Jak założyć sklep internetowy na WordPress/WooCommerce?

Jak założyć sklep internetowy na WordPress/WooCommerce?

Od dłuższego czasu branża e-commerce staje się jednym z częściej dokonywanych wyborów na własną przygodę z biznesem. Z uwagi na fakt, że profesjonalny sklep internetowy związany jest z wysokimi opłatami, część osób decyduje się na bardziej budżetową wersję – po części z obaw o poczynienie inwestycji bez pokrycia, po części z braku wysokich nakładów finansowych na sam start. Z rozwiązaniem przychodzi platforma WordPress. Czy wiesz, jak założyć sklep internetowy na WordPress/WooCommerce? Jeśli chociaż trochę zaintrygował Cię ten temat – przeczytaj WooCommerce – poradnik!

Co to jest WooCommerce?

Platforma WordPress oficjalnie ogłosiła otwarcie WooCommerce już jakiś czas temu, bo w 2008 roku. Z uwagi na intuicyjną obsługę, koszty prowadzenia takiej platformy i możliwości, jakie oferowało WooCommerce, w szybkim czasie z tego rozwiązania zaczęło korzystać naprawdę duże grono odbiorców (liczne w milionach). Oprogramowanie WooCommerce stało się kamieniem milowym w branży e-commerce, model jego działa (open source), bezpłatny dostęp, swobodna integracja z WP, niemal nieograniczona skalowalność i elastyczność sprawiły, że oprogramowanie było trampoliną sukcesu wielu startupów. Dla chcących założyć sklep WooCommerce, krok po kroku – niżej zamieścimy proste instrukcje!

Dlaczego warto wybrać WooCommerce?

Sklep WordPress WooCommerce jest tani, łatwy w obsłudze, umożliwia korzystanie z ogromu wtyczek (w tym do integracji z firmami kurierskimi), bezpieczny i funkcjonalny. Wiele rentownych biznesów powstało właśnie na tym bezpłatnym oprogramowaniu. Przejdźmy teraz do meritum. Czy wiesz, jak założyć sklep internetowy WordPress WooCommerce? Akapit niżej dowiesz się jak założyć sklep internetowy krok po kroku.

Cztery kroki, jak założyć darmowy sklep internetowy WordPress

Zakładamy, że zainteresował Cię sklep w WooCommerce, instrukcja jego założenia nie jest skomplikowana. Pamiętaj, że sklep WordPress możesz założyć po zakupie domeny i hostingu. Zaczynamy!

Zainstaluj WordPress.

Sklep internetowy WooCommerce można założyć po zainstalowaniu WordPress na serwerze. Możesz zrobić to ręcznie lub automatycznie – WP przeprowadzi Cię przez proces instalacji.

Zainstaluj WooCommerce

Teraz można przejść do instalacji WooCommerce – sklep wymaga bowiem instalacji odpowiedniej wtyczki. I ponownie możesz zrobić to manualnie lub skorzystać z prostej instalacji automatycznej.

Skonfiguruj WooCommerce oraz wtyczki

Kolejnym krokiem, który będzie odpowiedzią na pytanie, jak otworzyć sklep internetowy na WP, jest konfiguracja ustawień Twojego sklepu. Kiedy zainstalujesz już wtyczkę WooCommerce, zostaniesz przeniesiony do intuicyjnego kreatora, który pomoże Ci stworzyć Twój internetowy biznes. Dzięki niemu możesz:

  • Określić dane sklepu, takie jak adres, telefonu itp.
  • Określić branżę z rozwijanej listy (podobnie jak na Allegro)
  • Wybór produktów, które będą sprzedawane.
  • Opcjonalnie – dodać odnośniki do Twoich profili firmowych na Social Mediach

Na końcu wybierz jeden z dostępnych motywów graficznych i zobacz, jakie bezpłatne wtyczki możesz jeszcze zainstalować (np. wtyczka WooCommerce dla integracji z firmami kurierskimi)

Dodaj produkty do sklepu internetowego

Sklep internetowy WordPress jest gotowy na przyjęcie produktów/usług. W ostatnim kroku zostaniesz przeniesiony do etapu dodawania szczegółów działalności Twojego sklepu. W tym kroku dodasz produkty, określisz dostępne metody płatności, a także dokończysz ostatnie szlify w jego personalizacji graficznej. Warto również dodać, że sklep WooCommerce ma możliwość szczegółowego wyboru typu produktu – możesz określić, czy będzie to jedna rzecz, czy pakiet itp. Teraz dzieli Cię jedynie kliknięcia do zaistnienia na WooCommerce.

Sklep jest gotowy? Kliknij teraz OPUBLIKUJ! Pamiętaj, że w dalszych krokach możesz również dowolnie wybierać metody wysyłki, płatności, określić klasę podatkową, dokładne miejsce wykonywania swojej działalności itp. Jeśli wydaje Ci się to zbyt wiele – skorzystaj z gotowej wtyczki. Więcej informacji na ich temat znajdziesz na naszej stronie.

Czy WooCommerce jest bezpieczny?

Zakładamy, że wiesz już, jak założyć sklep internetowy na WordPress WooCommerce. Jednak pewnie zastanawiasz się również, czy jest on bezpieczny? W zasadzie wiele w tej kwestii zależy od jego wdrożenia i utrzymania. Dobry hosting, wdrożenie SSL, opcjonalnie – podpis Cloudflare są rozwiązaniem, które zapewnią Ci dodatkowe bezpieczeństwo.

Skoro z grubsza wyjaśniliśmy Ci, jak zrobić sklep internetowy WordPress, nic nie stoi na przeszkodzie, byś i Ty spróbował swoich sił w branży e-commerce. Jest to jedna z lepiej rokujących i szybciej rozwijających się gałęzi przemysłu, w którym jest miejsce dla każdego, kto ma chęci, pomysł na biznes i zapał do działania. Jeżeli zależy Ci na generowaniu oszczędności, skorzystaj z naszej oferty i wybierz tanie wysyłki kurierskie dla firm. Oferta niedrogiej dostawy może być jednym z czynników, które zainteresują Twoich Klientów. Szczególnie gdy nie możesz wiele zadziałać z marżą produktów. Tanie przesyłki kurierskie dla firm z naszej oferty mogą być zatem dla Ciebie świetnym rozwiązaniem.

2 posty “Jak założyć sklep internetowy na WordPress/WooCommerce?

  1. Dobry hosting dla WordPress Woocomerce to [wymoderowano]
    bardzo dużo ficzerów zwiększających szybkość WP np Redis Cache, LSCache, zyski NVMe

  2. Warto dodać że w polskich realiach sklep internetowy powinien mieć co najmniej trzy metody wysyłki: kurier, odbiór w punkcie oraz odbiór osobisty. Podobnie jest z płatnościami. Płatnością numer jeden to płatności elektroniczne umożliwiające płatność kartą, błyskawicznym przelewem oraz blikiem. Do tego powinniśmy umożliwić płatność tradycyjnym przelewem oraz za pobraniem. Warto również użyć płatności online , a jeżeli sprzedajmy za granicę to wręcz musimy ją mieć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *