Co to jest broker kurierski i jaka jest różnica pomiędzy firmą kurierską?

Co to jest broker kurierski i jaka jest różnica pomiędzy firmą kurierską?

Broker usług kurierskich to firma, która świadczy usługi transportowe, na rzecz innych przedsiębiorstw. Możesz skorzystać z ich usług, aby dostarczyć swoje produkty lub materiały do odbiorcy. Zadaniem takiego serwisu jest pośrednictwo w zamówieniu usługi kurierskiej, w firmie kurierskiej. Dzięki brokerowi klient korzysta z warunków z firmy kurierskiej, zawartych w umowie pośrednika. Broker kurierski negocjuje warunki z pozycji klienta zapewniającego firmie kurierskiej bardzo duże ilości przesyłek. Wskutek tego firmy kurierskie udzieliły mu wysokich rabatów, sięgających nawet 70-80% ceny standardowej.

Czym się różni broker kurierski  od firmy kurierskiej?

Broker kurierski gromadzi u siebie, wiele firm kurierskich. W jednym miejscu mamy dostęp do oferty przewozu paczek, u różnych kurierów. Sam nie jest firmą kurierską, a jedynie zleca usługi bezpośrednio dla firmy kurierskiej. Firma kurierska to podmiot świadczący usługi transportowe, a więc bezpośrednio przewożący paczki. 

Czy współpracy z pośrednikiem jest lepsza od współpracy z firmą kurierską?

Zasadniczo sam przewóz przesyłki nie różni się niczym w obu przypadkach. Zamawiając usługę przewozu paczki u brokera, przesyłki realizowane są w ten sam sposób. Po przesyłkę przyjedzie ten sam kurier, a paczka będzie transportowana w ten sam sposób. Broker posiada duży wolumen przesyłek, jest więc w stanie negocjować ceny i otrzymać lepszą umowę. Platformy wysyłek kurierskich umożliwiają mu uzyskanie bardziej atrakcyjnych warunków, niż ma to miejsce w przypadku bezpośredniego zamawiania usługi od firmy kurierskiej.

Cechy różniące współpracę. Firma kurierska kontra broker. 

  1. Przewoźnik może zaoferować niższe stawki, jeśli korzystasz z ich usług bezpośrednio. Jest to możliwe wtedy, jeżeli wysyłasz bardzo dużo i regularnie. Cena może być niższa niż oferta pośrednika, jeżeli zagwarantujesz wysyłki kilku tysięcy paczek miesięcznie.
  2. W firmie kurierskiej wbrew pozorom nie masz gwarancji, że otrzymasz najwyższy poziom obsługi i jakości usługi. Przewoźnik może chcieć zaoszczędzić na kosztach. Większy po prostu może więcej. To powiedzenie można odnosić do porównania potencjału w ilości wysyłek, które generują broker i Ty.
  3. Dla brokera bardzo ważne są rabaty na wszystkich usługach. Wysyłając bezpośrednio firmą kurierską, Twoje wysyłki będą ograniczone warunkami umowy.
  4. Możesz mieć problemy ze znalezieniem wolnego terminu w firmie kurierskiej. Może do tego dojść, jeśli zechcesz skorzystać z usług taniego kuriera w okresie świątecznym lub wakacyjnym. Broker z racji swojego wolumenu ma najczęściej priorytet. 
  5. Jeżeli podpiszesz umowę współpracy z przewoźnikiem, jesteś zobowiązany do odpowiednio dużej ilości wysyłki. W przypadku brokera kurierskiego nie ma takich ograniczeń.
  6. Wysyłać paczki u brokera możesz praktycznie natychmiast. W firmie kurierskiej należy wcześniej podpisać umowę i przeprowadzić proces negocjacji warunków współpracy.
  7. Chcesz wysyłać paczki bezpośrednio w firmie kurierskiej ? Oferta dostawy z Twojego sklepu internetowego będzie ograniczona do jednego kuriera. W przypadku brokera każde nadanie przesyłki to jednocześnie porównanie cen różnych firm kurierskich. Dzięki temu zawsze możesz sprawdzić, który jest tani kurier.

Jakie korzyści daje dla klientów współpraca z taką platformą?

Podstawową zaletą jest to, że u brokera możemy porównać zazwyczaj wiele firm kurierskich. Dodatkowo formularz nadania przesyłki, daje możliwość sprawdzenia i porównania z kilkoma ofertami kurierów. Wszystko zależy od tego ile i jak bardzo regularnie wysyłamy przesyłki. Jeżeli nadajemy kilka tysięcy paczek miesięcznie, powinniśmy sprawdzić ceny przesyłek  bezpośrednio przez firmy kurierskie. Broker kurierski najczęściej daje niższą cenę już przy pierwszej paczce. 

Jeden z kluczowych blokerów wysylajtaniej.pl ma ponad 250 000 klientów zarejestrowanych. Łatwo więc zrozumieć jakim potencjałem jest taki serwis, w rankingu brokerów kurierskich. Dodatkowym ułatwieniem w realizacji usług jest to, że nie trzeba podpisywać umowy. W powyższym serwisie wymagane jest tylko, wypełnienie formularza. Broker ten daje też możliwość nadania paczki bez rejestracji. Jeżeli nie wysyłamy przesyłek regularnie, jest to wygodna opcja.

Firma pośrednicząca w przesyłkach kurierskich ma zazwyczaj bardzo prosty formularz, który wystarczy wypełnić i opłacić przesyłkę. Całość procesu przygotowania paczki jest dużo łatwiejszy niż w przypadku skorzystania bezpośrednio z oferty firmy kurierskiej. 

Który broker będzie najlepszy?

Obecnie jest kilkunastu brokerów na rynku. Dokonując wyboru, jakim brokerem wysłać paczkę tanio, zazwyczaj kierujemy się ceną. Należy jednak pamiętać, że wysyłając przesyłkę, powierzamy los towaru w ręce kuriera. W przypadku problemów z przesyłką, chcielibyśmy liczyć na to, że będzie wspierał nas w załatwieniu problemu. Jest to nieoceniona pomoc. 

Najstarszą firmą wśród brokerów jest wysylajtaniej.pl. To oni byli pierwowzorem dla powstających później innych firm. Jako jedyni istnieją na rynku od 2009 r. i w tym czasie pomogli wysłać miliony przesyłek. Serwis ten skupia się na jakości obsługi klienta. Umożliwia bezproblemowy kontakt poprzez e-mail, formularz kontaktowy, czat online lub telefon.  Co więcej, kiedy dzwonisz, możesz poprosić o „callback” i oddzwoni do Ciebie operator. Dzięki temu nie musisz czekać w kolejce na infolinii i tracić cennego czasu. Na chwilę obecną jest to jedyny broker dający tak rozbudowane możliwości kontaktu. Brak szybkiego kontaktu z brokerem ogranicza możliwość rozwiązywania problemów i przedłuża proces rozwiązywania problemów. Chcesz mieć pomoc? Sprawdź, czy na stronie brokera jest dostępny numer telefonu i inne formy kontaktu. Odsyłanie do formularzy może być niewystarczające tam, gdzie czas odgrywa kluczową rolę.

Jak zamówić przesyłkę u brokera usług kurierskich?

Aby zamówić przesyłkę u brokera kurierskiego, postępuj według poniższych instrukcji.
Po pierwsze, wypełnij formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej brokera. Podaj informacje takie jak:
– Imię i nazwisko
– Adres
– Numer telefonu
– Nazwa firmy
– Adres e-mail
– Wymiary i waga paczki
– Rodzaj transportu (np. koperta, paczka, paleta)

Po wypełnieniu formularza otrzymasz listę dostępnych firma kurierskich z cenami usług. Wybierz jedną z tych firm i kliknij przycisk „Wyślij”. Po zapłaceniu za przesyłkę system automatycznie wygeneruje list przewozowy, który uprawnia do wysyłki paczki. Platforma brokera jest połączona z firmami kurierskimi, dzięki temu przyjmuje zamówienia na przesyłki 7 dni w tygodniu przez 365 w roku.

Jakie formy dostawy paczki dla klientów sklepu internetowego?

Klienci sklepu internetowego lubią, gdy mają wiele opcji dostawy. Chcą mieć możliwość wyboru firmy kurierskiej, metody dostawy (np. DPD, Paczkomat, InPost) oraz sposobu płatności (przelew bankowy, karta płatnicza). Wielu klientów sklepu internetowego ma swoje preferencje odnośnie do tego, jaki tani kurier ma dostarczyć przesyłkę.

Sklepy internetowe, które oferują te opcje, mają większą szansę na sukces, niż te, które ograniczają się do jednej metody dostawy. Firmy kurierskie nie dają takich możliwości, które daje broker. Przede wszystkim broker daje Ci wolność wyboru usługi i większą kontrolę nad kosztami przesyłek. Wybierasz sposób dostarczenia paczki na stronie brokera. Po wprowadzeniu parametrów paczki, widzisz od razu, który kurier jest najtańszy.  

Należy też zwrócić uwagę na to, że broker daje w jednym miejscu wiele firm. Wolumen wszystkich przesyłek kurierskich pozostaje w jednej firmie, a to daje duże ułatwienie w ich obsłudze. 

Jest to platforma, która porównuje usługi, największych firm kurierskich w Polsce. Podczas składania zamówienia na stronie internetowej brokera kurierskiego sklep wybiera interesującą go formę dostawy i oferty przewoźnika. Dzięki temu można szybko i łatwo znaleźć najlepszą ofertę współpracy, a także porównać ceny usług kurierskich.

Większość brokerów kurierskich daje też możliwość całkowitej integracji z twoim sklepem internetowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *