Jak nadać paczkę w paczkomacie Inpost? Nadanie paczki inpost paczkomat.

Jak nadać paczkę w paczkomacie Inpost? Nadanie paczki inpost paczkomat.

Samodzielne nadanie przesyłki jest najbezpieczniejszym i najwygodniejszym wyborem na wysłanie paczki. Niestety nadal wiele osób nie wie, jak nadać paczkę w paczkomacie Inpost. Postaramy się Państwu przybliżyć jak nadawać paczkę kurierem inpost za pośrednictwem punktu nadania w postaci paczkomatu.

Jak wysłać paczkę paczkomatem Inpost? Wyślij swoją paczkę w 3 krokach!

Liczba paczkomatów w Polsce nieustannie i sukcesywnie się powiększa. Służą one nie tylko do odbioru zamówionych przesyłek, ale również do szybkiego i wygodnego nadawania paczek. Jeśli z racji bezpieczeństwa epidemiologicznego lub wygody nie chcesz czekać na to, aż kurier odbierze od Ciebie przesyłkę – nadaj ją samodzielnie. Wybierz czynny całą dobę paczkomat, ulokowany najbliżej Twojego domu, lub miejsca pracy. Co musisz zrobić, aby nadać przesyłkę w paczkomacie?

Nadanie paczki inpost paczkomat jest wyjątkowo łatwe.

1. Uzupełnij dane nadanie i odbioru.

Aby nadać przesyłkę za pomocą jednego z paczkomatów Inpost, w pierwszej kolejności musisz wygenerować list przewozowy. System na podstawie wagi i wymiarów sprawdzi możliwość nadania paczki w paczkomacie oraz dopasuje odpowiednich parametry w taki sposób, aby twoja przesyłka została nadana w  odpowiednią półkę paczkomatu. Jest to proces prosty i intuicyjny – wykonasz go online u siebie w domu przez komputer lub telefon. Do nadania paczki konieczne jest też podanie danych nadawcy, danych odbiorcy oraz wybranie paczkomatu, do którego planujesz ją przesłać. Na podane dane odbiorcy i nadawcy będą przesyłane powiadomienia o statusach przesyłki oraz kod odbioru.2. Zapłać za przesyłkę.

Za pośrednictwem strony internetowej WysylajTaniej.pl, możesz od razu opłacić swoją przesyłkę. Szczególną popularnością cieszą się szybkie płatności z wykorzystaniem metody płatności BLIK. Skraca on czas wykonywania przelewu i ma wpływ na ogólną szybkość nadania.

3. Umieść paczkę w paczkomacie.

Gotową przesyłkę umieść w paczkomacie Inpost. Bezpośrednio w paczkomacie w paczkomatach znajdują się ekrany, na których widoczne są przyciski. Po naciśnięciu: „chcę nadać paczkę”, wystarczy podać kod z otrzymanej etykiety lub zeskanować kod z listu przewozowego. Wystarczy nacisnąć na ekranie paczkomatu „nadaję paczkę” i umieścić etykietę pod skaner kodów. Odbiorca i nadawca paczki otrzyma równolegle potwierdzenie nadania.

Nadaj przesyłkę inpost online.

Jeśli samodzielne nadanie przesyłki nie jest dla Ciebie wygodnym sposobem – nadaj paczkę za pośrednictwem strony WysyłajTaniej.pl! Dzięki niej nie tylko zamówisz kuriera, ale również porównasz koszty dostępnych na rynku przesyłek kurierskich. Kto wie? Może znajdziesz tańszą alternatywę?

Wiele osób, mimo dostępności paczkomatów, preferuje jednak bezpośredni odbiór przesyłki od kuriera. Paczka nadana, „z rąk do rąk” dotrze w wybrane miejsce, w tym samym czasie, co przesyłka nadana za pomocą paczkomatu.Tanie przesyłki kurierskie pozwalają na ekonomiczny i szybki transport Twojej paczki w wybrane miejsce. Wybór paczkomatu zlokalizowanego blisko Twojego domu, nie uzależnia Cię od oczekiwania na przyjazd kuriera. Paczkę kurierem inpost, możesz nadać bezpośrednio w paczkomatach w każdym momencie.

Paczkomaty Inpost to usługa, która jest czynna 24 godziny na dobę, przez siedem dni w tygodniu. Wpływa to realnie na komfort związany z elastyczną w zakresie daty i godziny nadania. Paczkomaty stanowią więc najwygodniejszą opcję punktów odbioru, gdyż umożliwiają nadanie i odbiór o dowolnej porze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.