Jak wysłać książkę?

Jak wysłać książkę?

Chcesz nadać książkę lub album, ale obawiasz się, że zniszczą się podczas wysyłki? Dla bezpieczeństwa transportu ważne jest nie tylko wybranie dobrej firmy kurierskiej, ale i dokładne zabezpieczenie paczki. Jak zapakować książkę? Gdzie szukać niedrogiego kuriera?

Jak zapakować książkę do wysyłki kurierem?

W zasadzie niezależnie od tego, czy książka ma miękką, czy twardą okładkę, koniecznie jest dokładne jej zabezpieczenie na czas transportu.  Jedną z najprostszych metod na bezpieczny transport Twojej przesyłki jest obłożenie książki folią bąbelkową i tekturą/opakowaniem kartonowym. Tak przygotowana książka może bezpiecznie wyruszyć w drogę – bez obaw o zagięcia rogów, załamania i innego rodzaju uszkodzenia.  Można również kupić specjalne opakowania kartonowe, dopasowane wielkością do wymiarów książki. Warto jednak pamiętać o tym, że dodatkowe zabezpieczenie książki folią ochroni ją przed ewentualnym zawilgoceniem, lub zalaniem.

Jak wysłać książkę kurierem?

Skoro już wiesz, jak zapakować książkę do wysyłki, koniecznie jest również znalezienie niedrogiej firmy kurierskiej. Tani kurier jest w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem, ponieważ koszt wysyłki nie przekroczy wartości książki. Jeśli nie wiesz, gdzie szukać atrakcyjnych ofert, sprawdź stronę, na której skupione są propozycje najlepszym firm kurierskich w Polsce. Jak wysłać książkę? Możesz to zrobić online. Wystarczy, że wygenerujesz list przewozowy i umieścisz paczkę w paczkomacie, innym punkcie nadawczym, lub zamówisz kuriera po odbiór przesyłki bezpośrednio od Ciebie.

Kto odpowiada za nie odpowiednio zapakowaną przesyłkę?

Jedną z częściej odrzucanych przez firmy kurierskie reklamacji jest zniszczenie paczki podczas transportu. Jak się okazuje, w większości winne temu zdarzeniu są nie firmy przewozowe, ale nadawcy. Źle przygotowana paczka, owinięta sznurkiem, zapakowana w zniszczony karton, nietrwale zaklejona, lub przedmioty włożone do zbyt dużego, lub za małego opakowania – bez wypełniaczy – mogą ulec uszkodzeniu podczas transportu. Za powstałe w takiej sytuacji szkody odpowiada zatem nie kurier, ale nadawca, który nie dopilnował, by odpowiednio zabezpieczyć przesyłkę, ale nadawca paczki.

Sprawdź także:  

Ogólne zasady pakowania przesyłek https://wysylajtaniej.pl/blog/ogolne-zasady-pakowania-przesylek/

Jak wysłać książkę kurierem? Przede wszystkim odpowiednio ją zapakuj, wybierz firmę kurierską i szybko nadaj paczkę. Zrobisz to wygodnie, online – bez wychodzenia z domu i długotrwałego oczekiwania na połączenie z infolinią firmy kurierskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *