Jakich przedmiotów nie można wysyłać kurierem?

Jakich przedmiotów nie można wysyłać kurierem?

Planujesz właśnie wysyłkę paczki? Czy wiesz, jakich przedmiotów nie można wysłać kurierem? W regulaminie każdej z funkcjonujących na rynku firm kurierskich są wymienione określone towary wyłączone z przewozu. Czego nie można przewozić kurierem? Sprawdź, zanim nadasz paczkę!

Alkohol i inne produkty płynne

Czego nie można wysłać kurierem? Do takich produktów, które stanowią przedmiot sporny, jest alkohol. Wiele z działających na rynku firm kurierskich nie zezwala na to, by w zwykłej paczce był umieszczony alkohol w szklanej butelce. Wynika to nie ze złośliwości przewoźnika, ale z troski o pozostałe paczki, które miałyby z nią bezpośredni kontakt. W przypadku pęknięcia szkła, alkohol rozlałby się i mógł zniszczyć inne przesyłki Jednak wiele sklepów internetowych regularnie nadaje paczki do swoich Klientów – taka możliwość wynika z podpisania określonej umowy na przewóz.

Warto jednak zaznaczyć, że wiele firm kurierskich wyraża zgodę na przewóz alkoholu do odbiorców. Warunkiem jest, by odbiorca przesyłki był pełnoletni, a trunek nie miał więcej niż 70% alkoholu. Czy można zatem wysyłać alkohol kurierem? I tak i nie – to zależy od oferty firmy kurierskiej i jej regulaminu!

Materiały żrące i łatwopalne

Towary wyłączone z transportu w pewnym zakresie określają europejskie przepisy z lat 50. Jeśli planujesz wysyłkę paczki zawierającej np. rozpuszczalnik, farbę lub łatwopalny środek chemiczny w pierwszej kolejności skontaktuj się z firmą kurierską i sprawdź, czy wysyłka takiej paczki będzie możliwa. Część firm dopuszcza ich wysyłkę, pod warunkiem odpowiedniego zabezpieczenia na czas transportu. Taka usługa może być dodatkowo płatna. Niektórzy przewoźnicy z kolei nie pozwalają na przyjęcie paczki z materiałami żrącymi i chemikaliami do doręczenia.

Broń i amunicja

Kolejne przedmioty zabronione do wysyłki kurierskiej to broń i amunicja. Firma kurierska może nie przyjąć przesyłki z takim ładunkiem, a nawet zatrzymać ją i poinformować odpowiednie organy. Z drugiej strony, dopuszczalna jest wysyłka broni i amunicji za pośrednictwem operatorów pocztowych, którzy posiadają odpowiednie pozwolenia na przewóz tego typu materiałów. Niestety firmy kurierskie do takich się nie zaliczają i w razie kontroli zawartości paczki mają prawo ją zatrzymać do czasu wyjaśnienia.

Organizmy żywe lub martwe

To, co jeszcze niedawno było jeszcze zakazane, czyli np. przewóz żywych zwierząt, czy roślin, aktualnie staje się jedną z dodatkowych opcji, które można wybrać nadając paczkę. Lista towarów zakazanych do przewozu dawniej obejmowała wyżej wymienione, aktualnie — chcąc zamówić rybki do akwarium, czy rośliny, a nawet ptaki można poprosić sprzedawcę o nadanie ich w formie przesyłki specjalnej, która będzie doręczona w specjalnych, bezpiecznych warunkach – tego samego dnia od nadania. Nie zdziw się, jednak kiedy firma kurierska przedstawi Ci listę roślin i zwierząt wyłączonych z możliwości przetransportowania kurierem.

Żywność i używki

Przesyłki krajowe, zagraniczne i towary wyłączone z ich obiegu to oczywiście używki – narkotyki, papierosy i inne środki odurzające. Inaczej sprawa wygląda z przewozem żywności. Jest to możliwe, pod warunkiem, że jedzenie będzie zabezpieczone przed zepsuciem się. Nie można zatem wysyłać kurierem świeżej żywności, czyli np. surowego mięsa, warzyw itp. Puszki z jedzeniem, zawekowane potrawy, opakowane makarony itp. można nadać jako przesyłki paczkowe. Tanie wysyłki kurierskie pomagają często w realizowaniu transportu paczek żywnościowych dla rodziny, lub osób potrzebujących. Korzystają z nich również sklepy spożywcze.

Co jeszcze może powodować, że nasza paczka nie zostanie przesłana?

Jakich towarów nie można przesłać kurierem? Polityka przewoźników jest różna, dlatego przed nadaniem paczki sprawdź, jakiej zawartości nie powinny mieć przesyłki paczkowe. Pamiętaj, że każda paczka może być weryfikowana na sortowni. Nawet jeśli kurier odbierze od Ciebie przesyłkę nie oznacza to jeszcze, że trafi ona do odbiorcy.

Jeśli interesują Cię tanie przesyłki krajowe, sprawdź naszą ofertę. Dzięki niej szybko wycenisz i nadasz swoją przesyłkę online. Ważne, by przed jej nadaniem sprawdzić dokładnie, co może być przedmiotem wysyłki. Warto pamiętać, że jeżeli jedna z firm kurierskich zakazuje np. przewozu roślin, możesz sprawdzić jeszcze ofertę jej konkurencji. Możliwe jest, że do takiej opcji trzeba będzie dopłacić. W takiej sytuacji szukaj oszczędności! Tanie przesyłki kurierskie znajdziesz w naszym serwisie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *