paczkomaty koronowirus

Koronawirus – przesyłki kurierskie. Jak bezpiecznie wysyłać i odbierać przesyłki?

Zagrożenie epidemiczne związane z koronawirusem w Polsce wpływa na pracę wszystkich urzędów i firm. Nie inaczej jest w przypadku firm kurierskich i poczty. Jak działają w tym okresie firmy kurierskie? Na co warto zwrócić uwagę?

Zamknięcie granic dotyczy ruchu pasażerskiego. Transport międzynarodowy towarów działa bez utrudnień. Firmy kurierskie przewożą paczki międzynarodowe oraz krajowe. Możesz więc spokojnie wysyłać przesyłki. Należy mieć na uwadze, że w związku z zamknięciem niektórych sklepów stacjonarnych w kraju będzie zwiększony ruch w sklepach internetowych. W związku z tym czas realizacji zamówień może się wydłużyć. Natomiast cały proces dostarczania przesyłek odbywa się normalnie.

Obecnie najważniejsze jest zachowanie szczególnych środków ostrożności, przede wszystkim unikanie skupisk ludzkich oraz kontaktów z innymi osobami, ma to znaczący wpływ na rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Poczta Polska

Zmiany związane z epidemią koronawirusa wprowadziła już Poczta Polska. Od poniedziałku, 16 marca 2020 w związku z zawieszeniem transportu lotniczego, Poczta Polska wprowadziła pewne ograniczenia związane z wysyłką przesyłek za granicę. Wprowadzone zostały też zmiany w organizacji pracy placówek pocztowych, będą pracowały krócej.

Firmy kurierskie

W czasie epidemii koronawirusa bez zakłóceń działają firmy kurierskie. Jednak w związku z tym, że najlepiej jest ograniczyć kontakty międzyludzkie do minimum, warto wybierać wysyłkę i dostawy do paczkomatów, zamiast dostawy do domu. Jest to ważne z uwagi na fakt, że jak informuje WHO, wirus przenosi się najczęściej droga kropelkową. Dlatego paczkomaty to jedna z najbezpieczniejszych form dostawy. Korzystając z paczkomatów można ograniczyć kontakt pomiędzy kurierem a odbiorcą. Dodatkowo dzięki wygenerowanej poprzez WysylajTaniej.pl etykiecie nie musimy dotykać panelu sterującego a wystarczy „zeskanować” kod.

Paczkomaty

Jeśli mamy wybór, zamawiajmy do Paczkomatu. Dzięki temu ograniczymy kontakt z innymi osobami. Odbierając paczkę możemy nie dotykać panelu sterującego, skrytkę możemy otworzyć przy pomocy kodu. 

paczkomaty koronowirus

Jeśli zdarzy się kolejka do odbioru paczki utrzymujmy bezpieczną odległość. Zadbajmy także o to, abyśmy nie musieli bezpośrednio dotykać ekranu i drzwiczek paczkomatu. Jednorazowe rękawiczki lub specjalny długopis do ekranów dotykowych będzie dobrym rozwiązaniem. Obecnie InPost dysponuje ponad 6000 Paczkomatami w całej Polsce.

Jak prosto i bezpiecznie wysłać paczkę paczkomatem ?

Wystarczy wejść na www.Wysylajtaniej.pl, kliknąć „nadaj paczkę” i wypełnić krótki formularz. Należy podać parametry przesyłki oraz wypełnić dane nadawcy oraz odbiorcy. Następnie należy wybrać paczkomat, z którego chcemy wysłać przesyłkę oraz paczkomat, do którego chcemy wysłać przesyłkę. W kolejnym kroku opłacamy Naszą przesyłkę. Po opłaceniu przesyłki drukujemy otrzymany list przewozowy i naklejamy go na przesyłkę. Następnie pozostaje nam tylko zanieść paczkę do paczkomatu. Na miejscu wystarczy zeskanować kod z listu przewozowego i umieścić paczkę w paczkomacie. W zależności od tego jakie opcje wybraliśmy w formularzu, będziemy otrzymywali informacje o statusie przesyłki poprzez mail/sms.

Dostawa i odbiór z domu

Przy dostawach do domu zaleca się kurierom i odbiorcom zachowanie dystansu i przekazywanie przesyłek w drzwiach lub przed domem. Unikajmy bezpośredniego kontaktu przez podanie rąk, przekazywania komputerów mobilnych itp. Zgodnie z zaleceniami instytucji sanitarnych nie będą przekazywane klientom do rąk skanery, długopisy i inne przedmioty celem dokonania podpisu.

Jeśli jednak tak się zdarzy dobrym zwyczajem będzie zakładanie jednorazowych rękawiczek oraz maseczek na czas kontaktu z kurierem oraz podpisywanie dokumentów własnym długopisem. Jeśli konieczne jest użycie tabletu udostępnionego przez kuriera, wtedy warto założyć rękawiczki.

Zagraniczne przesyłki kurierskie

Firmy kurierskie informują, że z powodu kolejek na granicach transport może się wydłużyć o 24-48 godzin.

Czego nie można przewozić

Pamiętajcie, że zgodnie z zarządzeniem ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego obowiązuje bezwzględny zakaz wywożenia za granicę leków tych na receptę jaki i bez recepty.

Przede wszystkim zabroniono eksportować (wysyłać poza teren kraju):

– leków przeciwbólowych, przeciwzapalnych, przeciwgorączkowych,

– maseczek,

– igieł,

– termometrów,

– czepków medycznych,

– ochraniaczy na buty.

Na ten moment firmy kurierskie transportują paczki bez większych problemów. Zanim jednak wyślesz przesyłkę – upewnij się, że kod pocztowy odbiorcy jest obsługiwany przez firmy kurierskie, a firma lub obiekt do którego nadajesz paczkę jest otwarty. Przesyłki adresowane do placówek, które zostały lub zostaną zamknięte będą automatycznie zwracane do nadawcy. Listę miejsc, do których transport jest ograniczony znajdziesz na stronie DPD oraz InPost.

Udostępnij na:
wymiana towaru

Wymiana towaru – co może kupujący

Wymiana towaru na wolny od wad jest ważnym uprawnieniem przysługującym klientom wobec sprzedawców na podstawie rękojmi.

Kiedy decydujemy się na zakup towaru na odległość uzyskujemy dodatkowe prawa między innymi związane z możliwością wymiany towaru.
Zgodnie z ustawą o ochronie niektórych praw konsumentów można odstąpić od umowy zawartej w ten sposób bez podawania przyczyny w odpowiednim czasie.

Zwrot lub wymiana towaru nawet bez paragonu w wielu przypadkach jest możliwy. Warto jednak pamiętać, iż paragon ułatwia dochodzenie praw przez konsumenta. 
W przypadku jednorazowej transakcji, konsument będzie miał 14 dni na zwrot od momentu faktycznego otrzymania towaru, a nie od czasu jego zakupu. 
Warto wiedzieć, że przy każdym takim zakupie sprzedawca ma obowiązek poinformować cię o przysługującym ci dwutygodniowym terminie zwrotu lub wymiany towaru bez podania przyczyn. Jeśli tego nie zrobi, termin automatycznie przedłuża się aż do 12 miesięcy.
Od tej reguły istnieją jednak pewne wyjątki. Jeśli kupiłeś produkt nie od przedsiębiorcy, lecz od osoby prywatnej, nie ma ona obowiązku przyjmować od ciebie zwrotu. Oczywiście może, jeśli chce, zaoferować ci taką możliwość, jednak zależy to wyłącznie od jej dobrej woli.

Jak zatem zwrócić towar kupiony poza siedzibą sprzedawcy?

 • W ciągu dwóch tygodni musisz po prostu odesłać nienoszący śladów użytkowania towar do przedsiębiorcy.
 • Możesz też w tym czasie zgłosić mu tylko taki zamiar, a towar dosłać w ciągu kolejnych dwóch tygodni.
 • Poinformować kontrahenta o odstąpieniu od umowy możesz pisemnie, mailowo lub ustnie.
 • Oczywiście najkorzystniej dla ciebie będzie przekazać mu tę informację na piśmie, ponieważ pozostanie to udokumentowane.
 • Możesz też użyć proponowanego przez sklep formularza, lecz nie jest to obowiązkowe.

Co z kosztami przesyłki?

Aby skutecznie dostarczyć wymieniany towar musisz go odesłać na swój koszt.
W kwocie zwróconych przez sprzedawcę pieniędzy musi zawierać się koszt wysyłki produktu do ciebie, równy najtańszej opcji z cennika oferowanego przez sprzedawcę.
Możesz skorzystać z usług firmy Kurierskiej lub brokera tanich przesyłek , wtedy zwrot dostarczony zostanie szybko, otrzymasz możliwość monitoringu przesyłki oraz zostaniesz poinformowany o skutecznym dostarczeniu przesyłki wymienianym towarem do sklepu.

Udostępnij na:

Wtyczka do integracji z firmą kurierską WooCommerce w WordPress

Przedstawiamy wtyczkę do integracji z firmą kurierską WooCommerce w WordPress.
Prowadzisz sklep internetowy w oparciu o WooCommerce? Od teraz możesz bez problemu dodawać zamówienia ze sklepu internetowego i nadawać przesyłki przez serwis wysylajtaniej.pl.

Dodaliśmy nowe narzędzie importu zamówień.
Jeśli prowadzisz e-sklep na WooCommerce możesz teraz importować zamówienia za pomocą darmowej wtyczki.
Wtyczka WooCommerce wysylajtaniej , zintegruje Cię z naszym serwisem.
Przeprowadzimy Cię przez procedurę instalacji modułu i podpowiemy, dlaczego warto go wykorzystać, by jeszcze bardziej usprawnić system sprzedaży internetowej.

 1. Zaloguj się do swojego konta na stronie https://www.wysylajtaniej.pl
 2. Przejdź do „Dane konta”
 3. Na dole po lewej stronie, w panelu “Moje konto”, kliknij w przycisk „wygeneruj klucz API” i skopiuj go.
 4. Pobierz wtyczkę
 5. Wejdź do swojego sklepu WooCommerce i kliknij dodaj nową wtyczkę a następnie „wyślij wtyczkę na serwer”
 6. Wskaż pobrany plik i zainstaluj wtyczkę oraz ją aktywuj
 7. Wejdź w zakładkę ustawienia w zakładce settings i wklej w oknie Klucz API wygenerowany klucz api – kliknij zapisz. Od tego momentu możesz cieszyć się generowaniem zamówień przesyłek kurierskich bezpośrednio w zakładki zamówienia.
 8. Wejdź w zakładkę zamówienia i wybierz zamówienie do którego chcesz wygenerować zamówienie firmy kurierskiej i postępuj zgodnie z instrukcjami.

Wtyczka umożliwia nie tylko wygenerowania zamówienia kuriera ale też wycenę kosztów przesyłki przed i po jej nadaniu.

Udostępnij na:

Jak mierzyć paczkę do wysyłki kurierem

Często przed wysyłką paczki zastanawiamy się jak mierzyć paczkę do wysyłki kurierem. 
Wydaje się, że wystarczy podać rozmiar przedmiotu, który przecież wiemy jaki jest.

Dla firm kurierskich ważne jest nie tylko, ile dana przesyłka waży, ale też ile zajmuje miejsca w transporcie. Firmy kurierskie podczas wyceny usług biorą pod uwagę wagę rzeczywistą lub wagę gabarytową w zależności, która jest większa.

Np. w Inpost i DPD wzór na wagę przestrzenną wygląda następująco
(wysokość*szerokość*długość )/ 6000 = waga gabarytowa.
Przesyłka o wymiarach: 65 cm x 50 cm x 50 cm / 6000 = 27 kg wagi przestrzenniej, mimo że jej waga rzeczywista wynosi 5 kg.

W formularzu nadanie przesyłki w wysylajtaniej.pl nie trzeba martwić się o powyższe wyliczenia. System samoczynnie przeliczy wagę przestrzenną na podstawie podanych wymiarów i wagi.

Przedmiot do wysyłki należy spakować i pamiętać o tym, że jeżeli nie jest to pudełko kartonowe to należy zaznaczyć niestandard i wybrać odpowiednią opcję typu „nieregularny kształt” itp.

Aby więc przygotować przedmiot do wysyłki, należy zapakować go zgodnie z zasadami pakowania oraz odpowiednio zmierzyć i zwarzyć po spakowaniu.
Pamiętać należy, że opakowanie też swoje waży i nie należy tego pomijać przy podawaniu wagi i wymiarów paczki.
Po spakowaniu zgodnie z obowiązującymi zasadami pakowania przesyłek należy paczkę zmierzyć.
Pamiętać należy, że wymiary paczki podaje się w 3 wymiarach w najdalej oddalonych punktach paczki.

Przykład przesyłki niestandardowej i jej mierzenia.


Jak mierzyć paczkę do wysyłki kurierem

Jak mierzyć paczkę do wysyłki kurierem

Należy też pamiętać ,że np wystający element też musi być uwzględniony w pomiarze i naniesiony w formularz wyceny przesyłki.

Jeżeli więc mierzymy np paczkę o krziałcie nierównomiernym lub p z wystającym elementem , musimy podać wymiary w najdalej oddalonych punktach wraz z tym elementem.
Polecamy lekkie zawyżenie wymiarów paczki o kilka cm tak by nie doszło do przekłamania i niepotrzebnych dopłat po nadaniu paczki.

Jak mierzyć paczkę
Jak mierzyć paczkę niestandardową
Udostępnij na:
Jak wysłać opony tanio

Jak wysłać opony tanio?

W związku z częstotliwością wymiany (2 razy w roku) najczęściej wysyłaną częścią samochodową są opony. 
W tym poradniku postaramy się przedstawić jak wysłać opony tanio i bez kosztów dodatkowych firmą kurierską.
Wbrew pozorom najtańszą opcją wysyłki opony może być wysłanie kurierem, o ile wiemy jak opony przygotować do transportu kurierem.

Zarówno jedną jak i wiele opon można wysłać przechodząc formularz nadania przesyłki raz. Ułatwia to znacznie sam proces wysyłki opon.

Należy pamiętać ,że tutaj jest opisany tylko sam proces przygotowania opon do wysyłki a nie całych kół z felgami. Koła z felgami można wysłać tylko i wyłącznie w kartonie sześciennym czyli w równym pudełku wypełnionym wypełniaczami metodą przedmiotu zapakowanego w pudełko.

Na początku należy przygotować opony zgodnie z przedstawionym na rysunku sposobem.

Jak wysłać opony tanio
jak zapakować opony by było tanio

Opona musi być:
1. Pakowana pojedyńczo
2. Owinięta taśmą lub owijką zgodnie ze zdjęciem (tylko miejsce na etykietę)
3. Etykieta nie zakryta taśmą
4. Kod kreskowy tak by kod kreskowy był na rancie opony
5. Etykieta tak naklejona by nie była pognieciona szczególnie w zakresie kodu kreskowego

Nie wolno stosować w pakowaniu opony dodatkowej ochrony w postaci folii kartonu itp.

Przykłady nieprawidłowego pakowania opony
Przykłady nieprawidłowego pakowania opony

Aby wysłać tak przygotowane opony tanio, należy w pierwszym kroku nadania przesyłki wprowadzić wagę i wymiary jednej opony i jeśli są to takie same opony kliknąć ikoną powielenia ilości paczek wskazaną strzałką.

Formularz nadania opony kurierem

Dalej przechodzimy formularz aż do kroku usługi dodatkowe i tam zaznaczamy usługę „nadanie opony bez opakowania”

usługa dodatkowa opony bez pakowania kurierem
usługa dodatkowa opony bez pakowania kurierem

Inna opcją wysyłki opon jest zapakowanie ich w kartonowe pudełko i nadanie jako normalną paczkę / karton.
Pamiętać należy ,że można to zrobić tylko korzystając z pudełek nie pogniecionych i o kształcie sześcianu.

Szczegółowa instrukcja pakowania opon przez DPD

W Inpost można wysyłać opony do rozmiaru 15” pakowane po dwie sztuki (jedna na drugiej, bez felg), nie mogą być łączone równolegle „obok siebie” i bez opłaty za niestandard.

Udostępnij na:

Przesyłka kurierska na koszt odbiorcy.

Przesyłka na koszt odbiorcy? – to już możliwe.

Zastanawiasz się jak możesz wysłać przesyłkę na koszt odbiorcy?
Czasami nie chcesz ryzykować poniesienia kosztów przesyłki kurierskiej i wysyłając ją i chcemy by to odbiorca poniósł jej koszt.

W http://www.wysylajtaniej.pl wprowadzono bardzo wygodną opcję gdzie my jako nadawcy czy też jako osoba wypełniająca zlecenie możemy wskazać kto ma zapłacić za przesyłkę. Możemy  np. obciążyć kosztami przesyłki odbiorcę nie ryzykując jej nieodebrania.

Aby przenieść płatność na inną osobę w formularzu nadania przesyłki zaznaczamy zgodnie ze zdjęciem:
„Płatnik za przesyłkę-odbiorca e-mail lub sms”.


Po wybraniu w.w opcji do odbiorcy przesyłki na jego telefon lub e-mail (w zależności od wyboru) zostanie przesłany link do płatności za przesyłkę, po którego kliknięciu zostanie przeniesiony do płatności online.
Po dokonaniu płatności system http://www.wysylajtaniej.pl automatycznie uruchomi przesyłkę oraz wyśle dokumenty przewozowe przesyłki do nadawcy.

Udostępnij na:

Kurier bez drukowania

Kurier bez drukowania listu przewozowego

Jeśli nie masz możliwości wydrukowania listów przewozowych, nie posiadasz drukarki lub nie masz dostępu do drukowania wystarczy że wybierzesz usługę – Kurier bez drukowania listu.
Opcja jest widoczna w formularzu nadania przesyłki w kroku usługi dodatkowe.

Kurier bez drukowania listu

Cena usługi bez drukowania listów przewozowych to tylko 2 PLN netto – zamów teraz !!!

Wtedy nasz system przekazuje informacje do kuriera DPD by przyjechał z listami odbierając przesyłkę.

Korzystając z wymienionej usługi, kurier podczas odbioru paczki przywiezie gotową etykietę na paczkę, którą powinien nakleić w Twojej obecności.
By uniknąć problemów koniecznie sprawdź czy dane na etykiecie są prawidłowe. Jeśli nadajesz więcej paczek dopilnuj by wszystkie etykiety zostały poprawnie naklejone. Nie pozwól by kurier odebrał paczkę nie naklejając etykiety i nie zostawiając potwierdzenia odbiór.
Nie dopuść do sytuacji, w której kurier odbierze od Ciebie przesyłkę nie naklejając etykiety, nie zostawiając potwierdzenia odbioru.
Dopilnowanie tych szczegółów leży w obowiązku Nadawcy.

Kurier bez drukowania listu to też idealna opcja kiedy, chcesz coś wysłać do siebie .

Udostępnij na:

Co to jest broker kurierski?


Broker (inaczej pośrednik kurierski) to firma prowadząca serwis internetowy i pośrednicząca w zamawianiu usług kurierskich.

www.WysylajTaniej.pl Broker tanich przesyłek kurierskich

Zadaniem serwisu internetowego „wysylajtaniej.pl” jest pośrednictwo w zamówieniu usługi kurierskiej u Kuriera w generowaniu etykiety na przesyłkę oraz w przygotowaniu listu przewozowego uprawniającego do nadania przesyłki u kuriera.
Dzięki brokerowi każdy, nawet wysyłający jedną paczkę klient, w momencie składania swojego zlecenia korzysta z warunków, jakie broker kurierski wynegocjował z firmą kurierską.

Broker kurierski negocjował warunki z pozycji kontrahenta zapewniającego firmie kurierskiej bardzo duże ilości zleceń i w ten sposób firmy kurierskie są w stanie udzielić bardzo wysokich rabatów, sięgających nawet 70-80% ceny dla przesyłek krajowych oraz nawet do 80-90% dla przesyłek międzynarodowych.Zamawiając kuriera przez internet w wysylajtaniej.pl tak naprawdę zamawiamy usługę w jednej z renomowanych firm kurierskich, jak choćby Paczkomat, DPD, Paczka w Ruchu, Inpost Kurier itp.

Wykonania usługi nie różni się niczym od sytuacji, w której zamiast przez serwis kurierski , Różnica jest natomiast widoczna w cenie usługi, co często stanowi nawet 50% oszczędności na kosztach wysyłki. 

Aby skorzystać z usługi kurierskiej wysylajtaniej.pl należy przejść formularz „nadaj paczkę” i założyć konto do wysyłania paczki na tym serwisie.
Po zapłaceniu za przesyłkę wysylajtaniej.pl generuje list przewozowy , który uprawnia do nadania paczki u wybranego kuriera bezpośrednio w firmie kurierskiej.

System wykonuje wszelkie operacje automatycznie i bez udziału ludzi.

Broker jest połączony z firmami kurierskimi dzięki temu przyjmuje zamówienia na kuriera 7 dni w tygodniu przez 365 w roku.

Z usługi może skorzystać każdy podmiot oraz osoba fizyczna.

Udostępnij na:

Jak zwrócić towar zakupiony przez internet?

Przy zakupach na odległość, czyli na przykład w sklepie internetowym, przysługuje prawo do odstąpienie od umowy bez podania przyczyny.

Oznacza to zwrot rzeczy oraz odzyskanie kwoty, jaką na nią wydaliśmy. Mamy prawo odstąpić od umowy kupna-sprzedaży.
Możemy więc zwrócić prezent który np okazał się nietrafiony lub w złym rozmiarze.

Wystarczy, że złożymy pismo, w którym odstępujemy od umowy.
Wzór takiego oświadczenia ma obowiązek przesłać sprzedawca z kupionymi przez nas rzeczami.
Pismo można dostarczyć do firmy osobiście, listem poleconym lub emailem o ile taką możliwość udostępni sprzedawca.
Drugi krok to zwrot towaru. Mamy na to 14 dni od wysłania oświadczenia o odstąpieniu od umowy. Możemy zwrócić towar osobiście lub wysłać go na adres sprzedawcy. Koszty zwrotu ponosimy kupujący czyli my.

Aby wysłać towar do zwrotu polecamy skorzystać z https://www.WysylajTaniej.pl gdzie wystarczy wypełnić formularz nadaj paczkę i opłacić przesyłkę online.

Udostępnij na:

Przesyłki bez adresu odbiorcy.

Od teraz nie musisz znać adresu odbiorcy do którego chcesz wysłać przesyłkę.
Wprowadziliśmy nową funkcjonalność, która w znaczący sposób ułatwi i usprawni wysyłanie paczek. 
Od teraz to odbiorca będzie miał możliwość podania swoich danych do wysyłki paczki firmie kurierskiej. Aby skorzystać z usługi wystarczy posiadać jedynie email lub telefon adresata- nie musisz znać adresu.
Wejdź na naszą stronę www.wysylajtaniej.pl wpisz parametry przesyłki, swoje dane i jedynie email lub telefon odbiorcy paczki. System automatycznie przyjmie zlecenie a do odbiorcy wyśle link, w który umożliwi odbiorcy podanie w jaki sposób chce aby przesyłka była doręczona oraz umożliwi mu wpisane swojego adresu.
Po wypełnieniu tych danych przez odbiorcę system automatycznie umieści przesyłkę w koszyku nadawcy lub po wybraniu opcji „za przesyłkę płaci odbiorca” wyśle do odbiorcy link do zapłaty i uruchomi przesyłkę. 
Do tej pory nadawca musiał kontaktować się z odbiorcą i ustalać adres dostawy, teraz zrobi to za niego firma WysylajTaniej.pl automatycznie. 
Dostępny jest film jak nadaje się przy użyciu szablonów bez adresu odbiorcy. Przesyłki bez adresu odbiorcy.
Udostępnij na:

Powiadomienia o przesyłce SMS i E-MAIL.

Powiadomienia o przesyłce

Powiadomienia o przesyłce

Powiadomienia o przesyłce SMS i E-mail dla nadawcy i odbiorcy.

Serwis WysylajTaniej.pl oferuje Państwu system powiadomień SMS i E-mail dotyczących przesyłek. SMS-owe i E-mail-owe powiadomienia o przesyłce nadawcy i odbiorcy. Powiadomienia o przesyłkach można ustawić w bardzo prosty sposób po zalogowaniu się na www.WysylajTaniej.pl u siebie na koncie. Interesujące nas powiadomienia można wybrać w zakładce „Powiadomienia” w Panelu Klienta lub w formularzu podczas nadawania przesyłki. Możemy wybrać, jakiego typu komunikaty chcemy otrzymywać oraz jaką drogą będą one do nas przychodzić.

 

Powiadomienia  E-MAIL
Za pomocą wiadomości E-MAIL otrzymasz informacje o zmianach w drodze swojej przesyłki możesz również wybrać do kogo na maila mają zostać wysłane dokumenty przewozowe „list przewozowy”  oraz zlecić wysłanie faktury do nadawcy.

 • Potwierdzenie zamówienia przesyłki
 • Potwierdzenie doręczenia przesyłki
 • Problem z nadaniem
 • Problem z doręczeniem
 • Sytuacje wyjątkowe
 • Wysyłanie faktur na adres email
 • Dokumenty przewozowe przesyłki

 

Jak ustawić powiadomienia  E-MAIL

Status przesyłki można ustalić przez skonfigurowanie powiadomień przez mail. Aby rozpocząć monitorowanie przez Mail, wystarczy wybrać odpowiednią usługę. W tym celu:

 1. Wejdź na stronę www.WysylajTaniej.pl i zaloguj się na swoje konto. 
 2. Na stronie głównej naciśnij przycisk „Moje konto”, następnie w panelu klienta po lewej stronie wejdź w zakładkę „Powiadomienia”.
  Nastąpi przekierowanie, teraz już tylko wystarczy zaznaczyć powiadomienia e-mail, które chcesz otrzymywać z serwisu WysylajTaniej.pl.
 3. Gdy już zaznaczysz wszystkie powiadomienia, które Cie interesują na dole naciśnij przycisk zapisz i gotowe.

 

 

Powiadomienia SMS
Za pomocą wiadomości SMS otrzymasz informacje o zmianach w drodze swojej przesyłki.

 • Przesyłka rozpoczęła swoją drogę do odbiorcy.
 • Przesyłka jest w drodze do odbiorcy.
 • Przesyłka została wydana do doręczenia.
 • Przesyłka została doręczona do odbiorcy.
 • Wystąpił problem z przesyłką.

 

 

Jak ustawić powiadomienia SMS

Status przesyłki można ustalić przez skonfigurowanie powiadomień przez SMS. Aby rozpocząć monitorowanie przez Sms, wystarczy wybrać odpowiednią usługę. W tym celu:

 1. Wejdź na stronę www.WysylajTaniej.pl 
 2. Na stronie głównej naciśnij przycisk „Nadaj paczkę”, następnie wypełniej wszystkie wymagane dane przesyłki i naciśnij przycisk dalej.
  Nastąpi przekierowanie, teraz należy wypełnić wszystkie potrzeba dane nadawcy i odbiorcy i przejść dalej .
 3. Zostaniemy przekierowani do kolejnego kroku „Usługi dodatkowe” w tym miejscu należy zaznaczyć usługę „Powiadomienia SMS” i wybrać ofertę firmy kurierskiej która nas interesuje i przejść do następnego kruku naciskając przycisk „dalej”.
 4. Teraz należy już tylko opłacić przesyłkę.  Od teraz WysylajTaniej.będzie wysyłać wiadomości tekstowe SMS ze statusem monitorowania dla tej konkretnej przesyłki. 
Udostępnij na:

Paczkomaty InPost – czym są? Jak zamówić?

inpost - paczkomaty

Paczkomaty InPost to największa na świecie sieć urządzeń do samodzielnego odbierania i nadawania przesyłek, 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Odbiór paczki jest możliwy o dowolnej porze dnia czy nocy.

 

Dlaczego warto?

 • niezależność od kuriera, sam decydujesz o której godzinie odbierzesz paczkę
 • doręczenia w 97% w następnym dniu roboczym
 • najtańsza forma dostawy Twojego zamówienia

 

Czy w moim mieście jest paczkomat ?

W Polsce jest już ponad 3000 paczkomatów.
Ich lista dostępna jest na stronie InPost, kliknij tutaj i sprawdź.

INFORMACJA: lista aktywnych paczkomatów jest na bieżąco aktualizowana. Jeśli któryś z paczkomatów jest niedostępny oznacza to, że w tym momencie jest przepełniony lub wystąpiła w nim awaria. Należy wybrać inny w najdogodniejszej dla siebie lokalizacji.

 

Jak zamawiać przez paczkomaty Inpost ?

1. Złóż zamówienie na www.wysylajtaniej.pl

2. Nadaj paczkę
W wybranym paczkomacie nadaj paczkę. Zanieś paczkę wraz z naklejonym i wydrukowanym listem przewozowym do paczkomatu i tam kliknij „Nadanie paczki”, potem „Mam już paczkę ze specjalną etykietą”. List przewozowy można wtedy zeskanować lub podać kod nadania w paczkomacie.

3. Monitoruj paczkę
Możesz monitorować wszystkie zamówione przez Ciebie paczki za pomocą funkcji śledzenia na stronie http://paczkomaty.pl/pl/znajdz-paczke

4. Odbierz SMS/e-mail o dostarczonej paczce
W ciągu 1-3 dni roboczych paczka zostanie dostarczona do wybranego przez Ciebie Paczkomatu InPost. Gdy paczka znajdzie się w skrytce natychmiast powiadomimy Cię o tym, wysyłając SMS i e-mail z kodem odbioru.

5. Odbierz paczkę z Paczkomatu InPost
Aby odebrać przesyłkę wystarczy wpisać na panelu Paczkomatu numer telefonu komórkowego oraz otrzymany kod odbioru, a skrytka z oczekiwaną przesyłką otworzy się. Na odebranie paczki masz 48h.

Udostępnij na:

Furgonetka kurierska

Furgonetka kurierska – jej historia.
W firmie kurierskiej UPS historia furgonetek kurierskich sięga początków motoryzacji.
W 1907 r. w Ameryce wyczuł zainteresowanie na usługi kurierskie dziewiętnastoletni chłopak James E. („Jim”) i założył firmę pożyczając od kolegi 100 dolarów.
Większość dostaw jego pracownicy i on wykonywali pieszo, a w dłuższe trasy wyruszali na rowerach. Wtedy po ulicach poruszało się niewiele samochodów, a dostawy realizowały zaprzęgi konne.
Pierwszy samochód firmy to był Ford T

Pierwsze Furgonetki UPS

Furgonetka UPS

Zarówno obecnie jak i wcześniej dla furgonetki kurierskiej stawiano wysokie wymagania takie jak: niezawodność.
Firma UPS stale wdraża systemy mające na celu zysk na oszczędności i czasu.
Jako pierwsza dla swoich kierowców furgonetek wprowadziła zasad ograniczających emisję spalin i zużycie paliwa.
1: Eliminuj przestoje z włączonym silnikiem
2: Nie przeciążaj pojazdu
3: Prowadź samochód z głową
4: Unikaj skręcania w lewo
5: Nie zaniedbuj kwestii odpowiedniego wyważenie kół i prawidłowego ciśnienia w oponach
6: Wybierz samochód o najniższym spalaniu
7: Regularnie kontroluj stan techniczny pojazdu.
8: Dobrze zaplanuj trasę przed wyjazdem:

Klasyczna Furgonetka do doręczania przesyłek

Klasyczna Furgonetka do doręczania przesyłek

Rynek usług kurierskich wciąż rośnie a co za tym idzie rośnie zapotrzebowanie na furgonetki które spełnią restrykcyjne wymagania oszczędnościowe oraz praktycznego zastosowania dla kuriera. Producenci samochodów dobrze o tym wiedzą i co raz bardziej starają się dostosować swoją ofertę do potrzeb firm kurierskich.

Koncepcyjna furgonetka Mercedes

Koncepcyjna furgonetka Mercedes

Dla klientów którzy oczekują pilnej i bezpiecznej dostawy radzimy by wybrać przede wszystkim firmę, która nie tylko będzie najtańsza ale też ma doświadczenie w przewozie kurierskim.
Na naszej stronie www.WysylajTaniej.pl można wybrać kilka rodzajów usług zarówno z doręczeniem przez taką furgonetkę pod nasz dom, ale też do najbliższego sklepu, w którym robimy zakupy jak i w pobliskim kiosku.
Nie musimy już wyglądać przez okno w oczekiwaniu na nadjeżdżającą furgonetkę z naszą paczką a możemy odebrać ją w dowolnym czasie kiedy jest nam wygodnie w pobliskim sklepie czy kiosku.

Udostępnij na:

Przesyłka kurierska co zrobić aby było taniej?

broker usług kurierskich

broker usług kurierskich

Większość z nas zastanawia się jak szybko, tanio i wygodnie wysłać paczkę? Na myśl przychodzi nam tylko Poczta Polska – ale wysyłka paczki pocztą trwa długo, trzeba iść na pocztę i czekać w długich kolejkach. Jak to zrobić w 5 minut, bez wychodzenia z domu ? To proste, wystarczy skorzystać z usług brokera kurierskiego WysylajTaniej.pl

To właśnie za pośrednictwem sieci odbywa się w naszym kraju coraz więcej transakcji. Równolegle do handlu elektronicznego rozwija się także rynek logistyczny. Oba rynki są zależne od siebie. E-commerce napędza logistykę, która jest ostatnim ogniwem procesu zakupowego w Internecie. Każdy z nas wie przecież doskonale, jak ważne jest, aby produkt trafił do odbiorcy jak najszybciej, bezpiecznie i przy jak najmniejszym koszcie.

Niestety nie każdy może liczyć na atrakcyjne warunki wysyłki przesyłki firmą kurierską. Większość firm swoją politykę cenową ukierunkowuje przede wszystkim na duże firmy, a o jakiś znaczących rabata może być mowa dopiero gdy wysyłamy duże ilości paczek. Wysokie ceny, w połącznik ze skomplikowanymi procedurami zamawiania kuriera sprawiają, że wiele osób szybko zniechęca się i ciągle woli wysłać paczkę na poczcie.

Czy możemy w jakiś inny sposób wysłać paczkę szybko, wygodnie i jednocześnie w korzystnej cenie? Dobrym rozwiązaniem może okazać się skorzystanie z usług brokerów kurierskich. W bardzo łatwy i szybki sposób zamówimy u nich tanio kuriera bez wychodzenia z domu.

Wszystko odbywa się poprzez internet, więc nie musimy się absolutnie nigdzie fatygować. Jedyne co musimy zrobić, to określić wymiary swojej paczki, jak również wybrać zasady, na jakich ma być nadana, następnie wyświetlą nam się propozycje cenowe od różnych firm kurierskich, więc bez problemów będziemy w stanie wybrać tą, która oferuje najkorzystniejsze dla nas warunki.

Bez problemów możemy wysyłać w ten sposób również listy, czy też paczki o różnych gabarytach. Najważniejszy jest jednak fakt, że nie musimy się nigdzie fatygować, bowiem kurier o wybranej przez Nas godzinę przyjedzie odebrać paczkę.

 

Kim jest broker usług kurierskich?

Broker usług kurierskich pośredniczy pomiędzy klientem (nadawcą przesyłki), a dużą firmą kurierską. Na mocy umów zawartych z firmami kurierskimi wszystkie przyjęte przez brokerów zamówienia przekazywane są do realizacji wybranej przez klienta firmie kurierskiej. Broker usług kurierskich może zaoferować swoim klientom niższe ceny, ponieważ sam dostaje rabat za dużą liczbę przesyłek, którą zapewnia firmie kurierskiej.

 

Dlaczego warto skorzystać z usług brokera kurierskiego ?

 1. Znacznie niska cena przesyłek. Niektórzy brokerzy kurierscy oferują przesyłki tańsze nawet o 80%.
 2. Atrakcyjne ceny obowiązują już od pierwszej nadanej przesyłki i nie trzeba deklarować minimalnej liczby wysłanych paczek.
 3. Bezpieczeństwo. Brokerzy kurierscy w zakresie logistyki współpracują najczęściej z renomowanymi firmami kurierskimi takimi jak np. UPS, DPD, DHL, Geils czy InPost.
 4. Oferta dostępna dla każdego. Nieważne czy dana osoba lub firma wysyła paczki sporadycznie, czy też osiąga duże wolumeny.
 5. Mamy wybór oferowanych usług i różnych form wysyłki. W jednym miejscu można skorzystać z usług kilku firm kurierskich.
 6. Oszczędność czasu. Dzięki prostym i czytelnym interfejsom rejestracja w serwisach i zamówienie kuriera jest bardzo proste i trwa kilka minut.
 7. Wygodne płatność. Każdy rozlicza się, jak chce. Można zapłacić od razu podczas zamawiania usługi lub rozliczać się raz w miesiącu na podstawie zbiorczej faktury.
 8. Powiadomienia o aktualnym statusie przesyłki. Większość brokerów kurierskich oferuje możliwość monitorowania paczki poprzez system śledzenia przesyłek.
 9. Wsparcie Biura Obsługi klienta na każdym etapie składania zamówienia. Brokerzy kurierscy pomagają także w procesie reklamacji, jeżeli pojawi się taka potrzeba. Wysyłka jest pewna i bezpieczna.
 10. Wiele integracji dzięki czemu dane transakcyjne są automatycznie zaciągane pod dane odbiorcy podczas generowania listów przewozowych.

 

Czy to na pewno bezpieczne?

Zdecydowanie tak i nie musimy się obawiać jakichkolwiek komplikacji. Broker kurierski jest pośrednikiem, pomiędzy Nami, a firmą kurierską i dzięki temu możemy liczyć na jeszcze łatwiejszy i szybszy dobór oferty. Tym bardziej, że od razu jest tutaj analizowana oferta od kilku firm kurierskich jednocześnie, więc nie musimy się fatygować i sprawdzać każdą po kolei bezpośrednio na stronie danego przewoźnika.

 

Dlaczego warto wysyłać przesyłki brokerem usług kurierskich WysylajTaniej.pl ? 

Przede wszystkim przesyłki dostarczane są znacznie szybciej, niż tradycyjnym listam, które moglibyśmy wysłać pocztą i to już jest jeden z największych atutów. Nie trzeba czekać, bowiem paczka może być dostarczona nawet kolejnego dnia od nadania, a zatem naprawdę jest to bardzo szybko. Drugim argumentem jest cena, wysyłka przesyłki przez brokera usług kurierskich WysylajTaniej.pl jest znaczenie niższa od ceny jaką zapłacilibyśmy bezpośrednio u kuriera.

 

Polecamy samodzielnie wypróbować możliwości wysyłki za pośrednictwem brokera usług kurierskich, bowiem na pewno się nie zawiedziemy i sporo na tym zaoszczędzimy. Szczególnie, jeśli prowadzimy sklep internetowy, to jak najbardziej warto byłoby pomyśleć o takim sposobie wysyłania paczek, bowiem wychodzi bardzo korzystnie pod względem finansowym.

Udostępnij na:

Kurier nie przyjechał po przesyłkę – co robić ?

kurier nie przyjechał


Zamówiony przez Ciebie kurier nie przyjechał, skutkiem czego nie mogłeś wysłać swojej przesyłki ? Co zrobić w takiej sytuacji ? Niestety z różnych przyczyn kurier może nie dojechać, winna temu może być awaria samochodu, utrudnienia w ruchu drogowym lub inna losowa przyczyna.


Co zrobić gdy zamówiony kurier nie przyjechał odebrać przesyłki ?
Jeśli kurier nie przyjechał w wyznaczonym terminie, powinieneś skontaktować się z naszym Biurem Obsługi Klienta. W sytuacji, gdy odbiór nie zostanie zrealizowany w deklarowanym przez firmę kurierską terminie konieczne jest zaplanowanie nowego terminu odbioru.

Każde zlecenie otrzymuje indywidualny numer zlecenia odbioru wraz z jego terminem realizacji. WysylajTaniej.pl otrzymuje go od firmy kurierskiej, która ocenia swoje możliwości na moment otrzymania złożonego zlecenia. W przypadku braku realizacji odbioru termin ten wygasa z końcem danego dnia i należy zaplanować nowy termin odbioru.

Jeśli zamówiłeś przesyłkę na www.WysylajTaniej.pl. W celu ponownie przyjazdu kuriera lub informacji na temat stanu zamówienia skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta. Koniecznie podaj konsultantowi numer zlecenia lub numer listu przewozowego (wysyłany w wiadomości e-mail).
Kontakt do Biura Obsługi Klienta WysylajTaniej.pl
e-mail: info@wysylajtaniej.pl
czat online na www.wysylajtaniej.pl
tel 801 02 22 99 (dla telefonów stacjonarnych)
tel 87 736 19 00 (dla telefonów komórkowych oraz stacjonarnych)

Biuro czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 07:00 – 16:00

 

Zespół serwisu WysylajTaniej.pl

Udostępnij na: