Firmy kurierskie – sprawdź, jak działają.

Firmy kurierskie – sprawdź, jak działają.

Czasami zastanawiamy się, jak działają firmy kurierskie i jak to możliwe, że firma kurierska może tak szybko przewozić przesyłki na tak duże odległości? Takie pytania często zadaje sobie wiele osób, które chcą szybko i bez problemu wysłać paczkę. W tym artykule postaramy się wyjaśnić jak to możliwe.

Firma kurierska to firma logistyczna posiadająca sieć oddziałów i zatrudniających kurierów z danego regionu. Duże firmy kurierskie posiadają swoje punkty w całej Polsce, jak również za granicą. Dzięki niniejszemu mogą świadczyć usługi na całym świecie i każdego dnia dbać o zadowolenie swoich Klientów.

Zamówienie kuriera firmy kurierskiej

Korzystanie z usług firm kurierskich ma wiele zalet. Niewątpliwie, jedna z nich jest taka, że paczki docierają do odbiorców, najczęściej w jeden dzień roboczy. Aby paczka mogła przejechać setki kilometrów i dotrzeć w jeden dzień, potrzebna jest praca wielu ludzi oraz narzędzi.

Na początku nadawca zleca odbiór paczki wybranej firmie kurierskiej. Takie zlecenie składać można, przez Internet np. poprzez stronę www.wysylajtaniej.pl, klikając, w zakładkę nadaj paczkę. Na stronie też można wybrać firmy kurierskie takie jak DPD czy InPost lub inne firmy kurierskie. W zleceniu podaje się informacje o paczce, sposobie pakowania, wagę, oraz wymiary. Potem podajemy adres nadawcy oraz odbiorcy, a także wybieramy ewentualne usługi dodatkowe.

Odbiór paczki przez firmę Kurierską

Na podstawie wprowadzonych danych, system firmy kurierskiej generuje list przewozowy. List zawiera kod umożliwiający jej weryfikację przez automaty sortujące oraz urządzenia, z których korzystają kurierzy. Oddział, który otrzymał zlecenie, przypisuje kuriera z danego regionu i odbiera on paczkę, po czym przekazuje ją do oddziału.

Odbiór paczki od nadawcy

Przewóz przesyłki do sortowni firmy kurierskiej

Pracownicy firmy kurierskiej odpowiedzialni za sprawną pracę magazynu i oddziału, sortują i pakują paczki na samochody wahadłowe. Ładunki z paczkami przewożone są z oddziałów firm kurierskich  do sortowni głównej. W sortowni automatyczne sortery skanują kody z listów przewozowych i dzięki temu paczka trafia na odpowiedni samochód wahadłowy do oddziału doręczającego.

Posortowane paczki są ładowane na samochody frachtowe i rano docierają do oddziałów doręczających. W oddziale firma kurierska przekazuje paczki kurierom do doręczenia.

W taki sposób paczka nadana jednego dnia np. w Gdańsku lub Wrocławiu trafia w nocy na sortownię, dzięki czemu już w godzinach porannych, przesyłka dotrze do oddziału doręczającego. Paczka taka jest tam wydawana dla kuriera, który doręczy ją pod wskazany adres odbioru.

Wielu klientom sposób transportu, który ma firma kurierska, wydaje się niezrozumiały. Proponują często, aby kurier odebrał ich przesyłkę i zawiózł bezpośrednio do odbiorcy. Taki sposób wydaje się prostszy i szybszy.

Każda firma kurierska wysyła setki, a nawet kilkadziesiąt tysięcy paczek dziennie. Jeśli zostałaby wprowadzona bezpośrednia dostawa między miastami, to codziennie z każdego miasta musiałoby być wysyłanych po kilkadziesiąt samochodów kurierskich, które w większości przypadków nie byłyby zapełnione przesyłkami. Rozwiązaniem tego jest właśnie system połączeń liniowych z główną sortownią, do której trafiają wszystkie paczki jednym transportem.

Mamy nadzieję, że w powyższym artykule przybliżyliśmy działanie firm kurierskich oraz jaką drogę pokonują paczki, by dotrzeć do miejsca docelowego.

One thought on “Firmy kurierskie – sprawdź, jak działają.

  1. Teraz to ja rozumiem. Zastanawiałem się ostatnio jak wysyłałem bagaż jak to jest ze następnego dnia był po drugiej stronie polski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *