Czym różni się Inpost Kurier od Paczkomatów?

Czym różni się Inpost Kurier od Paczkomatów?

Inpost Kurier i Paczkomaty to nowoczesna firma kurierska, która oferuje swoim klientom szybkie i wygodne usługi dostawy paczek. Dzięki Inpost Kurier i Paczkomaty możesz szybko i łatwo dostarczyć paczkę do dowolnego miejsca w Polsce.

Inpost Kurier

inpost przesyłki kurierskie dla sklepu

Inpost Kurier to usługa kurierska, która oferuje szybkie i bezpieczne dostawy przesyłek na terenie całego kraju bezpośrednio do odbiorcy przesyłki. Kurier łączy w sobie szybkość i bezpieczeństwo, a także jest bardzo wygodny dla klientów. W przypadku tej usługi nie musimy dostarczyć przesyłki osobiście do paczkomatu lub punktu, gdyż kurier przyjedzie po naszą przesyłkę na wskazany adres nadawcy oraz doręczy ją do odbiorcy.

Paczkomaty

inpost paczkomat

Paczkomaty inpost o jeden z najbardziej popularnych sposobów na dostarczanie przesyłek w Polsce. Mają one bardzo dobre opinie wśród swoich Klientów, dzięki czemu cieszą się dużym zaufaniem.  Paczkomaty charakteryzują się tym, że są dostępne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Dodatkowo każdy Klient ma możliwość sprawdzenia statusu przesyłki za pomocą aplikacji mobilnej Inpost. Paczkomaty umożliwiają nie tylko nadanie paczki w dowolnym momencie, ale też upraszczają ten proces. 

Różnice w usługach kurier i paczkomat dla klientów

Inpost Kurier oferuje również dostarczanie przesyłek kurierem. Jest to opcja dla osób, które preferują osobisty kontakt z kurierem podczas dostawy. Osoby, które wolą samodzielnie w wygodnym dla siebie momencie odebrać lub nadać przesyłkę blisko swojego domu, lub pracy powinny wybrać opcję nadania do paczkomatu. 

Ceny usług Inpost Kurier i Paczkomat

Zarówno w przypadku przesyłki do paczkomatu, jak i przesyłek kurierskich ceny przesyłek są bardzo atrakcyjne. Ceny przesyłek różnią się w zależności od gabarytów i sposobu pakowania  przesyłek. W przypadku paczkomatu mamy do dyspozycji trzy rodzaje wielkości przesyłki i przesyłka nie może być cięższa niż 25 kg. W przesyłkach firmy InPost za pośrednictwem kuriera nie mamy takiego ograniczenia wagowego.

Często przesyłki InPost kurier, wysyłane są przez firmy i sklepy. W przypadku firmy taka usługa jest wygodniejsza, gdyż kurier może przyjechać w godzinach pracy biura lub sklepu i odebrać pilną przesyłkę. Podobnie jest w przypadku doręczenia do mieszkania, czy firmy gdzie kurier doręczy przesyłkę bezpośrednio do odbiorcy, i nie pozostawia jej w punkcie lub paczkomacie.

Jak nadać przesyłkę do klientów firmą inpost?

Aby nadać przesyłkę do paczkomatu, wystarczy wejść na stronę wysylajtaniej.pl i wybrać opcję nadania przesyłki do paczkomatu. Następnie trzeba wybrać dogodny dla siebie termin i paczkomat. Potem wystarczy tylko podejść do Paczkomatu z wydrukowanym listem i przesyłką i wprowadzić kod nadania paczki lub zeskanować go.

Podobnie sprawa wygląda w przypadku nadania paczki za pośrednictwem kuriera firmy inpost. Nadając z firmy lub domu, wystarczy wybrać opcję Kurier.

Firma wysylajtaniej.pl dodatkowo posiada wtyczkę woocommerce oraz API ułatwiającą dla sklepów i firm korzystanie z usług. Bardzo wygodną opcją dla sklepu sprzedającego na allegro jest też wbudowana w system integracja ze sklepem Allegro.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *