Ile czasu idzie paczka kurierska?

Ile czasu idzie paczka kurierska?

Skorzystanie z usługi dostarczenia przesyłki przez firmę kurierską to duża oszczędność – czasu i pieniędzy. Tylko, że właściwie ile czasu idzie paczka kurierska? W serwisie WysylajTaniej.pl możesz porównać szacowany czas doręczenia przesyłki z ceną za wysłanie paczki. Korzystając z usług firm kurierskich dostępnych w ofercie, Twoja paczka powinna być w docelowym miejscu na terenie kraju najpóźniej po 3 dniach od jej nadania. Nieco dłużej może trwać wysłanie paczki za granicę, ale kurierzy starają się działać sprawnie także i w tym zakresie. Od czego zależy to, ile trwa dostarczanie przesyłki?

Ile idzie przesyłka kurierska?

Chcesz nadać paczkę, ale zastanawiasz się, jak długo będzie ona szła do adresata? Czas doręczenia przesyłki przez firmy kurierskie może się trochę różnić, ale w cenniku możesz znaleźć:

  • przewidywany czas dostarczenia przesyłki,
  • i gwarantowany czas dostarczenia przesyłki.

Najlepiej sugerować się przewidywanym czasem dostarczenia przesyłki, ponieważ kurierom firmy DPD i InPost najczęściej udaje się ją przekazać adresatowi już następnego dnia roboczego. W przypadku zdecydowania się na usługę Paczka w Ruchu szacuje się, że średni czas dostarczenia paczki to 2-3 dni robocze. Pamiętaj, że czas wykonania usługi może się wydłużyć, ale nie powinien zająć więcej niż gwarantowany czas przesyłki, który w przypadku firm kurierskich z WysylajTaniej.pl wynosi od 3 do 14 dni roboczych.

Od czego zależy czas dostawy?

Zastanawiasz się, od czego zależy to, ile idzie przesyłka kurierska? Duży wpływ na to może mieć metoda, którą wybrałeś. Jeśli zdecydowałeś się na nadanie paczki przez kuriera, który przyjedzie do Twojego domu, to czas dostawy zależy przede wszystkim od tego, jak szybko się po nią zjawi. Godziny odebrania, jak i doręczenia przesyłki możesz dostosować według własnych potrzeb, tak by na pewno kurier zastał Cię w domu. Jeśli chcesz nadać paczkę bez czekania na kuriera, najlepszą opcją będzie skorzystanie z najbliższego paczkomatu InPost. W ten sposób nadasz paczkę nie tylko w dni robocze, ale też w weekend i to o dowolnej godzinie. Jeśli chcesz, nadaj paczkę nawet w nocy! Niezależnie od wybranej firmy kurierskiej cały proces możesz śledzić dzięki numerowi, który został wygenerowany w momencie złożenia zamówienia w serwisie. Dzięki temu dowiesz się, na jakim etapie dostarczania jest Twoja paczka. Zazwyczaj zajmuje to tyle dni, ile określa przewidywany czas dostarczenia przesyłki. Jednak są takie okresy, gdy firmy kurierskie mają tyle zleceń, że może się to przesunąć.

Czy po przekroczeniu „gwarantowanego czasu dostawy” mogę się odwołać?

Przewidywany czas dostarczenia przesyłki minął, a ona nadal nie trafiła do Twoich rąk? Niestety z wielu przyczyn niekiedy może się tak zdarzyć. Pamiętaj, że firmy kurierskie zobowiązuje zapis dotyczący gwarantowanego czasu dostawy, a on jest zazwyczaj dłuższy. Jeżeli również ten okres został przekroczony, to masz prawo do złożenia reklamacji w zakresie nieterminowego doręczenia paczki. Zrobisz to, korzystając z serwisu WysylajTaniej.pl. Wypełnisz gotowy wniosek i gotowe – możesz liczyć na zwrot kosztów, które zapłaciłeś za usługę, której nie zrealizowano terminowo. Dzięki możliwości śledzenia przesyłek masz kontrolę nad tym, gdzie właśnie znajduje się nadana przez Ciebie paczka, lub ta, na którą czekasz.

Rozważasz wysłanie paczki, ale zastanawiasz się, jak długo ona idzie do adresata? Czas dostarczenia różni się w zależności, od tego, z jakich usług kurierskich skorzystasz, oraz jak szybko przygotujesz ją do wysyłki. Skorzystaj z wyszukiwarki WysylajTaniej.pl, a Twoją paczką zajmie się tani kurier, który dostarczy ją najpóźniej w ciągu kilku dni roboczych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *