Jak wysłać walizkę kurierem ?

wysłać tanio bagaż kurierem

Sezon wakacyjny zbliża się wielkimi krokami, wielu z Was już teraz wyjeżdża na upragniony urlop dlatego postawiliśmy przybliżyć Państwu sposób w jaki można wysłać tanio bagaż kurierem, unikając w ten sposób dodatkowych opłat związanych z wakacyjnym wyjazdem.

Najprostszym sposobem zapakowania walizki jest jej ostreczowane. Jednak aby taka walizka została zabrana przez kuriera i nie została nam naliczone dodatkowe koszty należy:

– dokładnie z każdej strony ostreczować walizkę, owinięta powinna być cała, koła, rączka – nic nie może wystawać taką czynność należy wykonać wielokrotnie
– w formularzu nadania paczki warto oznaczyć opcję – paczka niestandardowa

Innym sposobem jest zapakowanie walizki do kartonu:

  • karton powinien mieć regularny kształt sześcianu (jest to ważne gdyż możemy zostać obciążeni dodatkową opłatą za element niestandardowy)
  • grubość powinna być adekwatna do wagi zawartości przesyłki
  • w przypadku ponownego wykorzystania kartonu, należy usunąć wszystkie stare naklejki
  • karton powinien być dopasowany do zawartości przesyłki jednak zawartość jego nie powinien stykać się z opakowaniem
  • wewnątrz opakowania walizka nie może się przemieszczać, wolne przestrzenie mogące przyczynić się do odkształcenia opakowania należy zapełnić materiałem wypełniającym (folia bąbelkowa, wióry styropianowe, styropian, tektura, papier
  • paczkę należy okleić kilkukrotnie szeroką i mocną taśmą przeznaczoną do przesyłek (nie należy używać sznurka ani papierowych owinięć)
  • naklejamy wygenerowaną etykietę (etykiety nie umieszczamy na szwach oraz zamknięciach kartonu) kopię etykiety możemy umieścić wewnątrz przesyłki

Jeśli przesyłka zostanie spakowana zgodnie z powyższą instrukcją, nie powinny wystąpić problemy z odbiorem.

Koszt wysyłki bagażu kurierem ?

Wysłanie paczki na terenie Unii Europejskiej to koszt od  66 zł. Cena głównie zależy od gabarytów, wagi, kraju docelowego oraz od wyboru firmy kurierskiej. W większości przypadków jest to rozwiązanie dużo tańsze  i wygodniejsze od podróżowania z bagażem.
Ceny naliczane przez linie lotnicze są bardzo wysokie, zwłaszcza w szczycie sezonu. Porównując za każdy 1 kg nadbagażu będziemy musieli dopłacić około 100 zł czyli nawet kilkukrotnie więcej, niżeli za wysyłkę firmą kurierską. Dodatkowo mamy ograniczenie w postaci maksymalnej wagi naszego bagażu z jakim możemy podróżować w postaci od 24 kg do 32 kg.
Należy również zwrócić uwagę na inne korzyść, nie tylko finansowe wynikające z wysyłki bagażu kurierem. Podróżując jedynie z bagażem podręcznym zyskujemy komfort podróży bez dodatkowego obciążenia. Czas, który oszczędzamy przez ominięciem całego procesu nadawania i odbierania bagażu na lotnisku.

Ważne, aby przed wysyłką bagażu kurierem pamiętać o:

Dokładnym adresie miejsca dostawy, czyli np. hotelu w którym się zatrzymamy. Warto również uprzedzić recepcję, że spodziewamy się przesyłki kurierskiej i poprosić, aby została przyjęta w przypadku gdy przesyłka dotrze na miejsce przed naszym przylotem lub podczas naszej nieobecności.
Czas dostawy przesyłki na terenie Unii Europejskiej waha się od 1 do 3 dni uzależniony jest od kraju docelowego, ale również od wyboru firmy kurierskiej. Dlatego przed nadaniem bagażu, należy ustalić w danej firmie kurierskiej jaki jest przewidywany termin doręczenia. Jest to istotne jeśli chcemy odebrać paczkę osobiście, po przyjeździe na miejsce. Podczas wypełniania formularza nadania przesyłki na www.wysylajtaniej.pl formularz automatycznie wskazuje termin doręczenia przesyłki w zależności od wybranego kraju oraz rodzaju usługi. Sprawdź również cennik.

Udanego wypoczynku,
WysylajTaniej.pl

Sprawdź też inne nasze wpisy:

Ile kosztuje wysłanie paczki za granicę?

Ile kosztuje ubezpieczenie przesyłki kurierskiej? 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.