Jak wysłać paczkę kurierem prościej i taniej.

Jak wysłać paczkę kurierem?

Jak wysłać paczkę
Poczta czy kurier ?

Możliwości jest kilka: Poczta, firmy kurierskie lub taniego serwisu przesyłek kurierskich.

Jeszcze do niedawna najpopularniejsze było wysyłanie paczek pocztą. W tym celu należało iść się na pocztę ii nadać paczkę w okienku po krótszym lub dłuższym oczekiwaniu w kolejce.

Zamówienie kuriera kojarzyło się z telefonem na infolinię i zamówienie kuriera telefoniczne.

Kurier przyjeżdżał, wypisywał list przewozowy oraz fakturę i pobierał opłatę. Ewentualnie Nadawca mógł sam nadać paczkę w siedzibie firmy kurierskiej.

Jednak czasy się zmieniają teraz każdy kto ma do wysłania paczkę, nawet jeżeli jest klientem indywidualnym, czyli tzw. osobą prywatną, może skorzystać z oferty serwisów pośredniczących i ułatwiających zamawianie kuriera.

Kilka lat temu pojawił się jedne z pierwszych serwisów internetowe tzw. platforma wysyłek. Dzisiaj bardziej popularne określenie to broker kurierski. największą zaletą jest cena przesyłek (często niższa niż na poczcie) oraz sposób nadaj przesyłkę przez Internet.

Sprawdź też inne nasze wpisy:

Co powinniśmy wiedzieć przed wizytą kuriera?

Ile kosztuje paczka wysłana firmą kurierską?

3 posty “Jak wysłać paczkę kurierem prościej i taniej.

  1. Z cała pewnocia wysyłka paczki kurierem jest swietnym udogodnieniem nie tylko ze względu na to, że nie musimy ruszac z domu, ale również ze względu na koszty z tym zwiazane. Warto dodac trzeba także, by taka firma transportowa posiadała odpowiednia kadrę, flotę oraz bazę przeładunkowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *