Co się stanie jeśli nie odbiorę paczki z paczkomatu InPost?

Czasami wypadek losowy, roztargnienie i inne nieprzewidziane sytuacje mogą spowodować, że przesyłka umieszczona w paczkomacie nie zostanie odebrana w wyznaczonym terminie. Co, jeśli nie odbiorę paczki z paczkomatu? Czy istnieje możliwość przedłużenia terminu możliwości jej odbioru? Co będzie dalej z losem przesyłki?

Nieodebrana paczka z paczkomatu – konsekwencje

Tanie wysyłki kurierskie, takie jak te realizowane przez InPost są bezpieczne dla nadawcy, odbiorcy i zawartości przesyłek. To usługa elastyczna i wygodna — brak odbioru paczki w wyznaczonym odgórnie terminie nie rodzi poważnych konsekwencji. Po przekroczeniu terminu przewidzianego na odbiór paczki jest ona po prostu wyjmowana ze skrytki przez kuriera i bezpiecznie wraca do oddziału, skąd wyruszy w drogę powrotną do nadawcy. Czy rodzi to jakieś konsekwencje dla odbiorcy? Co, jeśli nie odbiorę paczki z paczkomatu Inpost?

InPost paczkomaty — nieodebrana paczka, co się z nią dzieje?

Regulaminowy czas na odbiór paczki wynosi 2 dni, czyli dokładnie 48 godzin. Czas odmierzany jest od dokładnej godziny umieszczenia paczki w paczkomacie, Jeśli zatem kurier zarejestruje ją o godzinie 16, to termin możliwości jej odbioru upłynie o godzinie 16 po upływie dwóch dni. Przesyłki z paczkomatów InPost można odbierać przez 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu. Nieodebrana paczka Inpost, po przekroczeniu tego czasu, zostaje odesłana do odpowiedniego oddziału, skąd wyruszy w drogę powrotną do nadawcy.Jednak zanim to nastąpi, przesyłki zwrotne są przechowywane w oddziale jeszcze przez 3 dni. W tym czasie istnieje jeszcze możliwość odbioru paczki, jednak już nie w paczkomacie, a bezpośrednio w oddziale. Po tym terminie – jeśli przesyłka nie zostanie odebrana, trafia do oddziału usytuowanego najbliżej paczkomatu, w którym została nadana. Nadawca paczki ma natomiast 7 dni na jej odbiór.

Przedłużenie czasu odbioru paczki z paczkomatu

Istnieje możliwość przedłużenia czasu odbioru przesyłki z paczkomatu. Aby to zrobić, wystarczy wysłać wiadomość SMS (jest to usługa płatna). Aby było to możliwe, należy wysłać ją przed upływem pierwotnego terminu, jednak nie wcześniej niż po 36 godzinach od daty umieszczenia przesyłki w paczkomacie. Przedłużenie terminu odbioru wydłuża go o kolejne 48 godzin.

Przesyłki kurierskie InPost, dzięki wysokiej dostępności do wygodnych paczkomatów są jedną z popularniejszych form nadawania przesyłek kurierskich. Jeśli bardzo obawiasz się o ewentualny brak jej odbioru przez nadawcę, nadaj paczkę, która nie będzie przesyłką pobraniową.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.