Śledzenie przesyłki w Inpost, DPD, Paczka w Ruchu.

Śledzenie przesyłki w Inpost, DPD, Paczka w Ruchu.

Gdy spodziewamy się przesyłki, czasami zastanawiamy się, gdzie jest paczka i kiedy zostanie nam doręczona.  Pomocne w tym momencie wydają się nam narzędzia do śledzenia przesyłki DPD, Inpost, Ruch:

  • Aplikacje służące do śledzenia paczek.
  • Powiadomienia o zmianie statusu drogi przesyłki. 
  • Wejście na stronę do śledzenia przesyłki.

Wszystkie te rozwiązania mają swoje zalety i wady.

Aplikacje na smartfony do śledzenia przesyłek, wymagają instalacji oprogramowania na naszym telefonie. Czasami też wymagają zgody na przetwarzanie naszych danych, np. numer telefonu.

Powiadomienia o statusie na SMS jest płatne. Dodatkowo tę usługę trzeba wykupić przed nadaniem przesyłki, na co nie zawsze mamy wpływ. Przesyłki do nas wysyłane są często przez kogoś innego lub przez sklepy internetowe. To oni decydują czy taka usługa ma być zaznaczona.

Najtańszym i najprostszym sposobem, wydaje się wizyta na stronie firmy kurierskiej. Wyszukujemy więc w Internecie strony do monitorowania przesyłki. Niektóre strony do wyszukiwania statusu paczki, wymagają też podania dodatkowych danych, lub weryfikacji czy jesteśmy jej odbiorcą, lub nadawcą.

Status przesyłki kuriera DPD Polska.

Wysyłając przesyłkę przez DPD, możemy zaznaczyć usługę powiadomienia e-mail, lub SMS o statusie przesyłki. Dzięki temu możemy śledzić drogę przesyłki.  Sposób ten jest wygodny, gdyż w ten sposób dowiadujemy się na bieżąco o każdej zmianie statusu przesyłki. Jednak z racji, że jest to usługa płatna, nadawca może nie wybrać tej usługi, aby oszczędzić na kosztach. 

Innym sposobem jest wejście na stronę DPD Polska i tam odszukanie opcji monitorowania przesyłki. Wprowadzając numer przewozowy na stronie DPD, wyświetli nam się status przesyłki oraz historia drogi do odbiorcy.

Śledzenie przesyłek na stronie DPD Polska
Śledzenie przesyłek na stronie DPD Polska

Śledzenie drogi przesyłek Inpost oraz paczek do paczkomatu.

Podobnie wygląda sytuacja w przypadku przesyłek InPost. Paczki wysłane do paczkomatu jak i w usłudze InPost kurier, można sprawdzać na stronie in postu w zakładce śledź paczkę.

Przy generowaniu przesyłki InPost, można wybrać także usługę powiadomienia, lub zainstalować aplikację, umożliwiającą otrzymanie powiadomienia o statusie przesyłki. Jednakże należy pamiętać, że nie każdy z naszych odbiorców będzie chciał instalować aplikację.

Aplikacja kuriera Inpost pokazująca drogę paczki do odbiorcy
Aplikacja kuriera Inpost pokazująca drogę paczki do odbiorcy

Śledzenie paczki wysłanej do placówki Paczka w Ruchu.

Paczki wysłane do kiosku, możemy sprawdzić na stronie śledź paczkę w ruchu. Ruch na chwilę obecnie nie udostępnia możliwości powiadomienia o statusie przesyłki. A jedynie informuje nas SMSem potwierdzającym jej nadanie przez nadawcę oraz informuje o możliwości odebrania w kiosku. Tutaj jednak podobnie jak w Paczkomacie lub DPD Pickup  otrzymamy tylko SMS z informacją o tym, że przesyłka jest już do odbioru w punkcie. Wcześniej nie możemy (bez wejścia na specjalną stronę) sprawdzić, jak przebiega droga paczki, w trakcie jej trwania. 

Śledzenie paczek Paczka w Ruchu
Śledzenie paczek Paczka w Ruchu

Czy śledzenie paczki może być prostsze?

Serwis tanich przesyłek www.WysylajTaniej.pl, zintegrował kilka najlepszych firm kurierskich, dzięki czemu oprócz możliwości nadania przesyłki oraz porównania cen usług, daje nam możliwość śledzenia przesyłki, przy pomocy jednej strony. Co ciekawe, serwis ten nie tylko pozwala śledzić przesyłki, nadane przez wysylajtaniej.pl, ale też wszystkie przesyłki DPD, Inpost, Paczka w Ruchu czy też Paczkomat.

Śledzić przesyłki DPD, Paczka w Ruchu oraz Inpost można w czasie rzeczywistym. Informacja więc tam zawarta jest zawsze aktualna. Ponadto URL do śledzenia przesyłki, możesz wysłać, poprzez udostępnienie linku lub kodu QR. W kodzie zawarty jest link do śledzenia przesyłki. Dzięki czemu nie trzeba wypełniać już formularza na różnych stronach, a wystarczy otworzyć jedną stronę. Można skopiować ww. adres i wkleić i wysłać np. do wiadomości SMS, e-mail lub innej aplikacji do komunikacji, osobie, która może być zainteresowana śledzeniem danej przesyłki.

Jak zautomatyzować proces śledzenia przesyłki?

Prawie każda z firm kurierskich nie tylko, jako pomoc dla biznesu czy sklepu internetowego, ale też każdej osobie daje możliwość pobrania aplikacji, lub linku do strony, w którym można sprawdzić drogę paczki. Takie rozwiązanie jest jednak mało korzystne dla kogoś, kto korzysta z różnych firm kurierskich. Instalowanie aplikacji lub każdorazowe wpisywanie i zapamiętywania adresów stron różnych firm kurierskich, na pewno nie będzie proste. 

Wysyłając przesyłkę przy pomocy jednej z tych firm kurierskich, możemy do odbiorców wysyłać jeden link, w którym zawarte są tylko informacja o numerze przesyłki nie zależnie, którym kurierem została wysłana.

Dzięki temu możemy w swoim sklepie internetowym, stworzyć automatycznie link, który zawiera te same dane, a zmienną jest tylko numer przesyłki. Jest to pomoc nie tylko dla biznesu, ale i też dla sprzedawców na allegro, innych platformach lub dla kogoś, kto czasami tylko korzysta z przesyłek kurierskich.

Link do monitorowania DPD Inpost Ruch Paczkomat
Link do monitorowania DPD Inpost Ruch Paczkomat

Jak śledzić paczkę za pośrednictwem adresu URL?

Aby wygenerować link do śledzenia wybranej przesyłki, wchodzimy na stronę www.wysylajtaniej.pl/sledzenie-przesylki, i tam wpisujemy numer przesyłki. Na podstawie numeru listu system odnajdzie przesyłkę w systemach DPD Kurier, Inpost lub Paczka w ruchu, i zwrotnie otrzymamy całą listę drogę przesyłki, wraz z aktualnym statusem i z podaniem daty i godziny każdego zdarzenia. Pojawi się też kod QR oraz link do monitorowania przesyłki. Teraz wystarczy kliknąć „skopiuj” i wkleić link do monitorowania np. do notatek, wysłać na SMS, lub poprzez e-mail. 

Śledzenie paczki, firma DPD, Inpost, Ruch
Śledzenie paczki, firma DPD, Inpost, Ruch

Monitoruj przesyłki wielu przesyłek kurierskich w jednym miejscu.

[hf_form slug=”sprawdz-status”]

Niezależnie więc, którego kuriera zdecydowałeś się wybrać spośród DPD, Inpost czy Ruch, możesz śledzić drogę paczki krok po kroku na jednej stronie do śledzenia paczek, dla wszystkich tych przesyłek kurierskich. 

Monitoring wielu firm kurierskich w jednym miejscu
Monitoring wielu firm kurierskich w jednym miejscu

Śledzenie przesyłek wielu firm kurierskich w jednym miejscu w panelu klienta.

Dla swoich klientów wysylajtaniej umożliwiło też monitorowanie przesyłki bez wpisywania numeru listu. Link do monitorowania przesyłki znaleźć możemy w zakładce przesyłki, widoczniej po zalogowaniu się. Ponadto automatycznie wysyła się do nadawcy, jak i odbiorcy przesyłki. Oczywiście powiadomienia e-mail są bezpłatne, a powiadomienia SMS są dodatkową opcją w usługach dodatkowych.

 Personalizowane powiadomienia SMS. 

Co bardzo ciekawe, treść powiadomienia SMS użytkownik może określić samodzielnie. Można edytować treści, a nawet ustawić imię, nazwisko klienta, czy też miasto docelowe. Jest to jedyna dostępna tego typu opcja w branży usług kurierskich.

Personalizacja powiadomień SMS na wysyłajtaniej.pl
Personalizacja powiadomień SMS na wysyłajtaniej.pl

Śledzenie paczki może być miłe.

W wiadomości możemy zawrzeć informacje z podziękowaniem po zakupie, imię i nazwisko odbiorcy, adres, a także, opis zawartości przesyłki. Takie powiadomienie jest odbierane przez naszego klienta bardziej personalnie. Wybrać należy te powiadomienia, które chcemy wysyłać.

Możemy skonfigurować także, powiadomienie o zmianie statusu na taki, który świadczyłby o problemie z przesyłką.

Przykładowa treść wiadomości śledzenia paczki.
Przykładowa treść wiadomości śledzenia paczki.

2 posty “Śledzenie przesyłki w Inpost, DPD, Paczka w Ruchu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *