Ile kosztuje paczka wysłana firmą kurierką

Zastanawiasz się ile kosztuje wysyłka kurierska? Na ostateczne koszty składa się kilka czynników – ciężar i parametry paczki, usługi dodatkowe (np. ubezpieczenie) i inne opłaty składane urzędom państwowym. Poniżej przybliżamy warunki każdej z tych opcji. Zorientuj się jak działają firmy kurierskie i nadaj paczkę tanio, szybko, bezpiecznie. Pomożemy Ci w tym na naszym portalu WysylajTaniej.pl.

Cena przesyłki kurierskiej jest zależna od kilku podstawowych czynników takich jak:

1. Waga paczki

Na to ile kosztuje wysyłka kurierska wpływa, po pierwsze, waga paczki. Jej ciężar to podstawowy parametr – na jego podstawie wykonuje się wstępną wycenę. W niektórych firmach ceny są uzależnione od pewnych przedziałów wagowych, np. przesyłka ważąca 1-30 kg objęta jest jedną ceną. W innych cena rośnie wraz z każdym kilogramem. Właśnie dlatego ważne jest podawanie prawidłowej wagi przesyłki przy wysyłce kurierem. Jeśli istnieje konieczność zaokrąglenia, warto zaokrąglać w górę. Większość firm kurierskich waży paczki na sortowniach. Dzięki portalowi WysylajTaniej.pl nie musisz znać żadnych przeliczników. System sprawdza je automatycznie.

2. Wymiary paczki

Wbrew pozorom tanie wysyłki kurierskie to nie tylko lekkie paczki. W firmach kurierskich ważne jest także precyzyjne mierzenie wysyłki. Często stosowana jest tak zwana waga wymiarowa przesyłki. Ustalanie wagi wymiarowej to zwykle wynik mnożenia wymiarów paczki w centymetrach przez jakąś liczbę, czyli ustalenie jej objętości, i dalej podzielenie przez odpowiedni współczynnik. Cena ustalana jest na podstawie tej wagi, która jest większa. Tak jak wspominaliśmy wcześniej, jako nadawca i użytkownik serwisu WysylajTaniej.pl nie musisz znać systemu przeliczeń. Wystarczy, że podasz wagę, długość, szerokość i wysokość paczki lub koperty, a my pokażemy Ci koszty dostawy najbardziej zaufanych kurierów: Inpost, DPD PickUp, Paczka w RUCHu. Mając dostęp do cen w jednym miejscu, możesz je sprawnie przeanalizować i porównać. Z łatwością wybierzesz wtedy najkorzystniejszą ofertę dostawy.
Sposób obliczania wagi dla K-ex i UPS jest następujący:
dla K-EX (szerokość X wysokość X długość)/10000
dla UPS (szerokość X wysokość X długość)/5000.
Czyli dla UPS (20cm X30cm X40cm)/5000 = 4,8 kg

3. Usługi dodatkowe

Usługi dodatkowe to bardzo szeroka oferta. Znajdują się w niej między innymi:

  • przesyłka za pobraniem,
  • dodatkowe ubezpieczenie,
  • potwierdzenie doręczenia przesyłki,
  • zwrot dokumentów, 
  • nadanie paczki bez drukowania,
  • telefoniczne powiadomienie odbiorcy.

Jeśli nadawca zdecyduje się na dodatkowe usługi, musi liczyć się z tym, że wysyłka kurierska będzie droższa. 

Przesyłka kurierska a inne opłaty

Cena przesyłki kurierskiej uzależniona jest również od procentowej opłaty, która zależy od aktualnej ceny paliwa zwana opłatą paliwową. W różnych firmach waha się ona od 4% do 20%. W Polsce i wielu innych krajach Europy pobierana jest też opłata za korzystanie z dróg. Objęte są nią prawie wszystkie ciężarówki i naczepy wykorzystywane przez firmy kurierskie do transportu paczek. Firmy te przekładają w/w opłatę na klientów w postaci opłaty za sztukę przesyłki lub dodatkowej opłaty procentowej.

Jak obniżyć koszty wysyłki? 

To, ile kosztuje wysyłka kurierska, w każdym przypadku musi być rozpatrzone indywidualnie. Pomocne są portale takie jak WysylajTaniej.pl, które udostępniają informacje o warunkach dostawy kilku firm. Jeśli np. interesuje Cię przesyłka kurierska Inpost, Paczka w RUCHu czy DPD PickUp możesz w jednym miejscu zobaczyć zestawienie i przeanalizować koszty. Wysłanie paczki kurierem za pośrednictwem naszego serwisu to okazja nie tylko do zaoszczędzenia pieniędzy, ale też czasu.

www.wysylajtaniej.pl

Cena przesyłki kurierskiej

Sprawdź też nasze inne artykuły:

Przesyłka pobraniowa – jak to działa?

Ile kosztuje ubezpieczenie przesyłki kurierskiej?

One thought on “Ile kosztuje paczka wysłana firmą kurierką

  1. Czy można wysyłać paczkę za pobraniem na Ukrainę, jeśli tak to jaki byłby koszt uslugi+ cena za kg przesylki? (Przesylka ok 30 kg)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *