Paczkomaty InPost – czym są? Jak zamówić?

inpost - paczkomaty

Paczkomaty InPost to największa na świecie sieć urządzeń do samodzielnego odbierania i nadawania przesyłek, 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Odbiór paczki jest możliwy o dowolnej porze dnia czy nocy.

Dlaczego warto skorzystać z paczkomatu InPost?

  • Niezależność od kuriera, sam decydujesz, o której godzinie odbierzesz paczkę
  • Doręczenia w 97% w następnym dniu roboczym
  • Najtańsza forma dostawy Twojego zamówienia

Czy w moim mieście jest paczkomat ?

W Polsce jest już ponad 3000 paczkomatów.
Ich lista dostępna jest na stronie InPost.

INFORMACJA: lista aktywnych paczkomatów jest na bieżąco aktualizowana. Jeśli któryś z paczkomatów jest niedostępny oznacza to, że w tym momencie jest przepełniony lub wystąpiła w nim awaria. Należy wybrać inny w najdogodniejszej dla siebie lokalizacji.

Jak zamówić paczkę do paczkomatu InPost?

1. Złóż zamówienie na www.wysylajtaniej.pl

2. Nadaj paczkę
W wybranym paczkomacie lub online na WysylajTaniej nadaj paczkę. Zanieś paczkę wraz z naklejonym i wydrukowanym listem przewozowym do paczkomatu i tam kliknij „Nadanie paczki”, potem „Mam już paczkę ze specjalną etykietą”. List przewozowy można wtedy zeskanować lub podać kod nadania w paczkomacie.

3. Monitoruj paczkę
Możesz monitorować wszystkie zamówione przez Ciebie paczki za pomocą funkcji śledzenia.

4. Odbierz SMS/e-mail o dostarczonej paczce
W ciągu 1-3 dni roboczych paczka zostanie dostarczona do wybranego przez Ciebie Paczkomatu InPost. Gdy paczka znajdzie się w skrytce natychmiast powiadomimy Cię o tym, wysyłając SMS i e-mail z kodem odbioru.

5. Odbierz paczkę z Paczkomatu InPost
Aby odebrać przesyłkę wystarczy wpisać na panelu Paczkomatu numer telefonu komórkowego oraz otrzymany kod odbioru, a skrytka z oczekiwaną przesyłką otworzy się. Na odebranie paczki masz 48h.

Sprawdź też inne nasze wpisy:

Jak nadać paczkę w paczkomacie InPost?

Co się stanie jeśli nie odbiorę paczki z paczkomatów InPost?

Ile kosztuje kurier InPost?

One thought on “Paczkomaty InPost – czym są? Jak zamówić?

  1. W sumie każdy, kto zdecyduje się na korzystanie z InPostu dostaje maile i smsy z dokładnym wyjaśnieniem jak postępować. Ich komunikacja jest bardzo jasna i rzetelna, więc nikt nie powinien mieć problemu z wysyłką czy odbiorem paczki. Ponadto dokładnie informują jaka jest droga naszej paczki, więc też wiemy kiedy mniej-więcej do nas przyjdzie. Pod tym względem naprawdę jest to użyteczne i przemyślane, a więc kolejny ukłon da firmy :) Jak się raz skorzysta to już się nie odejdzie :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.