Przesyłka kurierska co zrobić aby było taniej?

broker usług kurierskich
broker usług kurierskich

Większość z nas zastanawia się jak szybko, tanio i wygodnie wysłać paczkę? Na myśl przychodzi nam tylko Poczta Polska – ale wysyłka paczki pocztą trwa długo, trzeba iść na pocztę i czekać w długich kolejkach. Jak to zrobić w 5 minut, bez wychodzenia z domu ? To proste, wystarczy skorzystać z usług najtańszego brokera kurierskiego WysylajTaniej.pl

To właśnie za pośrednictwem sieci odbywa się w naszym kraju coraz więcej transakcji. Równolegle do handlu elektronicznego rozwija się także rynek logistyczny. Oba rynki są zależne od siebie. E-commerce napędza logistykę, która jest ostatnim ogniwem procesu zakupowego w Internecie. Każdy z nas wie przecież doskonale, jak ważne jest, aby produkt trafił do odbiorcy jak najszybciej, bezpiecznie i przy jak najmniejszym koszcie.

Niestety nie każdy może liczyć na atrakcyjne warunki wysyłki przesyłki firmą kurierską. Większość firm swoją politykę cenową ukierunkowuje przede wszystkim na duże firmy, a o jakiś znaczących rabata może być mowa dopiero gdy wysyłamy duże ilości paczek. Wysokie ceny, w połącznik ze skomplikowanymi procedurami zamawiania kuriera sprawiają, że wiele osób szybko zniechęca się i ciągle woli wysłać paczkę na poczcie.

Czy możemy w jakiś inny sposób wysłać paczkę szybko, wygodnie i jednocześnie w korzystnej cenie? Dobrym rozwiązaniem może okazać się skorzystanie z usług brokerów kurierskich. W bardzo łatwy i szybki sposób zamówimy u nich tanio kuriera bez wychodzenia z domu.

Wszystko odbywa się poprzez internet, więc nie musimy się absolutnie nigdzie fatygować. Jedyne co musimy zrobić, to określić wymiary swojej paczki, jak również wybrać zasady, na jakich ma być nadana, następnie wyświetlą nam się propozycje cenowe od różnych firm kurierskich, więc bez problemów będziemy w stanie wybrać tą, która oferuje najkorzystniejsze dla nas warunki.

Bez problemów możemy wysyłać w ten sposób również listy, czy też paczki o różnych gabarytach. Najważniejszy jest jednak fakt, że nie musimy się nigdzie fatygować, bowiem kurier o wybranej przez Nas godzinę przyjedzie odebrać paczkę.

Kim jest broker usług kurierskich?

Broker usług kurierskich pośredniczy pomiędzy klientem (nadawcą przesyłki) a dużą firmą kurierską. Na mocy umów zawartych z firmami kurierskimi wszystkie przyjęte przez brokerów zamówienia przekazywane są do realizacji wybranej przez klienta firmie kurierskiej. Broker usług kurierskich może zaoferować swoim klientom niższe ceny, ponieważ sam dostaje rabat za dużą liczbę przesyłek, którą zapewnia firmie kurierskiej.

Dlaczego warto skorzystać z usług brokera kurierskiego ?

  1. Znacznie niska cena przesyłek. Niektórzy brokerzy kurierscy oferują przesyłki tańsze nawet o 80%.
  2. Atrakcyjne ceny obowiązują już od pierwszej nadanej przesyłki i nie trzeba deklarować minimalnej liczby wysłanych paczek.
  3. Bezpieczeństwo. Brokerzy kurierscy w zakresie logistyki współpracują najczęściej z renomowanymi firmami kurierskimi takimi jak np. UPS, DPD, DHL, Geils czy InPost.
  4. Oferta dostępna dla każdego. Nieważne czy dana osoba lub firma wysyła paczki sporadycznie, czy też osiąga duże wolumeny.
  5. Mamy wybór oferowanych usług i różnych form wysyłki. W jednym miejscu można skorzystać z usług kilku firm kurierskich.
  6. Oszczędność czasu. Dzięki prostym i czytelnym interfejsom rejestracja w serwisach i zamówienie kuriera jest bardzo proste i trwa kilka minut.
  7. Wygodne płatności. Każdy rozlicza się, jak chce. Można zapłacić od razu podczas zamawiania usługi lub rozliczać się raz w miesiącu na podstawie zbiorczej faktury.
  8. Powiadomienia o aktualnym statusie przesyłki. Większość brokerów kurierskich oferuje możliwość monitorowania paczki poprzez system śledzenia przesyłek.
  9. Wsparcie Biura Obsługi klienta na każdym etapie składania zamówienia. Brokerzy kurierscy pomagają także w procesie reklamacji, jeżeli pojawi się taka potrzeba. Wysyłka jest pewna i bezpieczna.
  10. Wiele integracji, dzięki czemu dane transakcyjne są automatycznie zaciągane pod dane odbiorcy podczas generowania listów przewozowych.

Czy broker kurierski to na pewno bezpieczne rozwiązanie?

Zdecydowanie tak i nie musimy się obawiać żadnych komplikacji. Broker kurierski jest pośrednikiem, pomiędzy nami a firmą kurierską i dzięki temu możemy liczyć na jeszcze łatwiejszy i szybszy dobór oferty. Tym bardziej że od razu jest tutaj analizowana oferta od kilku firm kurierskich jednocześnie, więc nie musimy się fatygować i sprawdzać każdą po kolei bezpośrednio na stronie danego przewoźnika.

Dlaczego warto wysyłać przesyłki brokerem usług kurierskich WysylajTaniej.pl ? 

Przede wszystkim przesyłki dostarczane są znacznie szybciej, niż tradycyjnym listami, które moglibyśmy wysłać pocztą i to już jest jeden z największych atutów. Nie trzeba czekać, bowiem paczka może być dostarczona nawet kolejnego dnia od nadania, a zatem naprawdę jest to bardzo szybko. Drugim argumentem jest cena, wysyłka przesyłki przez brokera usług kurierskich WysylajTaniej.pl jest znaczenie niższa od ceny, jaką zapłacilibyśmy bezpośrednio u kuriera.

Polecamy samodzielnie wypróbować możliwości wysyłki za pośrednictwem brokera usług kurierskich, bowiem na pewno się nie zawiedziemy i sporo na tym zaoszczędzimy. Szczególnie jeśli prowadzimy sklep internetowy, to jak najbardziej warto byłoby pomyśleć o takim sposobie wysyłania paczek, bowiem wychodzi bardzo korzystnie pod względem finansowym. Nadaj paczkę i sprawdź jak szybko i bezpiecznie wyślesz paczkę u taniego kuriera

Sprawdź też inne nasze wpisy:

Co to jest broker kurierski?

Broker kurierski – jakiego wybrać i czy to się opłaca?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.