do paczki. Przekaż przesyłkę kurierowi albo zostaw w punkcie lub paczkomacie zgodnie z wybraną opcją.
jak wysłać kurieriem