Jak wysłać paczkę tanio.

Aby wysłąć paczkę nie trzeba wiedzieć kilka rzeczy. W każdej firmie przewozowej najważniejsze kryterium w wycenie kosztów transportu paczki jest ilość, waga oraz wymiary danej paczki. Na drugim miejscu możemy umieścić sposób przygotowania paczki, czy paczka jest zapakowana w kartonowe pudełko które spełnia wymagania firmy jako standardowe nie wymagające dodatkowej obsługi.
Brać pod uwagę należy również usługi dodatkowe, choć nie zawsze są one nam potrzebne. Nie zawsze paczka musi dotrzeć do odbiorcy do konkretnej godziny, czy też wymagamy takich usług jak pobranie od odbiorcy jaka to bywa często spotykana przy sprzedaży towaru.

Wracając do pierwszego kryterium, im paczka mniejsza i lżejsza, tym koszty transportu są niższe, ze względu na mniejsze koszty związane z obsługą takiej paczki u przewoźnika, natomiast drugie kryterium nie jest już takie oczywiste. Często firmy przewozowe obciążają dodatkowo za paczki zapakowane w sposób nietypowy bądź też po prostu inny niż w kartonowe pudełko o regularnym kształcie prostopadłościanu. Dlatego najlepiej jest też zainwestować w pudełko umożliwiające zapakowanie towaru w standardowy sposób.

Jeżeli chodzi o usługę transportu i towarzyszące im usługi dodatkowe to biorąc pod uwagę takie ceny jakie są bezpośrednio w firmach przewozowych można się złapać za głowę. Często firmy przewozowe używają pojęcia, które nie są zrozumiałe dla przeciętnego zjadacza chleba. „Niesort, niestandard, gabaryt, Express, opłata paliwowa, opłata drogowa” itp. to usługi mające wpływ na cenę końcową za paczkę jaką chcecie wysłać.
Ceny te też nie są zazwyczaj zbyt niskie, jak się zatem z tym połapać jak wysłać najtaniej?
Polecam firmy brokerskie, tacy pośrednicy w usługa kurierskich najczęściej mają znacznie niższe ceny niż bezpośrednio firmy przewozowe typu UPS, DHL itp.

Najstarszą firmą brokerską jaka działa do tej pory jest www.wysylajtaniej.pl. Prosty formularz zamawiania i wyceny paczki. Po podaniu 4 danych ( wagi, wysokości, szerokości oraz długości) formularz pokazuje cenę. W przypadku dodatkowych usługi jakie chcielibyśmy wykorzystać, typu otrzymanie zapłaty za towar od odbiorcy też nie musimy liczyć procentowe opłaty i opłaty, w drugim kroku formularza zaznacza się tylko pobranie i podaje się kwotę, na bieżąco formularz firmy Wysylajtaniej.pl wyświetla Ci cenę, a ty decydujesz jak chcesz wysłać i jaką firmą kurierską, możesz wybrać najtańszą opcję dla Twojej paczki lub zdecydować się na droższą ale pewniejszą.

Jak wysłać paczkę tanio.
Jak wysłać paczkę tanio.

One thought on “Jak wysłać paczkę tanio.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *