Jak nadać paczkę w paczkomacie Inpost? Nadanie paczki inpost paczkomat.

Jak nadać paczkę w paczkomacie Inpost? Nadanie paczki inpost paczkomat.

Samodzielne nadanie przesyłki jest najbezpieczniejszym i najwygodniejszym sposobem na wysłanie paczki. Niestety nadal wiele osób nie wie, jak nadać paczkę w paczkomacie Inpost. Postaramy się Państwu przybliżyć jak nadawać paczkę Kurierem Inpost za pośrednictwem punktu nadania w postaci paczkomatu. Nadanie przesyłki w paczkomacie Inpost to sposób prosty, szybki i zyskujący coraz większą popularność wśród klientów.

Jak wysłać paczkę paczkomatem Inpost? Wyślij swoją paczkę w 3 krokach!

Liczba paczkomatów w Polsce nieustannie się powiększa. Służą one do odbioru zamówionych przesyłek oraz szybkiej i wygodnej wysyłki paczek. Paczkomaty zwiększają bezpieczeństwo związane z zagrożeniem epidemiologicznym oraz dają dużą swobodę wysyłki. Gdy nie chcesz czekać na to, aż kurier odbierze od Ciebie przesyłkę – nadaj ją samodzielnie. Wybierz czynny całą dobę paczkomat, ulokowany najbliżej Twojego domu, lub miejsca pracy. Co musisz zrobić, aby nadać przesyłkę w paczkomacie?

Nadanie paczki inpost paczkomat jest wyjątkowo łatwe.

1. Uzupełnij dane nadania i odbioru paczki w paczkomacie Inpost.

Aby nadać przesyłkę w paczkomacie Inpost, należy wygenerować list przewozowy, tzw. etykietę wysyłkową. Aby to zrobić, musisz wybrać usługę paczkomatową. Następnie trzeba podać do systemu wagę i wymiary swojej paczki. Na tej podstawie system sprawdzi, czy nadanie paczki w paczkomacie jest możliwe. Dopasuje też, która skrytka jest odpowiednia dla Twojej przesyłki. To proces bardzo prosty i intuicyjny. Wykonasz go online w domu, korzystając z komputera lub telefonu. Podczas wypełniania formularza na stronie niezbędne jest podanie danych nadawcy i odbiorcy. To dane, które widoczne będą na etykiecie. Musisz też wybrać paczkomat, do którego planujesz ją przesłać. Pamiętaj, że konieczne jest wydrukowanie etykiety wysyłkowej. Na wskazane dane odbiorcy i nadawcy będą przesyłane powiadomienia o statusach przesyłki. Dodatkowo odbiorca paczki otrzyma niezbędny kod odbioru.

2. Zapłać za przesyłkę.

Za pośrednictwem strony internetowej WysylajTaniej.pl, możesz od razu opłacić swoją przesyłkę. Po dokonaniu formalności generowana jest etykieta, którą trzeba nakleić na paczkę. Szczególną popularnością cieszą się szybkie płatności z wykorzystaniem metody płatności BLIK. Skraca ona czas wykonania przelewu i ma wpływ na ogólną szybkość nadania. To usługa ciesząca się dużym zainteresowaniem wśród klientów.

3. Umieść paczkę w paczkomacie.

Bezpośrednio w paczkomatach znajdują się ekrany. Gdy masz już gotową etykietę wysyłkową, wystarczy wybrać odpowiednią komendę z monitora paczkomatu. Następnie zbliż kod kreskowy widoczny na etykiecie, a system sam go odczyta. W tym momencie paczkomat InPost otworzy odpowiednią skrytkę dopasowaną do gabarytu Twojej paczki. Gotową przesyłkę umieść w paczkomacie. Odbiorca i nadawca paczki otrzyma równolegle potwierdzenie nadania przesyłki. Od tej chwili Ty i Twój klient możecie śledzić drogę nadanej paczki.

Nadaj przesyłkę inpost online.

Jeśli samodzielne nadanie przesyłki sprawia Ci kłopot – nadaj paczkę za pośrednictwem strony WysyłajTaniej.pl! Strona ta umożliwi Ci zamówienie kuriera oraz porówna koszt przesyłek w różnych firmach kurierskich. Kto wie? Może dzięki stronie WysyłajTaniej.pl znajdziesz tańszą alternatywę?

Wiele osób preferuje bezpośredni odbiór przesyłki przez kuriera. Mimo dostępności nadania przesyłki w paczkomacie. Nie ma to jednak znaczenia, który ze sposobów wybierzesz. Każdy jest dobry. Nadanie przesyłki u kuriera lub poprzez paczkomat daje ten sam, czas doręczenia. Może mieć też miejsce sytuacja, że Twoja paczka jest zbyt duża. Jej gabaryt nie będzie się wtedy mieścił w wymogach, jakie stawia usługa Paczkomatowa. Wtedy odpowiednim wyborem jest nadanie przesyłki bezpośrednio u kuriera.  Tanie przesyłki kurierskie, pozwalają na ekonomiczny i szybki transport Twojej paczki. Wybór paczkomatu zlokalizowanego blisko Twojego domu, nie uzależnia Cię od oczekiwania na przyjazd kuriera. Paczkę Kurierem Inpost, możesz nadać bezpośrednio w paczkomatach w każdym momencie.

Paczkomaty Inpost to usługa, która jest czynna 24 godziny na dobę, przez siedem dni w tygodniu. Ma to realny wpływ na komfort związany z elastycznością w zakresie daty i godziny nadania. 

Paczkomaty Inpost to idealna forma nadania i doręczenia przesyłek. To usługa, którą ceni sobie wielu klientów. Wysyłając przesyłkę, tym sposobem oszczędzasz czas. Nie jesteś uzależniony od kuriera. Samodzielnie możesz decydować o swojej wysyłce. Decydujesz też, kiedy przesyłkę odbierzesz ze skrytki paczkomatowej. Oczywiście masz na to określony czas, jednak nie jesteś ograniczony czekaniem na kuriera pod wskazanym adresem. Na nadanie przesyłki w paczkomacie Inpost ma wpływ jej gabaryt. Na nadanie przesyłki w paczkomacie Inpost ma wpływ jej gabaryt. Musisz też mieć możliwość wydrukowania etykiety. Etykieta jest niezbędna do nadania przesyłki w Paczkomacie. Jeśli tylko spełniasz te warunki, śmiało możesz wybrać właśnie tę usługę. 

4 posty “Jak nadać paczkę w paczkomacie Inpost? Nadanie paczki inpost paczkomat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *