Jak zapakować paczkę dla kuriera?

Jak zapakować paczkę dla kuriera?

Jeszcze nigdy nie nadałeś paczki kurierem i chcesz zdobyć kompletną wiedzę na temat pakowania? Rynek e-commerce jest mocno rozwinięty, a w dobie pandemii koronawirusa zakupy online to norma. Jak zapakować paczkę, żeby była bezpieczna, spełniała odpowiednie wymogi i jednocześnie dobrze wyglądała? Przeczytaj poniższy artykuł i do dzieła!

Dobrze zapakowana paczka w kilku krokach

Aby dobrze zapakować paczkę do wysyłki i zachować spokój, należy wykonać kilka podstawowych kroków:

  • znaleźć odpowiedni karton, 
  • zabezpieczyć przedmioty w paczce,
  • wypełnić puste przestrzenie wewnątrz kartonu, 
  • zakleić przesyłkę, 
  • przykleić odpowiednie etykiety (i przygotować sobie kopię), 
  • opcjonalnie skorzystać z ubezpieczenia. 

Całość nie powinna zająć nawet 15 minut, jeśli będziesz mieć pod ręką odpowiednie elementy. Należą do nich: szeroka taśma pakowa, folia stretch, folia bąbelkowa, gazety, etykiety i odpowiedni karton. Skompletuj te produkty, a pakowanie i nadawanie paczki do wysłania będzie naprawdę proste i szybkie. 

Pakowanie paczki – o czym warto pamiętać?

Posiadasz oryginalne opakowanie odsyłanego towaru? Nadaj paczkę właśnie w nim. Jeśli nie, zadbaj o to, by karton nie był za duży. Im mniej pustego miejsca wewnątrz paczki, tym lepiej. W ten sposób zmniejszysz ryzyko uszkodzenia rzeczy. Każdy odsyłany produkt musi być maksymalnie zabezpieczony poprzez użycie folii bąbelkowej lub folii stretch. Zazwyczaj z większą ostrożnością podchodzi się do pakowania porcelanowych lub szklanych przedmiotów, jednak warto zachować uważność nawet przy pakowaniu metalu lub plastiku. Owinięte folią artykuły, z wypełnionymi przestrzeniami w paczce (w tym celu wykorzystaj też gazety) nie ulegną zarysowaniu, połamaniu lub stłuczeniu. 

Usprawnij proces wysyłania paczki, dzięki firmie WysylajTaniej.pl

Zakupy przez Internet zawsze wiążą się z ryzykiem zwrotu towaru. Rozczarowanie lub chęć wymiany na inny produkt wymuszają nadawanie paczki i jej przesłanie. Współcześnie masz sporo korzystnych rozwiązań, dzięki którym nie musisz nawet wychodzić z domu. Jednym z nich jest wysyłanie paczki z portalem WysylajTaniej.pl. Wystarczy, że: 

  • wypełnisz formularz, 
  • zrobisz płatność, 
  • wydrukujesz list przewozowy (opcjonalnie), 
  • przekażesz paczkę wybranemu kurierowi. 

Atutem serwisu jest brak konieczności zakładania konta. Mając też dostęp do bazy firm kurierskich, łatwo znajdziesz tę, która najbardziej Ci odpowiada. Zaoszczędzisz na wysyłce i jednocześnie bezpiecznie przekażesz odsyłane produkty

Tanie wysyłki kurierskie realizowane są przez wiele firm. Poświęcanie czasu na porównanie cenników to tak naprawdę strata tego czasu. Mając przed sobą pełną bazę kurierów, sprawnie zdecydujesz się na usługi kuriera, który odpowiada Ci najbardziej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *