Co to jest broker kurierski?

Co to jest broker kurierski?

Broker kurierski (pośrednik) to firma prowadząca serwis pośredniczący w zamawianiu usług kurierskich. Zadaniem takiego serwisu jest pośrednictwo w zamówieniu usługi kurierskiej w firmie kurierskiej. Dzięki brokerowi, klient wysyłający paczkę w momencie składania zlecenia, korzysta z warunków z firmą kurierską, jakie ma w umowie pośrednik. Broker negocjuje warunki z pozycji klienta zapewniającego firmie kurierskiej bardzo duże ilości przesyłek. Wskutek tego firmy kurierskie udzieliły mu wysokich rabatów, sięgających nawet 70-80% ceny standardowej.

Czym się różni broker od firmy kurierskiej?

Broker gromadzi u siebie wiele firm kurierskich, dzięki czemu w jednym miejscu mamy dostęp do oferty przewozu paczek u różnych kurierów. Sam nie jest firmą kurierską, a jedynie zleca usługi bezpośrednio dla firmy kurierskiej.

Czy współpracy z pośrednikiem jest lepsza od współpracy z firmą kurierską?

Zasadniczo sam przewóz przesyłki nie różni się niczym w obu przypadkach. Zarówno w jednym, jak i drugim przypadku zamawiając usługę przewozu paczki, po przesyłkę przyjedzie ten sam kurier, a paczka będzie transportowana w ten sam sposób. 

Jakie korzyści daje współpraca z brokerem kurierskim?

Podstawową zaletą jest to, że u brokera możemy porównać zazwyczaj wiele firm kurierskich. Dodatkowo formularz nadania przesyłki, daje możliwość sprawdzenia i porównania z kilkoma ofertami kurierów. Wszystko zależy od tego ile i jak bardzo regularnie wysyłamy przesyłki. Jeżeli nadajemy kilka tysięcy paczek miesięcznie, możemy pokusić się o sprawdzenie ofert wysyłki paczek, bezpośrednio przez firmy kurierskie. Broker najczęściej daje niższą cenę już przy pierwszej paczce. 

Jeden z kluczowych blokerów wysylajtaniej.pl ma ponad 250 000 klientów zarejestrowanych. Łatwo więc zrozumieć jakim potencjałem jest taki serwis, w rankingu brokerów kurierskich.  Nie trzeba podpisywać umowy, wymagane jest tylko, wypełnienie formularza. Daje też możliwość nadania paczki bez rejestracji. Jeżeli nie wysyłamy przesyłek regularnie, jest to wygodna opcja. 

Bardzo korzystne jest też to, że firma pośrednicząca w przesyłkach kurierskich ma zazwyczaj bardzo prosty formularz,który wystarczy wypełnić i opłacić przesyłkę online. Całość procesu przygotowania paczki zajmuje więc kilka minut. 

Którego brokera kurierskiego wybrać?

Obecnie jest kilkunastu brokerów na rynku. Dokonując wyboru, jakim brokerem wysłać paczkę tanio, zazwyczaj kierujemy się ceną. Należy jednak pamiętać, że wysyłając przesyłkę, powierzamy los towaru w ręce kuriera. W przypadku problemów z przesyłką, chcielibyśmy liczyć na to, że będzie wspierał nas w załatwieniu problemu. Jest to nieoceniona pomoc. 

Broker, który ma doświadczenie w branży kurierskiej i jest długo na rynku, zna doskonale specyfikę branży, potrafi doradzić, oraz pomóc w formalnościach czy reklamacji. Najstarszą firmą wśród brokerów kurierskich jest wysylajtaniej.pl. Byli pierwowzorem dla powstających poźniej innych firm. Jako jedyni istnieją na rynku od 2009 r. i w tym czasie pomogli wysłać miliony przesyłek. Serwis ten, skupia się na jakości obsługi klienta. Jako jedyny, posiada bezproblemowy kontakt, nie tylko przez e-mail, formularz kontaktowy, ale posiada też profesjonalną infolinię, która jest tak skonstruowana, że możemy zamówić rozmowę do siebie. Ponadto jest możliwość kontaktu przez czat online.

System automatycznie oddzwania i pracownicy wysyłajtaniej, starają się pomóc od ręki. Ponadto na stronie widnieje możliwość kontaktu i prostych zapytań poprzez czat online z pracownikami biura obsługi klienta.

Na chwilę obecną jest to jedyny broker dający tak rozbudowane możliwości kontaktu. Znane jest wiele przypadków, gdzie firmy brokerskie, które nie mają profesjonalnego biura obsługi klienta, nie są w stanie pomóc lub robią to w sposób opieszały. Chcesz mieć pomoc? Sprawdź, czy na stronie brokera jest dostępny numer telefonu i inne formy kontaktu. Odsyłanie do formularzy może być niewystarczające tam, gdzie czas odgrywa kluczową rolę.

Jak zamówić przesyłkę u brokera usług kurierskich?

Zamawiając kuriera u brokera przesyłek www.wysylajtaniej.pl, zamawiamy usługę w jednej z renomowanych firm kurierskich, jak Paczkomat, DPD, Orlen Paczka czy Inpost Kurier. Aby skorzystać z usługi wysylajtaniej.pl, należy wypełnić formularz: „nadaj paczkę”. Po zapłaceniu za przesyłkę system automatycznie wygeneruje list przewozowy, który uprawnia do nadania paczki. System brokera jest scalony z firmami kurierskimi, dzięki temu przyjmuje zamówienia na kuriera 7 dni w tygodniu przez 365 w roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.