Jak działają i dlaczego warto korzystać z przesyłek za pobraniem?

Jak działają i dlaczego warto korzystać z przesyłek za pobraniem?

Podczas zakupów online, lub dokonywaniem transakcji prywatnych, dostępne są różne metody finalizacji płatności i kilka możliwości transportu. Wiele osób zastanawia się co to znaczy płatność za pobraniem. W tym artykule dowiesz się, co to jest paczka za pobraniem i jakie korzyści płyną z jej wyboru.

Co to jest paczka za pobraniem?

Co to znaczy przesyłka za pobraniem? To nic innego jak bezpieczna finalizacja dwóch rzeczy jednocześnie – transportu zakupionej rzeczy i płatności. Spora część osób, które finalizują transakcję online, obawia się o to, czy po wpłacie przelewem na wskazane przez sprzedawcę konto, paczka faktycznie do nich  dotrze. Z taką obawą borykają się najczęściej ci, którzy dokonują zakupów od osób prywatnych. Wybór paczki za pobraniem jest w takim wypadku dodatkowym zabezpieczeniem przebiegu transakcji kupna – sprzedaży. Opłatę za zakupiony produkt uiszcza się bezpośrednio u kuriera dostarczającego przesyłkę do nadawcy. Dzięki takiemu mechanizmowi „nie kupujesz kota w worku” i płacisz dopiero po fizycznym otrzymaniu paczki. Środki są następnie, niezwłocznie przekazywane na rachunek nadawcy.

Korzyści z paczki za pobraniem

Skoro wiesz już, jak działa paczka za pobraniem, warto szczegółowo przedstawić korzyści, które płyną z takiej formy finalizacji zakupu. Tanie wysyłki kurierskie za pobraniem, mają wiele zalet, do nich można zaliczyć np.:

  • Bezpieczeństwo transakcji – nie kupujesz produktów w ciemno, płacisz dopiero po otrzymaniu paczki, minimalizując tym samym ryzyko zakupu u nieuczciwego sprzedawcy.
  •  Odroczenie płatności w czasie – jeśli chcesz zamówić produkt już teraz, ale aktualnie nie dysponujesz środkami na koncie – zamawiając przesyłkę za pobraniem, dajesz sobie dodatkowe dni na zorganizowanie pieniędzy. To ważne, jeśli wiesz, że np. kończy się okres promocji w wybranym sklepie, ale wiesz, że możesz zapłacić za zakup dopiero za 2-3 dni.
  •  Przesyłki za pobraniem cenią również osoby starsze, które nie są przekonane do płatności online. Paczkę za pobraniem można zamówić zatem dla seniora, który w znany i ceniony dla siebie sposób zapłaci gotówka za przesyłkę przy jej odbiorze.
  • Zamówienie paczki za pobraniem jest również dobrym krokiem podczas robienia zakupów online w sklepach internetowych, których nie znasz zbyt dobrze i masz obawy co do czasu dostawy tego, czy przesyłka faktycznie do Ciebie dotrze.

Kiedy warto wybrać płatność za pobraniem?

Płatność za pobraniem u kuriera staje się coraz częściej wybieraną opcją dostawy podczas zamówień w sklepach internetowych i przy finalizacji transakcji prywatnych. Coraz więcej firm oferujących przesyłki kurierskie idzie o krok dalej i poza możliwością zapłaty gotówką, umożliwia również dokonanie płatności za zakupy kartą. Chcąc zapłacić bezgotówkowo za paczkę u kuriera, warto uprzednio potwierdzić tylko, czy na pewno będzie wyposażony w terminal.

Już wiesz, jak działa paczka za pobraniem i jakie korzyści płyną z takiej metody przesyłki. Nadaj  paczkę pobraniową do nadawcy i miej pewność, że pieniądze szybko trafią na wskazany przez Ciebie numer rachunku. Dzięki temu, obie strony transakcji będą zadowolone – odbiorca przesyłki pobraniowej będzie czuł się bezpiecznie mogąc zapłacić za coś, co fizycznie otrzymał do ręki, a Ty zwiększysz tym samym swoją szansę na sprzedaż, lub po prostu ułatwisz finalizację prywatnej transakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *