Jak wysłać dużą paczkę?

Jak wysłać dużą paczkę?

Co zrobić, kiedy nie masz możliwości przewozu przesyłki z powodu jej ciężaru lub wielkości? Jak wysłać dużą paczkę i na co zwrócić uwagę przy jej nadawaniu? Przede wszystkim musisz zapoznać się z ofertą firmy kurierskiej i określić, czy Twoja paczka wpisuje się w parametry przesyłki gabarytowej. W tym wypadku konieczne jest określenie wagi objętościowej paczki i ocenienie możliwości jej transportu. Zwróć uwagę również na to, czy wybrany kurier oferuje przewóz dużych gabarytów.

Wysyłka dużych paczek – o czym warto wiedzieć?

Przed nadaniem swojej paczki do wysyłki, musisz zapoznać się z klasyfikacją przesyłek przez firmę kurierską. Nie każda firma zapewnia wysyłkę wielkogabarytową lub określa maksymalny rozmiar paczki możliwej do transportu.  

Zastanawiając się, jak wysłać dużą paczkę, zwróć uwagę na jej wymiary, czyli:

  • długość,
  • wysokość,
  • szerokość,
  • wagę rzeczywistą.

Dokładne zmierzenie przesyłki gabarytowej jest bardzo istotne, ponieważ pozwala oszacować koszty związane z wysyłką kurierską. Często popełnianym błędem jest zwrócenie nadmiernej uwagi na wagę rzeczywistą paczki wielkogabarytowej. W przypadku paczki gabarytowej ważniejsze są jej wymiary i waga objętościowa.

Co to jest paczka gabarytowa?

Kiedy można mówić o wysyłce dużej paczki? Przesyłki kurierskie zaliczane jako gabarytowe to takie, w których wymiary są nieproporcjonalne do wagi. Większość firm ściśle określa, czym są przesyłki kurierskie gabarytowe oraz jak wysłać dużą paczkę. W przypadku DPD najdłuższy bok przewożonej przesyłki nie może przekraczać 175 cm. Najważniejsze jest jednak obliczenie wagi objętościowej nadawanej paczki, ponieważ to ona przekłada się na możliwość wysyłki i końcową cenę za usługę. 

W jaki sposób obliczyć wagę objętościową? Musisz dokładnie zapisać wymiary paczki i pomnożyć je przez siebie. Następnym krokiem jest podzielenie uzyskanego iloczynu przez 6000

Jak wysłać dużą paczkę? 

Kiedy określenie rozmiaru przesyłki masz już za sobą, warto przemyśleć następny krok, czyli to, jak wysłać dużą paczkę. Wszystko zależy od rodzaju przesyłki gabarytowej i czy elementy znajdujące się w paczce są odpowiednio zabezpieczone. W przypadku części metalowych czy ostrych elementów musisz pamiętać o owinięciu ich w folię bąbelkową lub solidny stretch

Podobnie wygląda sytuacja przedmiotów kruchych, które w łatwy sposób mogą się zniszczyć w czasie transportu. Stół ze szklanym blatem i kolekcja ceramiki w jednej przesyłce nie jest najlepszym rozwiązaniem. Lepiej nadaj paczkę wielkogabarytową i standardową osobno. Zapłacisz niewiele więcej, a prawdopodobieństwo uszkodzenia przedmiotów jest znacznie mniejsze.

Duża paczka – co oznacza dla kurierów?

Czy duża paczka to większy problem dla kurierów? Wszystko zależy od odpowiedniego podejścia osoby zlecającej wysyłkę. Dlatego tak ważne jest szczegółowe określenie wagi objętościowej i dokładne zabezpieczenie przesyłki. Firma kurierska może efektywniej zagospodarować miejsce dla paczki, a jej usługa pozostaje rentowna. Dzięki temu możesz wybrać tanie wysyłki kurierskie, które zostaną odebrane i dostarczone błyskawicznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.