Ile kosztuje kurier InPost?

Ile kosztuje kurier InPost?

Każdy, kto korzysta z wysyłek kurierskich, zastanawia się często, ile kosztuje wysłanie paczki inPost. Mimo konkurencyjnych cen na rynku przesyłek kurierskich, na docelowy koszt wysyłki wpływ ma wiele czynników, takich jak np. waga paczki, jej wielkość i forma nadania. Co musisz wiedzieć o usługach inPost, aby wysyłać najtaniej?

Ile kosztuje kurier inPost?

inPost jest jednym z największych i najpopularniejszych spedytorów w Polsce. Wygodna usługa wysyłania i odbierania przesyłek za pomocą strategicznie rozlokowanych po całej Polsce paczkomatów robi na rynku usług kurierskich prawdziwą furorę. To, ile kosztuje kurier inPost jest zależne od wielu czynników – sprawdź jakich!

Co wpływa na cenę przesyłki paczkomatem?

Najdroższą opcją jest standardowa wysyłka paczki za pośrednictwem kuriera, który odbierze ją bezpośrednio od nadawcy, a najtańszą opcją jest wysyłka paczkomatem. To, ile kosztuje wysłanie paczki w paczkomacie inPost jest uzależnione od gabarytu przesyłki. Za ogólną definicją „gabaryt”, stoją waga i wymiary paczki. Cena za wysłanie paczki w paczkomacie zależna jest od jej gabarytu. Gabaryt to waga i wymiar. Inpost oferuje 3 kategorie gabarytów: A, B i C. Im większa przesyłka, tym wyższa cena jej wysłania. Pamiętaj tylko, że paczkomatem wyślesz pakunek, który waży nie więcej niż 25 kilogramów!

Opcja – zamów kuriera inPost – cena

Kurier zabierze od Ciebie paczkę do wagi 50 kilogramów. Taka opcja nie jest dostępna w paczkomacie. Ostateczny koszt odebrania paczki przez kuriera Inpost uzależniony jest również od innych czynników, takich jak np.:

  • wymiary przesyłki,
  • opcja nadania (np. ekspres),
  •  objęcie dodatkowym ubezpieczeniem,
  • usługa pobrania.

Co ciekawe, niezależnie od wybranego sposobu wysyłki, inPost oferuje ubezpieczenie do wartości 5000, 10 000 i 20 000 złotych za skromną dopłatą w wysokości kilku złotych.

Kurier Inpost – opłaty dodatkowe

Mimo, że inPost to tani kurier, przy planowaniu wysyłki wielkogabarytowej możliwe jest doliczenie do ceny dodatkowych opłat. Aby sprawdzić docelowy, szacowany koszt przesyłki, nadaj paczkę inPost przez serwis internetowy i sprawdź, ile będziesz musiał za nią zapłacić.

Sposób wysyłki a cena

To, ile kosztuje wysłanie paczki inPost z miejsca A do miejsca B jest zależne od tego, czy miejscem docelowym jest paczkomat, czy adres odbiorcy. Możesz wysłać paczkę z paczkomatu do paczkomatu, z własnego adresu do paczkomatu, i z domu do domu. Różnice w cenie szczegółowo określa cennik inPost.

Tani kurier to przedmiot pożądania przedsiębiorców i osób prywatnych, którym zależy na generowaniu oszczędności. Usługa wysyłania i odbierania przesyłek za pomocą paczkomatów jest bardzo mocną stroną tego usługodawcy, podobnie jak korzystne ceny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *