Jak zapakować wózek dziecięcy ?

zapakować wózek Dzisiaj kolejny post z cyklu porad w jaki sposób zapakować przedmioty o niestandardowych wymiarach, aby nie było problemów z przesłaniem go kurierem i uniknąć dodatkowych opłat.
Dzisiejszy temat to jak zapakować wózek dziecięcy, postanowiliśmy podjąć ten temat gdyż zauważyliśmy, że nasi klienci również często wysyłają takie przedmioty.

Jak zapakować wózek dziecięcy ?

Wózek który chcemy wysłać za pośrednictwem kuriera tak jak większość przedmiotów przeznaczony do wysyłki należy zapakować w karton najlepiej oryginalny.

Jednak jeśli nie posiadamy oryginalnego opakowania musimy:

– wybrać inne dostatecznie mocne pudełko, odpowiednie do przesyłanej zawartości
– nasz karton nie może byc uszkodzony, musi być odpowiednio sztywny o kształcie prostopadłościanu
– nasze opakowanie musi być dostosowana wymiarowo do zawartości przesyłki,
– wózek nie jest przedmiotem regularnym i łatwym do zapakowania, z każdej strony posiada wystające elementy jednak pod żadnym pozorem nie należy formować z kartonu nieregularnych kształtów, bo dopasować go do kształtu wózka
– należy usunąć wszelki oznaczenia, etykiety, adresy itp.
– wózek przeznaczony do wysyłki musi być czysty.
– musimy zdemontować o ile to możliwe wystające części tak aby nie zwiększały rozmiarów przesyłki naszej przesyłki a także by nie były narażone na uszkodzenia
– jeżeli mamy możliwość zmniejszenia objętości wózka poprzez złożenie bądź demontaż niektórych elementów należy to zrobić gdyż zmniejszy to koszty naszej wysyłki.
– wszystkie zdemontowane części musimy zapakować w mały karton lub worek i umieścić razem z wózkiem w jednym dużym kartonie tak aby nic nie przesuwało się wewnątrz.
– ważne, aby zapewnić odpowiednią amortyzację zawartości naszej paczki.
– kartonu musimy wypełniony w pełni, a wolne przestrzenie uzupełnić materiałami wypełniającymi, tak aby amortyzowały przesyłkę. 

Do wypełnienia wolnych przestrzeni przesyłki należy użyć:
– folii bąbelkowej
– zgniecionego papieru, gazet
– arkuszy tektury, zwojów zbitej folii stretch itp.

Całość musimy zakleić mocną taśmą a następnie wystarczy już tylko wydrukować list przewozowy i nakleić go na naszą przesyłkę.

One thought on “Jak zapakować wózek dziecięcy ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.