Ile kosztuje paczka wysłana firmą kurierką

Cena przesyłki kurierskiej jest zależna od kilku podstawowych czynników takich jak:

1. Waga paczki

Waga paczki to podstawowy parametr naszej przesyłki na podstawie, którego wykonuje się jego wycenę (cennik znajdziesz na naszej stronie). W niektórych firmach ceny są uzależnione od pewnych przedziałów wagowych (np. 1-30 kg jedna cena) w innych jest cena za każdy kilogram. Dlatego tak istotne jest aby podawać prawidłową wagę przesyłki najlepiej zaokrągloną w górę gdyż większość firm waży przesyłki na sortowniach.

2. Wymiary paczki

W firmach kurierskich równie ważne jak ważenie przesyłki jest jej mierzenie gdyż często stosowana jest tak zwana waga wymiarowa przesyłki.
Ustalanie wagi wymiarowej najczęściej jest to wynik mnożenia wymiarów paczki w centymetrach przez jakąś liczbę czyli ustalenie jej objętości i podzielenie przez odpowiedni współczynnik. Cena ustalana jest na podstawie której tej wagi która jest większa.
Sposób obliczania wagi dla K-ex i UPS jest następujący:
dla K-EX (szerokość X wysokość X długość)/10000
dla UPS (szerokość X wysokość X długość)/5000.
Czyli dla UPS (20cm X30cm X40cm)/5000 = 4,8 kg

3. Usługi dodatkowe

Usługi dodatkowe to bardzo rozbudowany temat i poświęcić należało by na każdą z usług oddzielny opis najczęściej spotykane to przesyłka za pobraniem, dodatkowe ubezpieczenie oraz potwierdzenie doręczenia przesyłki, są to usługi dodatkowo płatne które nie są wymagane podczas wysyłki firmą kurierską.

4. Opłata paliwowa i inne opłaty należne urzędom Państwowym.

Cena przesyłki kurierskiej uzależniona jest również od procentowej opłaty która zależna jest od aktualnej ceny paliwa zwana opłatą paliwową, która w różnych firmach waha się od 4% do 20%.
W Polsce i wielu innych krajach Europy pobierana jest też opłata za korzystanie z dróg. Objęte są nią prawie wszystkie ciężarówki i naczepy wykorzystywane przez Firmy Kurierskie do transportu paczek i firmy te przekładają w/w opłatę na klientów w postaci opłaty za sztukę przesyłki lub dodatkowej opłaty procentowej.

W wielu firmach istnieje formularz do wyceny przesyłki uwzględniające wszystkie parametry przesyłek.

www.wysylajtaniej.pl

Cena przesyłki kurierskiej

Sprawdź też nasze inne artykuły:

Przesyłka pobraniowa – jak to działa?

Ile kosztuje ubezpieczenie przesyłki kurierskiej?

One thought on “Ile kosztuje paczka wysłana firmą kurierką

  • 3 czerwca, 2020 o 22:15
    Permalink

    Czy można wysyłać paczkę za pobraniem na Ukrainę, jeśli tak to jaki byłby koszt uslugi+ cena za kg przesylki? (Przesylka ok 30 kg)

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.