Jak wysłać telefon kurierem?

Jak wysłać telefon kurierem?

Sprzedałeś właśnie telefon? A może musisz nadać go szybko i bezpiecznie do serwisu? Jeszcze przed zamówieniem kuriera, koniecznie przeczytaj, jak zapakować telefon do wysyłki. Nieprawidłowo zabezpieczony, może zostać uszkodzony podczas transportu. Co więcej, jeśli Twoja paczka nie będzie przepisowo zapakowana – nie otrzymasz odszkodowania, nawet mimo jej ubezpieczenia. Jak wysłać telefon kurierem? Sprawdź!

Jak zapakować telefon do wysyłki?

Zanim przeczytasz, jak wysłać telefon kurierem, w pierwszej kolejności musisz wiedzieć, jak prawidłowo go zabezpieczyć na czas transportu. Chociaż telefon to przedmiot niewielki, nie można po prostu włożyć go w kopertę bąbelkową i wysłać. Aby jego ekran nie zbił się w czasie drogi do odbiorcy, a wrażliwe na działanie wilgoci wnętrze nie zamokło, paczka musi być odpowiednio zabezpieczona. Jak zapakować telefon do wysyłki?

W pierwszej kolejności postaraj się znaleźć oryginalne pudełko do telefonu. Jeśli nie jest to możliwe, poszukaj innego, niewielkiego kartonu. Jeśli masz pudełko od smartfona – włóż do niego telefon i zaklej opakowanie zwykłą taśmą. Następnie owiń je dokładnie folią bąbelkową (może być dwukrotnie). Włóż je do docelowego opakowania kartonowego i zadbaj o to, by unieruchomić wnętrze paczki. Wolną przestrzeń wypełnij np. zmiętymi gazetami.

Jeśli Twój telefon nie ma oryginalnego opakowania, musisz stworzyć jego alternatywę. Postaraj się znaleźć odpowiadający rozmiarom telefonu karton zastępczy, jednak przed włożeniem telefonu do jego wnętrza owiń sprzęt folią bąbelkową i ponów tę czynności na zastępczej paczce, już po włożeniu do niej telefonu. W dalszych krokach postępuj tak jak wcześniej. Kolejnym z dobrych pomysłów jest owinięcie paczki stretchem. To zabezpieczy dodatkowo Twoją przesyłkę przed działaniem wilgoci, która może okazać się zabójcza dla działania sprzętu elektronicznego.

Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów na temat prawidłowego pakowania przesyłek kurierskich, sprawdź także:

Ogólne zasady pakowania przesyłek – https://wysylajtaniej.pl/blog/ogolne-zasady-pakowania-przesylek/

Jak wysłać telefon kurierem?

Skoro już wiesz, jak dobrze zapakować telefon do wysyłki, pora na wybranie opcji jego nadania. Jeśli zależy Ci na oszczędności, tani kurier będzie dla Ciebie najlepszą opcją. Obecnie, dzięki dostępowi do stron, na których zebrane są oferty najlepszych firm kurierskich, wyszukanie najbardziej atrakcyjnej nie powinno stanowić problemu. Nadaj paczkę u brokera, opłać wygodnie przesyłkę i wydrukuj etykietę. Paczkę z telefonem możesz nadać samodzielnie w jednym z punktów nadawczych lub zamówić kuriera do domu. Jeżeli telefon jest bardzo wartościowy, możesz rozważyć również dodatkowe ubezpieczenie swojej paczki. Jak widzisz, sposobów na to, jak wysłać telefon jest naprawdę sporo.

Kto jest odpowiedzialny za nieodpowiednie zapakowanie paczki z telefonem?

Jeżeli Twoja przesyłka została zniszczona podczas transportu, możesz ubiegać się o odszkodowanie. Warunkiem jego otrzymania jest prawidłowe opakowanie przesyłki. Nie może nie być zabezpieczona, zawiązana sznurkiem, lub przekazana do wysyłki w zniszczonym kartonie, czy foliopaku. Jeśli nie spełniasz wymagań względem prawidłowego zabezpieczenia przesyłki — Twoja reklamacja może nie zostać uznana.

Sprawdź także:

Jak zapakować duże RTV AGD – https://wysylajtaniej.pl/blog/jak-zapakowac-duze-artykuly-rtv-agd/

Jak zapakować telefon dla kuriera? Bezpiecznie, dokładnie i solidnie. Pamiętaj, by zabezpieczyć go przed wstrząsami, działaniem wilgoci i otwarciem paczki w trakcie transportu. Tylko to, zmniejsza ryzyko, że Twój telefon zostanie uszkodzony podczas drogi do odbiorcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *