Jak zapakować duże artykuły RTV AGD ?

artykuły RTV AGD

Dzisiaj kolejny post z cyklu porad, w jaki sposób prawidłowo zapakować niestandardowe przesyłki, tak aby nie było problemów z ich wysyłką. Dzisiejszy artykuł będzie opisywał w jaki sposób wysłać artykuły RTV AGD – przedmioty często problematyczne z racji ich gabarytów.

Duże artykuły RTV AGD, takie jak pralki, lodówki, piekarniki, telewizory powyżej 32 cali itp. można przewozić tylko i wyłącznie poprzez umieszczenie ich na palecie, nawet jeśli waga nie przekracza 70 kg.

Ważne jest, aby pamiętać, że…

 • to po stronie nadawcy leży obowiązek przygotowania odpowiednio przesyłki, również zaopatrzenie się w odpowiednią paletę (EURO lub identyczne wymiarowo i jakościowo), ponieważ kurier nie przywozi palety.
 • to po stronie nadawcy leży obowiązek wystawienia gotowej przesyłki w miejscu umożliwiającym sprawny załadunek kurierowi (możliwość wjazdu większym samochodem, poziom parteru bez schodów/progów).

UWAGA !
Przesyłki paletowe realizowane są w trybie rampa-rampa (w przeciwieństwie do przesyłek paczkowych drzwi-drzwi).

Jak zapakować duże artykuły RTV AGD na paletę ?

 • przesyłkę należny trwale przymocować do palety, używając do tego folii stretch i taśm.
  paletę należy zafoliować, min. trzykrotnie, przezroczystą folią stretch, ze wszystkich stron (również od góry) oraz koniecznie zastosować taśmy zabezpieczające.
 • ważne jest, aby elementy przesyłki nie wystawały poza pionowy obrys palety. Jeśli jakaś część wystaje musi być bezwzględnie tak zabezpieczona, by nie mogła zostać uszkodzona lub uszkodzić innej przesyłki.
 • elementy przesyłki muszą być zabezpieczone w jednostkowe opakowania. Lżejsze elementy powinny być układane na elementach ciężkich.
 • przesyłka nie może przekroczyć 180 cm wysokości.

Następnie należy już tylko wydrukować list przewozowy i nakleić go na naszą przesyłkę. Jak nadać tanio przesyłkę i cenę przesyłek gabarytowych sprawdzisz w naszym cenniku.

Sprawdź też inne nasze wpisy:


Jak zapakować rower?

Jak zapakować wózek dziecięcy?

6 thoughts on “Jak zapakować duże artykuły RTV AGD ?

 • 18 lutego, 2015 o 16:03
  Permalink

  Dobrze wiedzie o takich rzeczach jak pakowac dobrze w kartony, ja osobiscie miałem zawsze z tym problemy. Ale dobrze zapakowany towar to podstawa, ciekawie to opisaliscie.

  Odpowiedz
 • 9 kwietnia, 2015 o 11:33
  Permalink

  Bardzo przydatne informacje. Niestety nadawcy bardzo czesto zapominaja o tym, ze wlasnie na ich barkach spoczywa prawidlowe zapakowanie przedmiotu. Pozdrawiam! 🙂

  Odpowiedz
 • 27 września, 2017 o 15:25
  Permalink

  Każde przewożenie rzeczy wymaga podjęcia szeregu czynnosci, dlatego warto czasami takie rzeczy pozostawic profesjonalnej firmie przewozowej. To ich zadaniem będzie prawidłowe zabezpieczenie, przewiezienie i rozpakowanie danego towaru, tym samym my unikniemy nie potrzebnego stresu z tym zwiazany.

  Odpowiedz
  • 27 września, 2017 o 15:32
   Permalink

   Tak ale kosztuje to znacznie więcej niż wysłanie gotowej przesyłki kurierem.
   Koszt takiego przewozu jest wielokrotnie niższy niż dedykowaną firmą przewozową.

   Odpowiedz
 • 6 listopada, 2018 o 11:53
  Permalink

  Pamiętajmy też o dobrych opakowaniach sama korzystam z (***) i jestem bardzo zadowolona

  Odpowiedz
 • Pingback: Jak zapakować rower aby wysłać go kurierem? - WysylajTaniej.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.