Jak wysłać list kurierem?

Jak wysłać list kurierem?

Zastanawiasz się jak wysłać list kurierem? Spieszymy z pomocą! Taką formę nadawania listów wybiera coraz więcej osób. To szybkie, wygodne i tanie rozwiązanie, które gwarantuje Ci bezpieczeństwo i wysoką jakość obsługi. Nadaj paczkę nawet bez wychodzenia z domu lub zanieś ją do najbliższego punktu wybranej firmy kurierskiej. Z naszego krótkiego poradnika dowiesz się wszystkiego co musisz wiedzieć o kurierskiej przesyłce kopertowej

Przesyłka kopertowa – co to jest?

Przesyłka kopertowa to taka, która może być zapakowana w kopertę standardową, bąbelkową, specjalną (bezpieczną) lub w foliopak kurierski. Najczęściej przesyła się nią dokumenty, listy, drobne przedmioty, życzenia świąteczne i urodzinowe. Maksymalny rozmiar takiej przesyłki to A4 i nie może ona ważyć więcej niż 0,5kg.

Wysyłka kopertowa może obejmować dodatkowe usługi. Do najpopularniejszych należą:

  • “dokumenty zwrotne” (polega na zwrocie do nadawcy dokumentów załączonych do przesyłki);
  • zamówienie kuriera pod wskazany adres;
  • usługa pobrania od od odbiorcy
  • powiadomienia sms lub email

Każda firma kurierska oferuje inny pakiet usług dodatkowych, dlatego przed nadaniem paczki zapoznaj się z regulaminem.  

Jak wysłać list kurierem?

Gdy nadajesz przesyłkę kopertową, możesz skorzystać z dwóch form przekazania paczki – osobiście w punkcie danej firmy kurierskiej lub przez Internet, zamawiając kuriera pod wskazany adres. Jeśli chcesz jak najszybciej wysłać list, wybierz tanie wysyłki kurierskie. Aby zamówić kuriera do siebie, postępuj zgodnie z instrukcjami na stronie przewoźnika. W większości przypadków, Twoja przesyłka będzie musiała być umieszczona w kopercie firmowej, ale jeśli Twoją przesyłkę odbiera kurier, dostarczy Ci ją bezpłatnie.

Przed nadaniem listu upewnij się, że jest poprawnie zapakowana i ma regulaminowe wymiary. Zastanawiasz się jak wysłać list polecony? Zaznacz odpowiednią opcję na formularzu internetowym lub poinformuj o tym pracownika punktu odbioru. 

Co można a czego nie można wysłać listem kurierskim? 

Każda firma kurierska ma własne zasady dotyczące dopuszczalnej zawartości paczek kopertowych, jednak istnieją ogólne zasady, obowiązujące u większości przewoźników. Zgodnie z nimi w liście kurierskim można przewozić:

  • dokumenty (wyłącznie te dopuszczone w regulaminie);
  • drobne przedmioty o niewielkiej wartości;
  • prywatne listy, widokówki, zaproszenia, książki, artykuły papiernicze, prasę.

Wśród przedmiotów, których nie wolno przewozić listem kurierskim znajdują się najczęściej: 

  • niedozwolone dokumenty (np. dokumenty przetargowe, papiery wartościowe, dokumenty tożsamości;
  • przekraczające wagę 1kg;
  • przekraczające wymiary koperty 25/35/1 cm.

Pamiętaj! Te zasady mogą się różnić pomiędzy poszczególnymi firmami kurierskimi, dlatego upewnij się, że Twoja paczka spełnia wymogi regulaminu. 
 

One thought on “Jak wysłać list kurierem?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *