Jak zapakować kosmetyki do wysyłki?

Dzisiaj mamy dla Państwa kolejny artykuł z serii „Jak zapakować ?”.
W tym artykule przybliżmy Państwu sposób w jaki należy zapakować kosmetyki do wysyłki kurierskiej.

kosmetyki do wysyłki

Do wysyłki kosmetyków należy użyć kartonu przeznaczonego do ich transportu.
Karton nie może posiadać żadnych wybrzuszeń, załamań oraz uszkodzeń mechanicznych (zalanie, rozdarcie, zagniecenia itp). Do pakowania przesyłek nie należy stosować opakowań zużytych bądź uszkodzonych.

Ważne jest również aby wielkość użytego przez nas opakowania była dostosowana do zawartości przesyłki, tak aby zminimalizować puste przestrzenie wewnątrz opakowania.
Zdarzyć się może, że korton którego użyjemy będzie wymagać podwójnego pudełka oraz dodatkowego materiału amortyzującego zwłaszcza jeśli są to kometki w szklanych pojemnikach.
Istotna jest wytrzymałość opakowania, która należy dostosować do ciężaru oraz kształtu zawartości naszej przesyłki.

Należy pamiętać, że przy pakowaniu kosmetyków czy produktów szklanych istotne jest aby zapewnić odpowiednią amortyzację oraz odpowiedni dystans z każdej strony pomiędzy opakowaniem wewnętrznym a zewnętrznym tak by nic się wewnątrz przesyłki nie przesuwało i nie pobiło. Należy umieścić w opakowaniu przegrody i wypełnienie.

Po zapakowaniu już wszystkich przedmiotów do środka należy zamknąć szczelnie klapy kartonu przy użyciu sześciu pasków poliestrowej taśmy samoprzylepnej. Do tego celu najlepiej użyć mocnej taśmy o szerokości co najmniej dwóch cali (50,8 mm).
W przypadku standardowych pojemników składanych, w których klapy łączą się na środku, należy zakleić wieczko i dno pudełka trzema paskami taśmy, tak aby środkowe i dwa boczne łączenia były uszczelnione.

W przypadku pojemników z falistej tektury, w których klapy nachodzą na siebie, należy zakleić wieczko i dno pudełka trzema paskami taśmy, tak aby trzy boczne łączenia były uszczelnione. Nie należy używać taśmy maskującej, celofanowej (biurowej), izolacyjnej, sznurka ani papieru do owijania.

One thought on “Jak zapakować kosmetyki do wysyłki?

  • 27 maja, 2015 o 12:55
    Permalink

    Ciekawy artykuł. Na pewno mi się przyda bo często wysyłam kosmetyki 🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.