Ile kosztuje wysłanie paczki za granice?

Przesyłki międzynarodowe są aktualnie bardziej dostępne niż kiedyś. Niebywałe jest to, jak szybko i bezpiecznie może dotrzeć  paczka za granicę. Cennik usług kurierskich jest jednak bardzo zróżnicowany. Ile kosztuje wysłanie paczki za granicę? Od czego uzależnione są ceny wysyłek zagranicznych?

Czynniki które wpływają na cenę paczki zagranicznej

Koszt paczki za granicę jest uzależniony od wielu czynników. Poza sama polityką cenową firmy kurierskiej, na ostateczną cenę paczki mają również wpływ rozmaite kwestie, takie jak np.:

Miejsce przeznaczenia

Chociaż firmy kurierskie realizują obecnie przesyłki na terenie niemalże wszystkich zakątków świata – cena przesyłki może proporcjonalnie wzrastać względem terytorium i odległości od Polski. Tym sposobem, na tańsze paczki mogą nastawić się osoby, które nadają paczki do któregoś z państw UE, natomiast cena przesyłek do USA, czy Australii może być już znacznie wyższa.

Rodzaj środka transportu

Nie da się ukryć, że duży wpływ na szybkość dostarczenia paczki ma rodzaj środka lokomocji. Ma on również wpływ na cenę. Do wyboru pozostaje: tradycyjny transport drogowy, fracht lotniczy, transport drogowo – lotniczy, a nawet droga morska!

Waga i gabaryty paczki

Koszt paczki za granicę jest również uzależniony od wagi przesyłki i jej wymiarów gabarytowych. Zasadniczo – im cięższa i większa paczka, tym z wyższym kosztem nadania trzeba się będzie liczyć. Jeśli zależy Ci na generowaniu oszczędności – nadaj paczkę za pośrednictwem naszej strony!

Rodzaj usługi

Przesyłka ekspresowa lub taka, która ma być nadana w specjalnych warunkach (np. określonej temperaturze), będzie kosztować więcej niż paczka zagraniczna wysłana w trybie zwykłym/ekonomicznym.

Opcje dodatkowe

Ubezpieczenie, gwarancja dostarczenia na określoną godzinę i inne usługi dodatkowe również mają docelowy wpływ na ostateczny koszt przesyłki. To, ile kosztują wysyłki zagraniczne, będzie zatem uzależnione zatem także od zakresu wyboru opcji dodatkowych.

Broker kurierski – czy opłaca się wysyłać paczki zagraniczne za jego pośrednictwem?

Strony skupiające oferty firm kurierskich, które umożliwiają porównanie cen i nadanie paczki nazywane są również brokerami kurierskimi. Do głównych zalet, które wynikają z korzystania z tego rodzaju serwisów, można zaliczyć szybką możliwość porównania ofert cenowych nawet kilku firm kurierskich. Ceny i koszty wysyłek zagranicznych u brokera mogą być zatem niższe – wiele osób potwierdza, że tanie wysyłki kurierskie znalazło właśnie na stronach internetowych tego typu.

Jak widać, na ceny paczek za granicę składa się wiele czynników. Do najważniejszych zaliczyć można kraj docelowy, do którego ma zostać nadana paczka, opcję nadania (expres/standard), a także wagę i wymiary gabarytowe paczki. Jeśli wysyłasz paczki regularnie, lub tylko okazjonalnie – nadaj paczkę za pośredncitwem strony, która skupia najlpesze oferty firm kurierskich! Dzięki temu szybko porównasz ceny, wygenerujesz list przewozowy i opłacisz swoją przesyłkę.

Aktualne przykładowe ceny WysylajTaniej.pl na przesyłki zagraniczne. Podane ceny są cenami zaokrąglonymi, brutto ze wszystkimi kosztami wysyłki.

ceny przesyłek zagranicznych

4 posty “Ile kosztuje wysłanie paczki za granice?

    1. Tak. Aby wycenić przesyłkę zapraszam na stronę tam podając dane przesyłki można poznać cenę przed wysłaniem.

  1. Mam sytuację znajomy wysłał paczkę kurierską e-mail /wymoderowane/, która oceniła paczkę na 5 tysięcy euro, za przywóz przesyłki proszę o pomoc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *