Paczka do Niemiec – jak wysłać przesyłkę do Niemiec?

Paczka do Niemiec – jak wysłać przesyłkę do Niemiec?

Zastanawiasz się jak wysłać paczkę do Niemiec i ile to kosztuje? Bez obaw! Współcześnie paczka do Niemiec to nic skomplikowanego. Zrobisz to szybko, tanio i wygodnie dzięki skorzystaniu z usług tani kurier. Za pośrednictwem serwisu WysylajTaniej.pl możesz nadawać nie tylko przesyłki do Niemiec, lecz także w inne miejsca za granicę. 

Wysyłka paczki do Niemiec – od czego zacząć?

Jak nadać paczkę do Niemiec? Na początku musisz znać jej wymiary i ciężar. Jeżeli już masz dokładnie zmierzoną i zważoną przesyłkę, możesz przystąpić do składania zlecenia. Pamiętaj – podanie prawidłowych wymiarów i wagi paczki jest ważne. Wszelkie próby manipulowania wartościami, ostatecznie i tak obciążą Cię dodatkowymi kosztami. 

Nadanie paczki do Niemiec krok po kroku: 

  • Kliknij „nadaj paczkę”,
  • wybierz rodzaj przesyłki (czy przesyłka to koperta czy paczka),
  • podaj parametry i wagę paczki do Niemiec, 
  • zadeklaruj opcję zapakowania przesyłki, 
  • podaj dane nadawcy i odbiorcy – wybierz Niemcy jako kraj, do którego chcesz wybrać paczkę, 
  • przejdź do usług dodatkowych i wybierz je (opcjonalnie). 

Dodatkowymi usługami są np. ubezpieczenie paczki i powiadomienie SMS o jej statusie – w tym odbiorze przesyłki przez adresata. Wybór dodatkowych opcji jest możliwy tylko po rejestracji użytkownika, która jest bezpłatna. Jak wysłać paczkę do Niemiec bez zakładania konta? Po prostu zaznacz, że jest to zamówienie bez rejestracji. 

Na następnym etapie na Twoim ekranie pojawi się podsumowanie przesyłki do Niemiec. Sprawdź dokładnie zawarte tam dane i jeśli chcesz coś zmienić, zrób to od razu. Lepiej upewnić się, że wszystko jest zgodne ze stanem faktycznym, niż mieć z tego powodu później problemy. 

Po dokonaniu płatności list przewozowy zostanie automatycznie przesłany na Twój adres mailowy. Wydrukuj go i umieść na paczce (w widocznym miejscu). Przesyłka do Niemiec jest gotowa do wysyłki i można spokojnie oczekiwać jej odbioru przez kuriera.

Jak długo idzie paczka do Niemiec?

Standardowy czas doręczenia paczki do Niemiec z Polski wynosi od 2 do 5 dni roboczych. W czasie pandemii koronawirusa COVID-19 czas ten może uleg wydłużeniu. Droga i aktualny status przesyłki widoczny jest w zakładce „przesyłki”. W każdej chwili możesz sprawdzić, gdzie obecnie znajduje się Twoja paczka do Niemiec i zachować kontrolę nad jej transportem. W trakcie nadawania paczki można też zaznaczyć wspomnianą już usługę dodatkową „powiadomienia SMS” i dzięki niej otrzymywać wiadomości o drodze przesyłki.  

Ile kosztuje wysłanie paczki do Niemiec?

Koszt wysyłki paczki do Niemiec z Polski jest zależny od wielu czynników – m.in. od wielkości i wagi przesyłki, dokładnej lokalizacji, usług dodatkowych i oferty firmy kurierskiej. Podczas procesu nadania paczki na WysylajTaniej.pl pojawią się oferty cenowe różnych firm kurierskich. Wybierz tę, która odpowiada Ci najbardziej. 

Wysyłaj paczki do Niemiec na WysylajTaniej.pl

Wiesz już jak wysłać paczkę do Niemiec – teraz czas na praktykę. WysylajTaniej.pl to serwis internetowy, który ogranicza formalności i stawia na wygodę klientów. Zapewniamy bezpieczeństwo danych i transportu ze strony każdej z firm, której usługi rekomendujemy. 

Sprawdź też inne nasze wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.