Jak obniżyć koszty wysyłki?

Jak obniżyć koszty wysyłki?

Za każdym razem, kiedy musimy nadać jakąś paczkę, zastanawiamy się jak obniżyć koszty wysyłki. Niezależnie od tego, czy wysyłamy prezenty gwiazdkowe, ubrania, czy produkty z prowadzonego przez nas sklepu, nie chcemy przepłacać za przesyłkę. I nic w tym dziwnego, jest przecież dużo fajniejszych rzeczy, na które można by te pieniądze spożytkować, dlatego dzisiaj zdradzimy wam najlepsze sposoby na wysłanie paczki tanio. 

Unikaj wysyłania paczek o niestandardowych wymiarach

Dodatkowa opłata za nieregularny kształt paczki może wynosić kilkanaście  lub nawet kilkadziesiąt złotych. Dlaczego? Wszystko rozbija się o logistykę. Taka paczka zajmuje zdecydowanie więcej miejsca, trudniej się ją transportuje i łatwiej ją uszkodzić. Nawet jeśli miałoby to znacznie zwiększyć wymiary twojej wysyłki, zawsze pakuj ją w prostopadłościenny karton, a zatrzymasz pieniądze w kieszeni. 

Nie wysyłaj paczki na ostatnią chwilę

Szybko, tanio i dobrze – jeśli chodzi o wysyłkę paczek, możesz wybrać jedynie dwa przymiotniki. Jeśli ma być tanio i dobrze, to nie będzie szybko. Jeśli szybko i dobrze to na pewno nie będzie tanio! Wiele firm kurierskich słono sobie liczy za wysyłki ekspresowe, tak więc, o ile to możliwe, zawsze wysyłaj paczki wcześniej. W ten sposób nie tylko oszczędzisz sobie stresów, ale również zbędnych kosztów. 

Bądź oszczędny i ekologiczny

U niemal każdego z nas znajdą się puste kartony po przeprowadzce czy sprzętach domowych. Wykorzystaj je! Nowy karton, kupiony w siedzibie firmy kurierskiej, czy na poczcie jest zwykle bardzo drogi, a przecież opakowanie po robocie kuchennym sprawdzi się tak samo dobrze. Zadbasz nie tylko o swój portfel, ale i o środowisko. 

Dokładnie wymierz paczkę

Wysłanie paczki tanio to wcale nie jest taka banalna sprawa, ale dzięki odpowiedniemu przygotowaniu, możesz to sobie ułatwić. Jeśli dokładnie zmierzysz i zważysz swoją paczkę, łatwiej będzie Ci znaleźć zoptymalizowaną pod siebie ofertę. Wystarczy zwykła miarka, waga i kilka dodatkowych minut. 

Nie przesadzaj z wypełnieniem

O ile nie wysyłasz chińskiej porcelany, albo zestawu małego chemika, naprawdę nie musisz wypychać swojej paczki po brzegi. Odpowiednie zabezpieczenie zawartości jest oczywiście bardzo ważne, ale czasami można sobie podarować tych kilka chipsów styropianowych, czy poduszek powietrznych. To też kosztuje! O ile to możliwe korzystaj z zamienników, na przykład:

  • starych gazet,
  • siatek foliowych,
  • ścinków z niszczarki,
  • wypełniaczy z paczek, które przyszły do ciebie.

Tańsze paczki również dla firm

Wysyłając paczki zarówno prywatnie, jak i służbowo, skorzystaj z oferty serwisu WysylajTaniej.pl. Atrakcyjne warunki finansowe, terminowość i wysoki poziom obsługi klienta to czynniki, na które należy zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru firmy kurierskiej dla Twojego biznesu. Długoterminowa współpraca przekłada się też na niższe koszty, dlatego warto znaleźć firmę, z którą zostaniesz na dłużej.

Odpowiednie strony internetowe

Jak skutecznie obniżyć koszt wysyłki? Korzystaj z odpowiednich narzędzi. Istnieje wiele stron internetowych, które porównują oferty różnych firm kurierskich, a nawet same oferują własne usługi. Taki tani kurier wcale nie musi mieć znanego logo, aby szybko i korzystnie dostarczyć twoją przesyłkę. Nie wierzysz? Zapoznaj się z ofertą WysylajTaniej.pl i przekonaj się sam. 

Porównaj ceny u różnych kurierów

Sposób na tanią przesyłkę? Porównaj oferty różnych firm i wybierz najkorzystniejszą. Banalne? Jak najbardziej! Zajmie ci to zaledwie kilka minut, a dzięki temu możesz zaoszczędzić nawet kilkanaście złotych. Ceny mają to do siebie, że lubią się zmieniać, dlatego za każdym razem upewnij się, że twoja ulubiona firma nadal jest najkorzystniejszą opcją

Podsumowując, sposobów na to jak wysłać paczkę taniej jest naprawdę sporo. Kluczem do sukcesu jest znalezienie portalu, który zestawia koszty dostawy firm kurierskich w jednym miejscu. Jeśli zależy ci na taniej przesyłce kurierskiej teraz, już, natychmiast, to  nadaj paczkę tanio na WysylajTaniej.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *