Kiedy przyjedzie kurier z paczką?

Kiedy przyjedzie kurier z paczką?

Czekasz na przesyłkę kurierską i chcesz wiedzieć, kiedy przyjedzie kurier? Jeśli tak, to ten artykuł jest dla Ciebie. Podpowiemy Ci, jak sprawdzić, kiedy otrzymamy naszą paczkę doręczoną przez kurier DPD lub Inpost. Jest kilka sposobów, aby dowiedzieć się, kiedy będzie kurier z przesyłką.

Ile trwa transport paczki DPD.

Czas transportu przesyłki na terenie kraju firmie DPD zazwyczaj trwa jeden dzień roboczy. W regulaminie DPD jest zastrzeżenie, że transport może trwać 3 dni robocze. Z naszego doświadczenia jesteśmy przekonani, że ponad 90% paczek jest dostarczane do odbioru już następnego dnia. Kurierzy DPD nie doręczają przesyłek w sobotę. Wyjątkiem są sytuacje, gdzie w dużych aglomeracjach miejskich można wykupić dodatkową usługę doręczenia paczki w sobotę.

W przypadku większości firm kurierskich jest możliwość określenia, do jakiej godziny ma nastąpić jej doręczenia. Należy jednak ustalić to z nadawcą, by określił taką usługę wcześniej. Te usługi są dodatkowo płatne i wśród nich jest określenie godziny doręczenia odbioru przesyłki ewentualnie usługa doręczenia w sobotę. Dodatkowo należy wiedzieć, że usługi te są drogie i nadawca musi określić je z góry. Ceny usług dodatkowych są widoczne na stronie cennika DPD. W firmach kurierskich godziny dostaw np. do godziny 12:00 lub 15:00 są dostępna tylko w dużych miastach.

Inaczej się ma sprawa w przypadku paczkomatów. Obecnie w Polsce jest kilkanaście tysięcy paczkomatów, które umożliwia ją usługę doręczenia w sobotę. Aby uzyskać taką opcję, podczas wypełnienia formularza należy to zaznaczyć i opłacić.

Czas przewozu paczki Inpost Kurier.

Kurier doręcza przesyłki od poniedziałku do piątku, a ich czas przewozu może wynosić do 2 dni roboczych. Zazwyczaj doręczenie paczki firmie kurierskiej InPost zajmuje jeden dzień. Oczywiście inpost, ma możliwość dostawy przesyłki dłużej, jednakże mówimy tutaj o przypadkach większościowych. Podczas zamówienia paczki Inpost można wybrać usługę doręczenia przez kuriera lub do paczkomatu. Oprócz paczkomatów i doręczenia przez kuriera Firma InPost umożliwia odbiór przesyłki w  punktach obsługi przesyłek tak zwanych POP.

W przypadku przesyłek InPost paczkomat jest możliwość odbioru przesyłki w dowolnym momencie dnia lub nocy. Od niedawna Paczkomaty umożliwiły też nadawanie do nich z doręczeniem w weekend, czyli w sobotę. Jest to usługa dodatkowa możliwa do zaznaczenia podczas zamówienia paczki. Paczki mogą zostać dostarczone do paczkomatu w weekend, jeśli nadanie nastąpi w piątek lub sobotę do godziny 13:00. 

Należy pamiętać, że doręczenie paczki w sobotę nie będzie możliwe bez wykupienia usługi odbioru paczki w sobotę przed jej nadaniem przez nadawcę. Ceny takiej usługi widoczne są w cenniku Inpost.

Kiedy przyjedzie kurier ? — sposoby na uzyskanie informacji.

  • Monitorowanie drogi paczki poprzez link
  • Powiadomienia SMS lub e-mail
  • Kontakt telefoniczny z infolinią kuriera

Monitorowanie i śledzenie przesyłki poprzez stronę kuriera.

Użytkownicy mogą skorzystać z usługi powiadamiania o statusie przesyłki. Wystarczy wejść na stronę internetową https://www.wysylajtaniej.pl/sledzenie-przesylki/ i wpisać numer trackingowy przesyłki. W ciągu kilku sekund można uzyskać historię drogi przesyłki oraz informację gdzie znajduje się obecnie. Uzyskując w ten sposób aktualny status przesyłki, możemy dowiedzieć się, kiedy nastąpi jej doręczenie. Aby to określić, wystarczy tylko znać aktualny status. Monitoring zawiera też historię drogi paczki wraz z godzinami zmiany statusu. 

Pomarańczowa strzałka — dzień dostawy przesyłki do odbiorcy.

Czas doręczenia przewożnika DPD
Kiedy przyjedzie kurier. Monitoring przesyłki DPD

Powiadomienia o statusach przesyłki.

Powiadomienia o statusie przesyłki to nic innego jak wiadomości, które możemy otrzymywać w formie SMS-ów lub e-maili, dotyczące statusu naszej przesyłki. Dzięki temu możemy śledzić postępy w dostawie i dowiedzieć się, kiedy przyjedzie kurier, a przesyłka dotrze do adresata. Aby to zrobić, musimy podczas składania zamówienia, wybrać odpowiednią usługę. W przypadku firmy DPD otrzymamy sms z przewidywanym terminem doręczenia ze wskazaniem planowanych godzin odbioru. 

Niektóre firmy Kurierskie udostępniają możliwość kontaktu z kurierem. Firma kurierska DPD wysyła do odbiorców przesyłek SMS-y z numerem telefonu do kuriera tak, aby usprawnić proces jej dostawy.

Kontakt z firmą kurierską.

Aby sprawdzić status paczki, możesz zadzwonić na infolinię kuriera i poprosić o informacje. Alternatywnie, można skorzystać z usługi kontaktu online, który jest dostępny na stronie internetowej wybranego kuriera. Z tej opcji polecamy korzystać w ostateczności, gdyż dodzwonienie się do firm kurierskich często jest bardzo trudne. Jeżeli jednak mamy duży problem z dostawą, możemy skorzystać z tej opcji.

Godziny, w jakich przyjedzie kurier.

Godziny, w jakich zjawi się kurier z przesyłką, nie są proste do określenia. Firmy Kurierskie nie zawsze są w stanie określić godziny, w jakich ma zjawić się kurier, gdyż jest to zależne od wielu czynników. Trzeba pamiętać, że kurierzy zajmują się doręczeniami przesyłek, a także ich odbieraniem w tym samym czasie. Kurierzy posiadają swoje trasy, którymi poruszają się codziennie z naszymi paczkami i jednego dnia mogą mieć na swojej trasie wiele paczek a innego tylko kilka.

Oczekiwanie na paczkę w określonych godzinach, w których zazwyczaj doręcza też jest obarczone możliwością błędu. Może nastąpić wiele wydarzeń losowych, które uniemożliwią odbiór od firmy kurierskiej naszej paczki o tej samej godzinie co zwykle. Kurier może najzwyczajniej świecie mieć awarię lub mieć więcej usług, więcej paczek do doręczenia. Wymaganie od kuriera by dostosował się do nas co do godziny dostawy, też może nie być możliwe, gdyż kurierzy mają swoje godziny pracy, mogą mieć wolne lub być chorzy. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *