Jak nadać paczkę w paczkomacie Inpost?

Samodzielne nadanie przesyłki jest aktualnie najbezpieczniejszym i czasem – najwygodniejszym wyborem na wysłanie paczki. Niestety nadal wiele osób nie wie, jak nadać paczkę w paczkomacie Inpost.

Jak wysłać paczkę paczkomatem Inpost? Wyślij swoją paczkę w 3 krokach!

Liczba paczkomatów w Polsce nieustannie i sukcesywnie się powiększa. Służą one nie tylko do odbioru zamówionych przesyłek, ale również do szybkiego i wygodnego nadawania paczek. Jeśli z racji bezpieczeństwa epidemiologicznego lub wygody nie chcesz czekać na to, aż kurier odbierze od Ciebie przesyłkę – nadaj ją samodzielnie, wybierając czynny całą dobę paczkomat, ulokowany najbliżej Twojego domu, lub miejsca pracy. Co musisz zrobić, aby nadać przesyłkę w paczkomacie?

1.Uzupełnij dane

Aby nadać przesyłkę za pomocą jednego z paczkomatów Inpost, w pierwszej kolejności musisz wygenerować list przewozowy. Jest to proces prosty i intuicyjny – wykonasz go online u siebie w domu. Do nadania paczki konieczne jest podanie danych nadawcy, a także danych kontaktowych odbiorcy lub adresu paczkomatu, do którego planujesz ją przesłać.

2.Zapłać

Za pośrednictwem strony internetowej WysylajTaniej.pl, możesz od razu opłacić swoją przesyłkę. Szczególną popularnością cieszą się szybkie płatności z wykorzystaniem kodu BLIK. Skraca on czas wykonywania przelewu i ma wpływ na ogólną szybkość nadania.

3. Umieść paczkę w paczkomacie

Gotową przesyłkę umieść w paczkomacie Inpost. Ekran paczkomatu i prosta aplikacja ułatwią Ci nadanie przesyłki. Odbiorca paczki otrzyma równolegle potwierdzenie nadania.

Nadaj przesyłkę online

Jeśli samodzielne nadanie przesyłki nie jest dla Ciebie wygodnym sposobem – nadaj paczkę za pośrednictwem strony WysyłajTaniej.pl! Dzięki niej nie tylko zamówisz kuriera, ale również porównasz koszty dostępnych na rynku przesyłek kurierskich. Kto wie?

Może znajdziesz tańszą alternatywę? Wiele osób, mimo dostępności paczkomatów, preferuje jednak bezpośredni odbiór przesyłki od kuriera. Paczka nadana ,,z rąk do rąk” dotrze w wybrane miejsce, w tym samym czasie, co przesyłka nadana za pomocą paczkomatu. Co więcej, zamówienie kuriera Inpost nie musi wiązać się również z koniecznością samodzielnego generowania listów przewozowych. Możesz zaznaczyć stosowną opcję, by kurier pojawił się u Ciebie z etykietą w wybranym dniu, w określonym przedziale czasowym. Taka opcja jest również lepsza w przypadku przesyłek o większym gabarycie lub po prostu kilku mniejszych paczek, które niewygodnie byłoby Ci transportować do paczkomatu.

Tanie przesyłki kurierskie pozwalają na ekonomiczny, ale szybki i bezpieczny transport Twojej paczki w wybrane miejsce docelowe. Wybór paczkomatu zlokalizowanego blisko Twojego domu nie uzależnia Cię od oczekiwania na przyjazd kuriera, który zabierze od Ciebie przesyłkę. Paczkomaty Inpost są czynne 24 godziny na dobę, przez siedem dni w tygodniu, co realnie wpływa na komfort związany z elastyczną w zakresie daty i godziny nadania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.