Jak wysłać felgi kurierem?

Jak wysłać felgi kurierem?

Wysyłka felg kurierem nie jest prostym zadaniem – z dwóch powodów. Pierwszym są ich gabaryty i mimo ciężaru – delikatność (szczególnie jeśli chodzi o alufelgi). Drugim kłopotem może być wybór metody wysyłki. Jeśli stoisz przed takim problemem, koniecznie przeczytaj, jak wysłać felgi kurierem!

Wysyłka felg kurierem – jak zapakować felgi?

Sprzedajesz właśnie felgi i szukasz dobrego sposobu na zabezpieczenie ich na czas transportu? Z racji tego, że jest to z pewnością przesyłka wielkogabarytowa, w pierwszej kolejności znajdź odpowiednie opakowanie. Jeśli masz felgi stalowe, sprawa jest względnie prosta – są one bowiem bardziej odporne na uszkodzenia. Jeśli jednak wysyłasz alufelgi, musisz pamiętać o ich dodatkowym zabezpieczeniu, ponieważ podczas podróży mogą się odkształcić, uszkodzić. Aby to zrobić, owiń je dokładnie folią bąbelkową (najlepiej kilka razy), a następnie zapakuj w karton. Paczka musi być wypełniona wypełniaczem tak, aby felgi leżały w niej nieruchomo. Najczęściej wykorzystywanym sposobem na to, jak zapakować felgi jest włożenie dwóch felg do jednego dużego kartu. Jeśli zatem wysyłasz ich komplet – przygotuj dwa kartony. Karton owiń szczelnie stretchem.

Jak wysłać felgi? Czy felgi to paczka niestandardowa?

Skoro już wiesz jak zapakować felgi do wysyłki, pora sprawdzić teraz, jak wysłać felgi. Już z samej racji gabarytów i wagi paczki, można dojść do wniosku, że najlepszą opcją nadania będzie przesyłka kurierska. Jeśli felgi zapakujesz w trwały karton o kształcie prostopadłościanu – przewoźnik nie uzna przesyłki za niestandardową, której koszt nadania jest wyższy niż pozostałych paczek. Jeśli jednak zapakujesz felgi np. w sam stretch, taka przesyłka będzie skategoryzowana już jako paczka niestandardowa, której nadanie wiąże się z wyższym kosztem lub w ogóle przesyłka nie będzie możliwa. Wniosek? Zapakuj felgi w karton!

Jakiego kuriera wybrać?

Jeśli chcesz, aby wysyłka felg kurierem była nie tylko bezpieczna, ale i niedroga skorzystaj ze strony, która skupia kilka ofert firm kurierskich i porównaj ceny. Jeśli zależy Ci na tym aby była niska – wybierz tego przewoźnika, który ma najbardziej atrakcyjną cenę na wysyłkę paczek ciężkich, wielkogabarytowych.

Skoro już wiesz jak powinna wyglądać wysyłka felg kurierem i jak zapakować felgi, nadaj paczkę za pośrednictwem naszego serwisu. Oferujemy tanie przesyłki kurierskie, które realizują najlepsze firmy kurierskie w Polsce. Zapakuj zatem felgi w trwały karton i sprawdź, która z nich zaoferuje Ci najkorzystniejszą cenę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *