Jak wysłać paczkę na koszt odbiorcy?

Przesyłka na koszt odbiorcy? – to już możliwe.

Czasami zastanawiamy się przed wysłaniem przesyłki czy odbiorca na pewno nie odbierze. Stajemy przed dylematem, jak nadać przesyłkę nie ponosząc jej kosztów i nie ryzykować jej nieodebrania przez odbiorcę.

Powodów może być wiele. Czasami sprzedajemy jakąś drobną rzecz i chcemy wysłać ją do odbiorcy, jednak nie mamy pewności czy odbiorca traktuje sprawę poważnie i na pewno ją odbierze. Wtedy ponosimy ryzyko tego, że wysłana i opłacana przez nas przesyłka nie dotrze do odbiorcy, ale też będziemy zmuszeni podnieść jej koszt powrotu do nas. Najwygodniejszą opcją oczywiście będzie wzięcie opłaty z góry, jednak w dzisiejszych czasach często kupujący obawiają się zapłaty z góry. W takiej sytuacji możemy zastosować opcję nadania przesyłki na koszt odbiorcy.

Obecnie w serwisie tanich przesyłek kurierskich wysylajtanej.pl i istnieje możliwość wybrania przesyłki w taki sposób, aby to odbiorca ją opłacił, zanim wyruszył w drogę. Jest to bardzo Wygodna opcja w takich sytuacjach.

Wysylajtaniej.pl posiada bardzo wygodną opcję gdzie my jako nadawcy czy też jako osoba wypełniająca zlecenie, możemy wskazać, kto ma zapłacić za przesyłkę. Możemy  np. obciążyć kosztami przesyłki odbiorcę, nie ryzykując jej nieodebrania.

Jak nadać przesyłkę na koszt odbiorcy?

Aby przenieść płatność na inną osobę, w formularzu nadania przesyłki, W ostatnim kroku: „usługi dodatkowe” zaznaczamy zgodnie ze zdjęciem:
„Płatnik za przesyłkę-odbiorca e-mail lub SMS”.


przesyłka na koszt odbiorcy

Po wybraniu opcji do odbiorcy przesyłki na jego telefon lub e-mail (w zależności od wyboru) zostanie przesłany link do płatności za przesyłkę, po którego kliknięciu zostanie przeniesiony do płatności online. Pamiętać należy, że taki link zawiera imię i nazwisko osoby nadawcy wobec czego, jest wiarygodny. Niemniej jednak w dobie wszechobecnych oszustw w internecie należy uprzedzić odbiorcę o takim SMS-ie lub e-mailu.
Po dokonaniu płatności przez odbiorcę system http://www.wysylajtaniej.pl automatycznie uruchomi przesyłkę, powiadomi nas poprzez e-mail oraz wyśle dokumenty przewozowe przesyłki do nadawcy.

Sprawdź inne nasze wpisy:

Jak obniżyć koszty wysyłki?

Jak działa wysyłka za pobraniem?

14 postów “Jak wysłać paczkę na koszt odbiorcy?

 1. Dzień dobry,
  Chciałbym wysłać kilka paczek/opakowań o różnych wymiarach do jednego odbiorcy na jego koszt. W jaki sposób mam zapakować te przesyłki – mogę każdą oddzielnie czy muszę jakoś je połączyć? Jak wówczas określić wielkość przesyłki?
  Czy można zamówić kuriera wraz z opcją dostarczenia np folii bąbelkowej czy stretcha czy to robię we własnym zakresie?
  Pozdrawiam

  1. Każda przesyłka musi być zapakowana. Nie można tworzyć tak zwanych sklejek czyli łączyć paczek.
   Więc albo jeden doży karton lub kilka, ale wtedy w formularzu podaje się w parametrach każdą paczkę. Wystarczy z prawej strony kliknąć [+] aby dodać kolejną paczkę do przesyłki do jednej osoby.

 2. Witam.
  Syn zostawił piżamę w hotelu w Międzyzdrojach i potrzebuję usługi odbioru jej, zapakowania i wysłania do Łodzi na koszt odbiorcy (czyli mój). W hotelu nie chcą się w nic angażować (nawet podać adresu odbiorcy), dlatego ja chciałabym wszystko zorganizować i opłacić. Jak to mogę zrobić i ile to będzie kosztować.

 3. Chciałabym kupic rower na olx ale sprzedawca zastrzegl ze wysle go jesli ja zamowie kuriera. Ale ja nie mam danych do uzupełnienia formularza jak mam to zrobić? Czy odbiorca paczki ma organizowac sprzedaż i transport??? Czy może ktos mapisać jak to wyglada krok po kroku???

  1. Zapakowanie roweru nie jest takie proste.
   Nie wystarczy owinąć go ale trzeba go zapakować zgodnie z wytycznymi.
   Sugerował bym aby zamówienie przesyłki jednak zrobił to nadawca gdyż to on wie jak będzie wyglądał rower po spakowaniu ile będzie ważył oraz jakie miał wymiary.
   Przedstawiamy opis z naszego bloga jak pakuje się rower: https://wysylajtaniej.pl/blog/jak-zapakowac-rower/

 4. Chcę sprzedać tapczanik. Jest osoba chętna i pisze ze wysle kuriera z UPS Express który odbierze przesyłkę i będzie miał dla mnie pieniadze w kopercie. Trochę mi się to nie podoba. Proszę o radę .

 5. Chcę sprzedać tapczanik. Osoba chętna pisze że przyjedzie kurier z UPS Express, odbierze przesyłkę i będzie miał dla mnie pieniadze w kopercie. Trochę to dziwne i mam opory. Proszę o podpowiedź

 6. dostalem taka wiadomosc, bo chce wyslac projektor do tej osoby i nie jestem pewien

  Pieniędzy odrazu , w takim razie poproszę adres odbioru,imię I email , złożę zamówienie na dostawę,Pan otrzyma potwierdzenie , tam Pan wprowadzi dane konta dla otrzymania płatności,tym samym potwierdzi zamówienie.

  1. Jest to bardzo prawdopodobna próba oszustwa. Bardzo często powtarzana.
   Proszę absolutnie nie wchodzić na takie linki!
   Najczęściej takie Linki są spreparowane, żeby przestępcy mogli przejąć dostęp do konta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *