Paczka do Niemiec. Jak wysłać przesyłkę do Niemiec

Paczka do Niemiec to nic skomplikowanego. Zrobisz to szybko i wygodnie poprzez naszą stronę www.wysylajtaniej.pl wybierając firmę DPD.

Jeżeli już masz dokładnie zmierzoną i zważoną swoją przesyłkę, możesz przystąpić do składania zlecenia. Pamiętaj – podanie prawidłowych wymiarów i wagi paczki jest bardzo istotne.

Aby wysłać taką przesyłkę do Niemiec, należy kliknąć „nadaj paczkę” i wybrać rodzaj swojej przesyłki oraz należy wybrać czy przesyłka to koperta paczka.

W kroku tym podaje się parametry paczki do Niemiec oraz wagę.

Następnie deklaruje się poprzez wybranie odpowiedniej opcji jak jest ona zapakowana w „kształcie przesyłki”.

W dalszej części formularza podaje się dane nadawcy i odbiorcy.
Właśnie w danych odbiorcy należy wybrać kraj, do którego chcemy wysłać paczkę. W tym przypadku jest to przesyłka do Niemiec, wybiera się więc z listy Niemcy.

Klikając dalej, przechodzi się do usług dodatkowych takich jak: ubezpieczenie, powiadomienie SMS itp. Pamiętajmy, że jeśli nie chcemy się rejestrować, to nie musimy. Zaznacz tylko, że jest to zamówienie bez rejestracji i zadeklaruj czy jesteś nadawcą paczki, czy jej odbiorcą.

W kolejnym kroku przechodzimy do podsumowania przesyłki. W tym kroku należy dokładnie sprawdzić wszystkie dane. Jest to szczególnie ważne jeśli to paczka do Niemiec, gdyż wykonuje długą drogę i nie będzie już możliwości ich poprawienia. Jeśli wszystko jest poprawnie, można przejść do płatności.

Po dokonaniu płatności list przewozowy zostanie automatycznie przesłany na adres mailowy nadawcy. Wydrukuj go i umieść na paczce.

W ten oto sposób nasza przesyłka do Niemiec jest gotowa do wysyłki i można spokojnie oczekiwać jej odbioru przez kuriera.

Standardowy czas doręczenia paczki do Niemiec do od 2 do 5 dnia droga i aktualny status przesyłki widoczny jest w zakładce przesyłki. W każdej chwili możesz sprawdzić, gdzie obecnie znajduje się przesyłka. Można też zaznaczyć usługę dodatkową „powiadomienia SMS” i wtedy otrzymuje się kilka wiadomości a o statusie, drodze przesyłki i doręczeniu przesyłki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.