Niestandardowe przesyłki – porady dla przedsiębiorcy

Niestandardowe przesyłki – porady dla przedsiębiorcy

Przesyłka niestandardowa w firmie, którą prowadzisz, nie należy do częstych przypadków? Czym dokładnie się ona wyróżnia i jakiego kuriera wybrać do jej nadania? Na WysylajTaniej.pl znajdziesz ofertę firm kurierskich, z których chętnie korzystają osoby prywatne i właściciele przedsiębiorstw. InPost i DPD oferują dostarczenie przesyłek różnego rozmiaru, a także paczek niestandardowych. Możliwość skorzystania z ich usług pozwala zrezygnować z dodatkowego transportu, który musiałby wykonać pracownik Twojej firmy w celu dostarczenia przesyłki o nieregularnym kształcie lub rozmiarze. Sprawdź jak nadać paczkę niestandardową w sklepie internetowym lub w innym przedsiębiorstwie.

Co to jest przesyłka niestandardowa?

Cennik usług kurierskich określa rozmiary paczek, które można wysłać za pośrednictwem danej firmy kurierskiej. W przypadku InPost i DPD możliwe jest nadanie przesyłki niestandardowej. Czym paczka niestandardowa różni się od tradycyjnych przesyłek? Zależy to od dokładnych wytycznych określonych przez firmę kurierską. Jako przesyłki niestandardowe najczęściej określa się paczki, które w transporcie wymagają szczególnej obsługi. Może mieć na to wpływ:

  • rozmiar odbiegający od standardu,
  • nieregularny kształt,
  • wystający element.

Decydując się na wysłanie niestandardowej przesyłki kurierem, należy uiścić dodatkową kwotę, która pozwala skorzystać z usługi, jaką jest transport takiej paczki.

Przesyłki kurierskie w e-commerce

Coraz większy rozwój branży e-commerce wpływa na zwiększenie potrzeb w zakresie realizowania usług kurierskich. Zakupy oraz inne transakcje zawierane przez Internet wymagają tego, by sprzedawca lub właściciel firmy w ramach dotrzymania umowy dostarczył zakupione produkty. Tanie wysyłki kurierskie umożliwiają wysłania zamówionych artykułów za pośrednictwem firm kurierskich jak najniższym kosztem. W ramach oferowanych przez nich usług możliwe jest też wysłanie niestandardowej paczki.

Paczki niestandardowe w DPD

Chcąc wysłać paczkę o niestandardowych kształtach lub w nietypowym rozmiarze możesz skorzystać z usług DPD. Przy nadaniu niestandardowej przesyłki krajowej zapłacisz 43,05 zł. Na WysylajTaniej.pl możesz też złożyć zamówienie dotyczące wysłania przesyłki niestandardowej za granicę. Koszt takiej usługi to 239,85 zł. Co dokładnie kurier DPD uważa za przesyłkę tego typu? Jako przesyłki niestandardowe DPD są zaliczane paczki wyróżniające się pod względem:

  • nietypowego kształtu – nie są prostopadłościanem lub mają nieregularny kształt,
  • sposobu pakowania,
  • długości.

Decydując się na wysłanie przesyłki niestandardowej firmą kurierską DPD najlepiej jeszcze przed złożeniem zamówienia zapoznać się z dokładnymi wytycznymi dotyczącymi pakowania nadawanego towaru. W momencie skorzystania z usługi firma kurierska dostarczy dokładne instrukcje, jak powinieneś spakować przesyłkę niestandardową ze swojej firmy.

przesyłka niestandardowa
przesyłka niestandardowa

Paczki niestandardowe w InPost

Chcąc wysłać niestandardową paczkę, można zdecydować się też na usługę InPost. Za przesyłki niestandardowe InPost zapłacisz dodatkową opłatę w wysokości 24,60 zł. Skorzystanie z tej usługi dodatkowej pozwala nadać paczkę, która przekracza wymiary określone w cenniku usług kurierskich. Jest to konieczne, jeżeli jedna z krawędzi przesyłki jest dłuższa niż 120 cm albo suma wszystkich wymiarów przekracza 220 cm. Do przesyłek niestandardowych InPost zalicza też nieregularne kształty oraz wystające elementy, a także inne opakowanie niż karton. Z usługi InPost skorzystasz, wysyłając niestandardową paczkę ze sklepu internetowego lub firmy wyłącznie do odbiorcy na terenie kraju.

Prowadzisz sklep internetowy lub przedsiębiorstwo, które oferuje zakup produktów w niestandardowych rozmiarach albo nieregularnych kształtach? Firmy kurierskie, które są dostępne na WysylajTaniej.pl, umożliwiają skorzystanie z dodatkowej usługi, w ramach której kurier dostarczy niestandardową paczkę do Twojego klienta. Nadaj paczkę za pośrednictwem DPD lub InPost i zapewnij bezpieczny transport niestandardowych elementów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *