Jak zwrócić paczkę? Nieudany prezent – przepisy dotyczące praw konsumenta.

Jak zwrócić paczkę
Jak zwrócić paczkę

Tradycyjnie w Święta Bożego Narodzenia robimy sobie prezenty i okazuje się ,że chcemy zwrócić nieudany prezent i nadać paczkę powrotną do sklepu. Okazuje się, że 30% Polaków dostaje pod choinkę nietrafiony prezent.

Co zrobić z nietrafionym prezentem?

Możemy próbować oddać nietrafione prezenty do sklepu, jednak sklep wcale nie musi przyjąć towaru, jeśli nie jest on wadliwy. Warto próbować, gdyż niektóre sklepy wychodzą naprzeciw potrzebom konsumentów i zgadzają się na zwrot czy wymianę nietrafionego prezentu.

Inne zasady obowiązują nas jeśli chodzi o oddawanie prezentów kupionych przez Internet.

Jeśli kupiliśmy prezent przez Internet jesteśmy w lepszej sytuacji. 25 grudnia 2014 roku weszły w życie nowe przepisy dotyczące prawa konsumenckiego. Dzięki nim wydłużył się na przykład czas na zwrot produktów zakupionych w Internecie – z 10 do 14 dni. Należy jednak pamiętać że prawo nie działa wstecz, prezenty kupione przed 25 grudnia nie podlegają tym przepisom.

Wiele sklepów wymaga by odesłać prezent na swój koszt. Można to zrobić korzystając z www.wysylajtaniej.pl zakładka nadaj paczkę, gdzie łatwo i bez umowy wyślesz przesyłkę do sklepu.

Sprawdź też inne nasze wpisy:

Jak zwrócić towar zakupiony przez Internet?

Wymiana towaru – co może kupujący?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.