Jak zapakować duże artykuły RTV AGD ?

artykuły RTV AGD

Dzisiaj kolejny post z cyklu porad, w jaki sposób prawidłowo zapakować niestandardowe przesyłki, tak aby nie było problemów z ich wysyłką. Dzisiejszy artykuł będzie opisywał w jaki sposób wysłać artykuły RTV AGD – przedmioty często problematyczne z racji ich gabarytów.

Duże artykuły RTV AGD, takie jak pralki, lodówki, piekarniki, telewizory powyżej 28 cali (inpost)  itp. można przewozić tylko i wyłącznie poprzez umieszczenie ich na palecie, nawet jeśli waga nie przekracza 50 kg.

Ważne jest, aby pamiętać, że…

 • to po stronie nadawcy leży obowiązek przygotowania odpowiednio przesyłki, również zaopatrzenie się w odpowiednią paletę (EURO lub identyczne wymiarowo i jakościowo), ponieważ kurier nie przywozi palety.
 • to po stronie nadawcy leży obowiązek wystawienia gotowej przesyłki w miejscu umożliwiającym sprawny załadunek kurierowi (możliwość wjazdu większym samochodem, poziom parteru bez schodów/progów).

UWAGA !
Przesyłki paletowe realizowane są w trybie rampa-rampa (w przeciwieństwie do przesyłek paczkowych drzwi-drzwi).

Jak zapakować duże artykuły RTV AGD na paletę ?

 • przesyłkę należny trwale przymocować do palety, używając do tego folii stretch i taśm.
  paletę należy zafoliować, min. trzykrotnie, przezroczystą folią stretch, ze wszystkich stron (również od góry) oraz koniecznie zastosować taśmy zabezpieczające.
 • ważne jest, aby elementy przesyłki nie wystawały poza pionowy obrys palety. Jeśli jakaś część wystaje musi być bezwzględnie tak zabezpieczona, by nie mogła zostać uszkodzona lub uszkodzić innej przesyłki.
 • elementy przesyłki muszą być zabezpieczone w jednostkowe opakowania. Lżejsze elementy powinny być układane na elementach ciężkich.
 • przesyłka nie może przekroczyć 180 cm wysokości.

Następnie należy już tylko wydrukować list przewozowy i nakleić go na naszą przesyłkę. Jak nadać tanio przesyłkę i cenę przesyłek gabarytowych sprawdzisz w naszym cenniku.

Sprawdź też inne nasze wpisy:


Jak zapakować rower?

Jak zapakować wózek dziecięcy?

6 postów “Jak zapakować duże artykuły RTV AGD ?

 1. Dobrze wiedzie o takich rzeczach jak pakowac dobrze w kartony, ja osobiscie miałem zawsze z tym problemy. Ale dobrze zapakowany towar to podstawa, ciekawie to opisaliscie.

 2. Bardzo przydatne informacje. Niestety nadawcy bardzo czesto zapominaja o tym, ze wlasnie na ich barkach spoczywa prawidlowe zapakowanie przedmiotu. Pozdrawiam! :)

 3. Każde przewożenie rzeczy wymaga podjęcia szeregu czynnosci, dlatego warto czasami takie rzeczy pozostawic profesjonalnej firmie przewozowej. To ich zadaniem będzie prawidłowe zabezpieczenie, przewiezienie i rozpakowanie danego towaru, tym samym my unikniemy nie potrzebnego stresu z tym zwiazany.

  1. Tak ale kosztuje to znacznie więcej niż wysłanie gotowej przesyłki kurierem.
   Koszt takiego przewozu jest wielokrotnie niższy niż dedykowaną firmą przewozową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *